Як розвивається лучний спорт в Україні: інтерв'ю із власником лучної компанії

8 грудня 2020
Редакція

У новому інтерв'ю розповімо про лучний спорт  небанальне заняття, яке Gera in Company популяризує для всієї країни. Ми поспілкувалися зі засновником компанії, аби більше розповісти вам про лучний рух. Раптом він стане для вас улюбленим? ;)

(Греція)


Розкажіть, з чого почалася ваша любов до лучного спорту?

Направду це перша історія нашої компанії, яку публікують, хоча компанія існує давно (сміється — прим. ред.)

Мене звати Гера. Я займаюся лучним рухом ледь не з дитинства і докладаю багато зусиль, щоб він постійно розвивався. Моя пристрасть до стрільби з лука з'явилася давно.

Ще 2003 року я як людина, котра любить лучний спорт, намагався купити лук. А в ті часи зробити це було надважко. Проте мені це вдалося, хоч і вважав це неможливим.

Я купив вживаний лук із текстоліту, пригадую, він коштував 95 грн, а це шалені на 2000-ні роки гроші. А тоді виникла інша проблема — дефіцит стріл. Максимум їх робили з віконних рам — дістати матеріал можна було хіба що в Польщі. А оскільки це розхідний матеріал, це було дорогим задоволенням. Мабуть, тоді я зрозумів, чим хочу займатися.

Як виникла ідея любов перетворити в бізнес? З якими складнощами зіткнулися на початку?

Моя історія почалася 2006 року. Лучного ринку як такого не існувало. Луки були в дефіциті.

Я знайшов постачальника, який робив в Україні луки, і ми почали співпрацю. Важливе питання, з яким ми зіткнулися, — це ринок: де і для кого продавати.

Я намагався зробити все для мого стартапу — створив найкращі умови, розробив сайт. Але тоді не зміг продати жодного лука протягом 3 місяців.

З часом зрозумів свою помилку — я намагався продавати луки серед свого середовища — людей, які знали, де можна придбати луки напряму, трохи дешевше, хоч і з гіршим сервісом.

Усвідомивши помилку, я знайшов свою цільову аудиторію, зрозумів, що можна їздити на різні фестивалі, привозити туди тир, вчити людей стріляти з лука. Бо навіщо вам купувати лук, якщо ви не вмієте ним добре користуватися?

Чи варто аматору купувати собі лук?

Фактично в кожному місті є тири. Тобто кожна людина може прийти повчитися, зрозуміти, чи їй це до вподоби, а тоді придбати собі лук.

Люди діляться на 2 типи: одні купують луки для дозвілля, інші — зі спортивного інтересу.
 

Як таких офіційних турнірів не існує, але це не заважає любителям збирати власні команди й організовувати собі змагання.

Якщо в людини є можливість побувати в тирі й спостерігати, очевидно, вона зробить більш усвідомлений вибір. 

Але є один важливий момент — справжній лучник ніколи не зупиниться на покупці лише одного лука. Він прагнутиме мати більше луків, адже кожен із них унікальний і працює геть по-іншому.

Тому тут все просто — почати треба з лука, який людині ментально більше подобається, який вона краще відчуває.

Що стрільба дає людині?

У лучного спорту є велика перевага — він тренує м'язи, які ми рідко пропрацьовуємо навіть у залі. А ще завдяки заняттям ви постійно тренуєте зір, зосередженість. Це своєрідна медитація і ваша перемога над буденністю.

 

Стрільба з лука допомагає вам удосконалитися.


У нас низькі ціни і власне виробництво.Знаємо, що ви всіляко намагаєтеся розвивати лучний спорт і лучну культуру зокрема в Україні. Розкажіть, детальніше, як це відбувається.

Оскільки інформації про лучництво в Україні обмаль, я старався створити інформаційний блог. І якщо у вас  виникли якісь запитання, пов'язані з лучництвом, ви можете зайти на сайт і почитати.

Ми створюємо лучні тири і підтримуємо їх. Адже це єдиний острівок для виховання в молоді лучної культури.

 

І навіть якщо ви купуєте не наш лук, все одно можете прийти в наш тир, де перше заняття безкоштовне. А також у тирі можна отримати невеликий сервіс по ремонту.


Ми хочемо розвивати лучний спорт в Україні і всіляко цьому сприяємо.


Розкажіть, будь ласка, де можна знайти необхідний інвентар для лучного спорту?

В Україні небагато місць з луками. Коли ми робимо лук, людина може протягом 14 днів його замінити, бо буває всіляке. Лук може просто не підійти через завелику для людини вагу тощо. Ми лояльні до клієнта.

Людина має насолоджуватися спортом, і він не має бути тягарем через те, що лук не підійшов.
 

Для того щоб вибрати собі лук, людина може нам зателефонувати і ми проведемо консультацію. Залежно від цілі людини можемо коротко підказати, що б їй варто було придбати для дозвілля.

Найкраще, звісно, прийти в один із тирів, де можна зробити тест-драйв.

Є, наприклад, бамбукові луки, більше для початківців. Питаємо, яку руку зазвичай більше задіює людина в житті.

Не забувайте, що при купівлі треба питати, яка гарантія на лук і чи можна його поміняти. Інвентар  захист, луки ми виготовляємо самі.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Звучання віршів як голограма її душі: усе про творчість Марії Гончар
Героїнею нашого інтерв'ю стала неперевершена Марія Гончар – переможниця цьогорічного Міжнародного фестивалю «INTERNATIONAL ONLINE FOLK FESTIVAL UKRAINE - GEORGIA 2020 «Together in a distance» у номінації «Слова душі».
Читати більше
Леся КІЧУРА: "Три роки тривалості мого казкового проєкту — неначе перебування в іншій реальності"
Кажуть, любов живе три роки... Після пройдешніх Міжнародного дня дарування книжок і світлого свята закоханих пропоную вам переконатися в тому, що любов Лесі Кічури до дітей та казок не підвладна ані часу, ані простору.
Читати більше