Як розуміли слово "армія" наші предки?

4 січня 2024
Святояр

Наші православні предки, Рахмани та Характерники, вкладали в поняття армія смисл інший, ніж той, яким оперуємо нині ми. Для нас армія сьогодні – це військове утворення певної величини, засноване державою чи певною спільнотою, яке озброєне та виконує завдання поставлені її засновниками. Натомість у наших далеких предків поняття армія було значно глибшим і ширшим. Воно означало дві різні військові структури - Небесну та Мирську, які зобов’язані були захищати Вселенське життя та високі принципи людського в явлених Мирах Всесвіту.

Для осягнення поняття армія, в небесному і мирському значенні, варто зрозуміти головне. А що саме в давньому православному світогляді, в світобаченні Рахманів і Характерників, відтворювало слово армія?

Виходячи з особливостей давніх православних сакральних понять, як образних духовних абревіатур, слово АРМІЯ означало - А/духовна Рідня Могутня Ірійна Явлена.

Рис 1. Небесне воїнство – це Армія Прави, духовне братство, яке захищає Всесвіт

Тобто, АРМІЯ - це назва духовного об’єднання чи колективу, який скріплений єдиною духовною ціллю. Така ціль - збереження Вселенського життя (життя Світлого Ірію) збудованого на Законі Творця. Збереження, як у Всесвіті так і у окремому явленому Мирі.

Звідси, армія може формуватися виключно як духовна рідня, яка отримує могутність від Світлого Ірію, від Родів людських, через високі людські якості. Об’єднуючим началом для такої Творець ставить одне - православний світогляд.

Комплектування ж армії має відбуватись на довірі та духовному братстві учасників.

Відомо, що Світлий Ірій складений з невидимої та видимої частини, які звуться Права та Ява. Перша – це система управління Всесвітом. Друга – це матеріалізована явна його частина.

Через це поняття армія у Світлому Ірії стосується двох взаємопов’язаних утворень – армії духовної (польової) та армії мирської (явленої).

 Саме через це армії в Праві та Яві, в баченні предків, мали наступні характеристики:

  1. Армія Прави – духовне воїнство, армія Божа, армія Творця, армія Господня, яка складається з Душ та Духів, яка боронить Світлий Ірій та має за мету вичищати нечисте, гадливе, нелюдське, руйнівне для Всесвіту. Як управлінська сила Всесвіту, Права власне і є духовною армією по суті. Вона сформована за принципом божественної ієрархії та має чітку, наскрізну, строгу, ірійну структуру.
  2. Армії Мирські – явлені військові організації з світобаченням учасників на давньому православному світогляді, які боронять світлі суспільства (держави, об’єднання в явлених Мирах). Такі армії бережуть суспільства світлих душею людей та нищать оскаженіле і проявлене темне, носіїв агресивних духів в примарах, які творять воєнне зло та вбивають світлих душею людей.

Вказані армії мають бути тісно пов’язаними і взаємодіяти. Особливо з умови того, що мають берегти світоглядні основи Прави та Закон Творця і бути частинами одного цілого. В такому разі Армія Прави сприяє та допомагає арміям Мирським, їх перемогам.

А що буде, коли мирські воєнізовані формування не збудовані на такій основі?

Як називаються утворення, які переповнені прихильниками егоїстичного, які цілеспрямовано творять злодіяння світлим людям?

Наші давні православні предки називали такі утворення – темним військом, злими формуваннями, бандитськими скопищами.

Бо такі обрали шлях руйнування встановленого Творцем Закону (ЗА Кормлінням Отця Небесного). А їх засновники та керівники, з крайніх намірів, в отруєному тоталітарними та авторитарними ідеологіями стані, прислужували антисвіту та володарям темної яви.

Такі війська в основі своїй складались з ненависників людського, відвертих егоїстів, які вважали особливим вміння культивувати відверту брехню, обман, грабіж, насилля, мародерство, вбивство.

Рис 2. Військове утворення нелюдів – це зграя темних душею вбивць, мародерів та злодіїв

Варто нагадати - діяннями темних військ, сформованих тоталітарними та авторитарними суспільствами, їх загарбницькими війнами, переповнена історія планети Земля.  

У попередні цивілізаційні періоди одержимістю планетарного панування відзначались майже всі відомі агресивні цивілізації. Ці намагання завершувались різкою відповіддю Прави та Творця – Апокаліпсісами, як стрімким очищенням темної планетарної яви.

Таких очищень в минулому планети Земля нараховувалось не менше п’яти. Останнє знаємо як Біблійний потоп і руйнування Атлантиди.

