Пам'яті Степана Пушика
Прикарпатський університет імені В. Стефаника. Перший курс. Розгублена студентка з великими мріями. Навколо метушилося безліч людей. Почалися пари. Одним з викладачів став Степан Пушик. Суперечливий, злилася на його насмішкуваті закиди, що не знаю повстанських пісень. Але завжди розуміла велич людини, яка переді мною. Час — надмінний, смерть — крадійка. Легенди — вічні, як і пам'ять.
Читати більше
САМОГУБСТВО "ФЕМЕН" ОКСАНИ ШАЧКО: ПІДСУМОК АНТИРЕЛІГІЙНОГО ПРОТЕСТУ?
Оксана Шачко, одна з засновниць "Фемен", була знайдена мертвою 23 липня в Франції, де отримала політичний притулок. Виявили тіло друзі, що навідались до дівчини. Головна версія - самогубство методом повішення. Це була третя спроба суїциду.
Читати більше
Жінки, які змінили світ: Джоанн
31 липня - не тільки день народження улюбленого персонажа мільйонів людей по всьому світу, Гаррі Поттера, а й авторки серії книг про "хлопчика, який вижив" — Джоанн Ровлінґ. Напевно, усі знають про те, що Гаррі народився в 1990 році на серветці, поки тоді ще, живучи в злиднях, Ровлінґ чекала на поїзд. Але не всім відомо те, що...
Читати більше
Олена Теліга: поетка, патріотка, модель
Ця жінка була унікальною: українкою по духу і за походженням, хоча і народилася в Російській імперії та спілкувалася довгий час російською. Вона знала, що таке багатство і не зламалася у бідності. Вона була однією з багатьох і єдиною у своєму роді.
Читати більше
Нищівно час диктував: Анна Франк
Анна Франк — одна з найвідоміших жертв Голокосту, яка померла у віці 15 років у концтаборі Берґен-Бельзен. Але вона, як і хотіла, залишила по собі згадку — щоденник, перекладений на 50 мов. До вашого прочитання доля юної дівчинки, яка була змушена швидко подорослішати.
Читати більше
Яскраві цитати Нельсона Мандели
18 липня мало би виповнитися 100 років першому темношкірому президенту Південно-Африканської Республіки, Нобелівському лауреату, одному з найвідоміших активістів у боротьбі за права людини у часи апартеїду - Нельсону Манделі.
Читати більше
Титан повернувся на небо: життєвий шлях Левка Лук'яненка
У суботу, 7 липня, пішов із життя український інакодумець, людина слова, один з авторів "Акту проголошення незалежності України" Левко Лук’яненко. Визначні факти видатного шляху Людини, яка творила історію, — уже в статті.
Читати більше
Знищення історії України
Московський цар Петро І не мав спокою щодо прагнення України стати незалежною державою. Україна, зі своєю давньою історією, все більше наближалася до Європи. Як і тоді, так і зараз Московське царство крокувало до резервації. Ніхто не мав бажання мати справи з державою, яка крала історію чужих народів.
Читати більше
Вічно молода й беззахиcна квітка Голлівуду: Емі
Емі Вайнгауз мала усе, що можна очікувати від шаленої співачки - надзвичайний талант, рок-н-рольний стиль життя та сенсаційний голос. Вона була відома своїм глибоким експресивним контралатським вокалом та її еклектичним поєднанням абсолютно різних музичних жанрів. Пропонуємо прочитати маловідомі факти про Емі та згадати, якою була талановита співачка.
Читати більше
Вбивця та крадій
В Законі Божому існує десять заповідей, котрі віруюча людина не повинна порушувати, бо це догма, це закон! У статті мова піде про людину, яка є прямим показником святотатства та марнославства. Для багатостраждального українського народу, він скоїв багато лиха. Його ім'я-Петро І. Проте дух козацький, волелюбність українців залишились нездоланними.
Читати більше
Рік тому із життя пішов художник Сергій Якутович
27 червня 2017 року з життя пішов художник Сергій Якутович. Ми вважаємо важливим нагадати вам про цю дату через кілька причин. Ім'я Якутовича є надто значним і вирішальним для українського мистецтва та культури.
Читати більше
Дівчина, яка малює суперкари. Нові теми і техніки дизайнерки Юлії Семич  
Блискучі глянцеві поверхні сучасних авто і ретромобілів, яскраві хромовані деталі, які грають відблисками ламп, викликають бажання доторкнутися, побачити своє відображення у металевому дзеркалі. Придивляєшся пильніше... І розумієш: це не фото, а картина! Вражаюче! Дизайнерка Юлія Семич досліджує можливості фотореалізму і власні сили у цьому жанрі
Читати більше

Видатні українці

В нашій історії є безліч видатних українців, котрі неабияк вплинули не тільки на розвиток нашої культури, мистецтва, літератури, науки, а й відіграли важливу роль у становленні української суспільної свідомості, патріотизму і, що найважливіше, української незалежності.

Відомі українці

Відомі українці – не єдині, хто представляє нашу націю в Україні та світі. Є чимало іноземних відомих діячів, котрі зробили чималий внесок в розвиток світової спільноти і мали українське коріння. Це і науковці, і художники, і письменники, і ще безліч відомих особистостей, котрі доводять, що Україна -  одна з найперспективніших і найталановитіших націй у світі.

Веб-платформа UaModna розповість вам про видатних політичних, культурних, громадських діячів України, і, разом з тим, про відомих людей світу, котрі мають українське коріння, про вихідців з України, яким вдалося досягти успіху і змінити світ. Ми познайомимо вас із сучасними видатними українцями, їхніми досягненнями, ініціативами та планами. Інтерв’ю з українськими красунями, музикантами, співаками, композиторами, митцями, скульпторами, художниками, фотографами, психологами, аналітиками, майстрами, дизайнерами та звичайними українцями, які роблять класні речі шукайте на сторінках нашого сайту.

Окрім того на сайті UaModna ви знайдете біографії видатних українців минулих сторіч: починаючи від древніх князів, козаків та гетьманів, закінчуючи політичними діячами 20 століття.

Українці – талановитий, творчий та ініціативний народ, який має, ким пишатись.