Трагедія кубанських козаків

11 березня 2020
Редакція

Історія кубанських козаків має прямий стосунок до Запорозького козацтва, але протягом довгого часу піддавались репресіям та русифікації владою Російської імперії, а згодом СРСР та Росії.

Сьогодні на Кубані дві третини населення має українське коріння. Російські ЗМІ називають Кубань історичною частиною Росії, місцеве козацтво — «російським», а українську мову — «балачкою» та «южным диалектом русского языка», отже, її не вивчають у школах. А населення Кубані свято у це вірить. 2014-го року частина кубанських козаків брала участь у захопленні Донбасу та анексії украхнського Криму Росією. Ось що означає русифікація, якій не чинять спротиву.

У Паризькій мирній конференції сто років тому брала участь об’єднана делегація УНР та ЗУНР. На офіційній політичній карті Європи, якою користувались на конференції, кордони України включали не лише Південну буковину, Закарпаття, південь Білорусі та Крим, але і Кубань. Але ж Кубань — це Росія. Хіба ні? Як виявилось — зовсім ні. Давайте розбиратися.

Джерело: Всвіті.


Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

СКІФСЬКА ЦАРИЦЯ ШЕРУА ІТЕРІТ
Дослідник з генеалогії та родоводу В'ячеслав Бут розповів легенду про царицю Великої Скіфії, яка була родом з Асирії міста Ніневія. Донька асирійського царя Асархадона вийшла заміж за скіфського вождя Партатуа. Дослідник наводить докази того, що кургани Переп'ят та Переп'ятиха на Київщині, розкопки яких замальовував Тарас Григорович Шевченко, є могилами легендарних царів Скіфії.
Дивитись тут
Скіфи повертаються на кургани Великої Скіфії
На Січеславщині Андрій Денисенко встановив статую скіфського воїна на прадавній могилі. Справжнє скіфське золото — це кургани, предківські могили, якими вкрита вся Україна — Велика Скіфія і яких тільки на Січеславщині понад 14 тисяч. Вони потребують захисту і повернення на вершини своїх охоронців, кам`яних баб — вартових нашого степу.
Дивитись тут