Боротьба з руйнівним антисвітом та темною явою розгорнута і в нинішньому періоді. Сьогодні ми є свідками початку останнього Апокаліпсісу на планеті Земля. Того, до якого армія Прави та Хрест Отця Господа, як призначений Творцем очільник, готувались дві тисячі років.

Тому нині, для світлих душею людей, так важливе глибоке розуміння значення слово армія.

Прикладом для нас має бути українське військо 17 століття, яке було створене державним діячем, керівником Української Держави з центром на Волині, БУСом за небесним означенням, геніальним полководцем - Іваном Богуном.

Саме Іван Богун зумів створити світлу за принципами армію українського народу, яка мала підтримку Армії Прави! Саме тому його армія не знала поразок на полі бою!

Але, що це за особливі світлі принципи формування, які маємо знати?

Чому вони так важливі сьогодні?

Рис 3. Армія в Яві – об’єднання світлих душею людей з високою ціллю захисту Божого

Для дослідників давнього православного світогляду, шанувальників минулого, Рахманів та Характерників, ці принципи вповні очевидні. Вони наступні:

       -    а) Армію в Яві (планетарних Мирах) здатні створити лишень високодуховні люди, які тримаються православного світогляду та мають міцну віру (ВІРА Відання Ірійних Рівнів А/духовних), які мають духовні знання та шанують Закон Творця і Праву;

       -    б) Армія в Яві може бути міцною лишень в якості духовного братства, де всі вояки, незалежно від звань та посад, є духовними побратимами, які шанують один одного та ставляться один до одного як до товариша, друга, духовного родича;

       -    в) Армія в Яві може бути злагодженою лишень тоді, коли стане наскрізь людяною, коли учасники такої будуть розуміти свою роль і завдання, коли взаємодопомога у досягненні спільної мети буде щирою та люблячою.

Чому саме так?

Бо такими принципами живе сама Права – управлінська структура Всесвіту на чолі з Творцем!

Бо Права, яка є великою духовною армією, саме так боронить Всесвіт від посягань темного!

З цього приводу варто нагадати головний принцип Божої армії – «Не вбий світлу душу!».

А що ж темне?

Як воно формує свої війська?

Воно формує їх на поняттях нелюдських, які побутували в агресивних цивілізаціях Миру Землі та були зорієнтовані на антисвіт і темну яву, прислужували та підкорялись таким.

Такі формування завжди були просякнуті злобою, нелюдським ставленням до особи, придушенням волі всіх учасників. Бо в основі стосунків ставилась:

  • 1. Рабська покора підлеглих, зневага до нижчих за статусом, умисне приниження слабших і необізнаних;
  • 2. Страх підлеглих до безжалісного покарання, залякування моральним або тілесним приниженням, лукавим примусом;
  • 3. Безпринципність, обман, брехливість, злодійство, інші аморальні норми існування таких утворень.

Саме тому принципом темних військ та бандитських утворень є вислів: «Я начальник – ти дурень!».

Рис 4. Світлі принципи формування людських об’єднань та темні поняття антисвіту

То які висновки можна зробити зі сказаного вище?

Висновки які вказують на тісний взаємозв’язок давнього українського суспільства з світоглядними першоосновами, які викладені в давньому православному світогляді, де світлі поняття, такі як армія, мають конкретний зміст і зовсім не стосуються темних утворень в Мирі Землі.

З точки зору наших предків, Рахманів та Характерників, темні воєнізовані утворення в Мирі Землі, принципово не можуть називатись армією, бо:

  • 1. Армії в Мирі Землі – це структури які мають мати світлу ієрархію, будуватись на божественних принципах, подібно до армії Прави, шанувати Закон Творця, бути колективами світлих, високодуховних людей;

  • 2. Армії в Мирі Землі мають мати тісний зв’язок з Правою, з її армією, отримувати від такої духовну допомогу та щиро служити Творцю;

  • 3. Армії в Мирі Землі мають бути братством високодуховних, світлих душею людей, об’єднаних побратимством, подібно до армії у Праві.

Але чи зможемо ми в нинішніх умовах земних змін, в період Апокаліпсісу, вибудувати справжні світлі армії, як це робили православні предки?

Чи зможемо проявити волю, щоб відійти від сумнівних надбань тоталітарного минулого?

Що думаєте з цього приводу?

+   +   +

З видання "Братство Богуна", №30, 2024 р.

Інші публікації блогу Святояр дивитись тут — https://sviatoiar.uamodna.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com