Страсний, або Чистий четвер: прикмети і традиції, ворожіння та що не можна в цей день
Чистий четвер — припадає на четвертий день останнього тижня перед Великоднем, ще його називають Страсний четвер. У чистий четвер християни, згідно віруванням, очищаються від гріхів.
Читати більше
ДЕРЖАВНІ ТА ДАВНІ НАРОДНІ СВЯТА У ЧЕРВНІ
Попри очікування найголовнішого свята: Перемоги над ворожою московією, – чи не щодня у Колодарі свят і знаменних дат маємо що відзначати. І передусім це – українські народні свята, які витворилися ще у додержавний період. А чи знаємо ми їх?.. Отже, ДЕРЖАВНІ та НАРОДНІ свята українського Колодаря...
Читати більше
РОСІЯ ЗДІЙСНЮЄ КУЛЬТУРНИЙ ГЕНОЦИД
Війна РФ в Україні є не лише військово-політичним злочином, це також культурний геноцид, метою якого є знищення історичної спадщини, як основи національної ідентичності. Окупаційні війська руйнують історичні пам'ятки, грабують та знищують музеї чим наносять непоправну шкоду українській та світовій культурній спадщині.
Читати більше
СКІФСЬКА ЦАРИЦЯ ШЕРУА ІТЕРІТ
Дослідник з генеалогії та родоводу В'ячеслав Бут розповів легенду про царицю Великої Скіфії, яка була родом з Асирії міста Ніневія. Донька асирійського царя Асархадона вийшла заміж за скіфського вождя Партатуа. Дослідник наводить докази того, що кургани Переп'ят та Переп'ятиха на Київщині, розкопки яких замальовував Тарас Григорович Шевченко, є могилами легендарних царів Скіфії.
Дивитись тут
ЛЮТНЕВІ НАРОДНІ СВЯТА
У пребагатому народному колодарі – чимало й лютневих свят: майже щодня. Це свідчить про тісний зв’язок наших пращурів із природою. Адже рідні свята – це поєднання гармонії Всесвіту з душею рідної нації, її світоглядом і звичаями.Тому народний прогноз погодизазвичай справджується, адже вивірений віками і народним досвідом.Отже, колодар лютнéвих свят.
Читати більше
Символіка вікінгів та її значення
Знамениті жителі Скандинавії — вікінги (інші назви — нормани, варяги), були запеклими язичниками та з великою насолодою здійснювали свої руйнівні набіги зокрема і на християнські монастирі Англії, Ірландії, Франції, нищачи та вбиваючи все на своєму шляху.
Читати більше
Скіфи повертаються на кургани Великої Скіфії
На Січеславщині Андрій Денисенко встановив статую скіфського воїна на прадавній могилі. Справжнє скіфське золото — це кургани, предківські могили, якими вкрита вся Україна — Велика Скіфія і яких тільки на Січеславщині понад 14 тисяч. Вони потребують захисту і повернення на вершини своїх охоронців, кам`яних баб — вартових нашого степу.
Дивитись тут
Як розвивається лучний спорт в Україні: інтерв'ю із власником лучної компанії
У новому інтерв'ю розповімо про лучний спорт — небанальне заняття, яке Gera in Company популяризує для всієї країни. Ми поспілкувалися зі засновником компанії, аби більше розповісти вам про лучний рух. Раптом він стане для вас улюбленим? ;)
Читати більше
КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше

Українські традиції

Українські традиції і звичаї – досить самобутні, хоча деколи незвичні та кумедні. Традиції в Україні тісно пов’язані з побутовим, календарним та релігійним життям, із сільськогосподарським календарем. Природна гостинність і життєрадісність передавалися від покоління до покоління саме через повсякденні українські звичаї і традиції.

Сьогодні українські традиції набувають популярності - все більше українців намагаються їх дотримуватись, і стосується це не лише свят, а й побуту. Наші традиції – це народна культурна спадщина, що формувалась впродовж багатьох поколінь і майже не зазнала впливу культури інших країн. Це і робить її особливою і близькою нам.
Поряд з християнськими традиціями, які зазвичай стосуються релігійних свят (Різдва, Великодня, дня Святого Миколая), до наших часів дійшли язичницькі обряди, котрі непомітно стали частиною християнських святкувань. І справді, традиції в Україні, безумовно, пов’язані із староукраїнською язичницькою атрибутикою. Сьогодні в Україні є дуже багато рідновірів, котрі намагаються відродити древню слов’янські вірування, що були притаманні ще жителям Київській Русі.

Кожен атрибут українського свята чи побуту, кожен український народний танець чи пісня, кожна ритуальна страва мають своє особливе значення і древнє походження, про яке необхідно знати українцю.

Окрім того, зараз існує чимало свят, вигаданих суспільством, котрі не мають жодного відношення до релігії (Новий рік, день Святого Валентина, День Матері…). У цих святкувань є також власні традиції та історія, про які вам неодмінно буде цікаво дізнатися.

Веб-платформа UaModna пропонує вам дізнатися більше про традиції і звичаї різних країн світу, історії походження різних свят та ставлення українців до них. Але нам також потрібно зберегти українські звичаї і традиції для наступних поколінь, саме тому веб-платформа UaModna надає вам можливість познайомитись з ними, дізнатись більше про наші народні обряди і символіку, про вірування та побут наших предків. 

Ось наприклад, секрети краси та молодості передавались зазвичай з покоління в покоління. Це була натуральна косметика, зроблена з органічних корисних складових. 

А українські традиції в одязі нагадують про себе чимраз дужче. От, хоча б, жіноче взуття. Змінилися форма та стиль, однак етно нотки залишаються незмінними. 

Те ж можна сказати і про жіночі сумки, які дедалі частіше прикрашають українськими орнаментами.