Читати більше
Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ
Починаючи з другого квітня українці зможуть самостійно обрати свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в рамках програми "Лікар для кожної сім'ї". Про це йдеться в повідомленні заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка.
radiotrek.rv.ua
Як пояснили в МОЗ, декларація – це форма заяви, за допомогою якої українці підтверджують, що обрали саме цього лікаря і саме цей медичний заклад. Ця інформація міститиметься в електронній системі охорони здоров'я.
Тепер пацієнти не будуть прив'язані до місця проживання чи прописки, а зможуть обрати лікаря та заклад первинної допомоги відповідно до особистих вподобань та потреб. Заклади, які будуть підписувати декларації з пацієнтами, можна впізнати за відповідною наліпкою "Тут можна обрати свого лікаря", повідомляє сайт UATV.
moz.gov.ua
В міністерстві також зазначають, що кінцевого терміну підписання декларацій немає, тож всі встигнуть знайти собі лікаря, якому довіряють. Щоправда, не варто відкладати це питання на довго.
З липня 2018 року кошти із загального бюджету направлятимуться в конкретні медичні заклади і, відповідно, розподілятимуться між лікарями, яких обрали конкретні люди.
Як обрати лікаря: покрокова інструкція
- Згідно з вашими особистими критеріями, оберіть медичний заклад чи лікаря. Для прийняття рішення ви можете отримати необхідну інформацію в конкретному закладі або ж скористатися порадами рідних і знайомих.
- Переконайтеся, що у вибраному вами закладі можна підписати декларацію. Про це свідчитиме наявність наліпки "Тут можна обрати свого лікаря".
- Для підписання декларації ви повинні мати з собою паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Якщо у вас є дитина віком до 14 років, вам також знадобиться її свідоцтво про народження.
- Повідомте працівників реєстратури мед закладу про те, що бажаєте підписати декларацію.
- Уповноважений працівник мед закладу повинен ввести ваші дані в електронну систему. На ваш номер телефону надійде СМС-повідомлення з кодом, котрий ви повинні повідомити відповідному працівнику.
- Декларація з вашими особистими даними роздруковується з системи в двох екземплярах: один ви забираєте додому, інший - залишається у працівників медичного закладу.
- Вашу декларацію затверджують електронним підписом і завантажують в систему. Відповідно до цього документу, Національна служба здоров'я України направлятиме кошти в цей заклад обраному вами лікарю з липня 2018 року.
Варто зазначити, що після запровадження реформи пологи та спостереження за вагітністю будуть безкоштовними для пацієнтів. Держава покриватиме 100% вартості цих послуг.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше