Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ

26 березня 2018
Редакція

Починаючи з другого квітня українці зможуть самостійно обрати свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в рамках програми "Лікар для кожної сім'ї". Про це йдеться в повідомленні заступника міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка.

radiotrek.rv.ua

Як пояснили в МОЗ, декларація – це форма заяви, за допомогою якої українці підтверджують, що обрали саме цього лікаря і саме цей медичний заклад. Ця інформація міститиметься в електронній системі охорони здоров'я.

Тепер пацієнти не будуть прив'язані до місця проживання чи прописки, а зможуть обрати лікаря та заклад первинної допомоги відповідно до особистих вподобань та потреб. Заклади, які будуть підписувати декларації з пацієнтами, можна впізнати за відповідною наліпкою "Тут можна обрати свого лікаря", повідомляє сайт UATV.

moz.gov.ua

В міністерстві також зазначають, що кінцевого терміну підписання декларацій немає, тож всі встигнуть знайти собі лікаря, якому довіряють. Щоправда, не варто відкладати це питання на довго.

З липня 2018 року кошти із загального бюджету направлятимуться в конкретні медичні заклади і, відповідно, розподілятимуться між лікарями, яких обрали конкретні люди.

Як обрати лікаря: покрокова інструкція

  1. Згідно з вашими особистими критеріями, оберіть медичний заклад чи лікаря. Для прийняття рішення ви можете отримати необхідну інформацію в конкретному закладі або ж скористатися порадами рідних і знайомих.
  2. Переконайтеся, що у вибраному вами закладі можна підписати декларацію. Про це свідчитиме наявність наліпки "Тут можна обрати свого лікаря".
  3. Для підписання декларації ви повинні мати з собою паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Якщо у вас є дитина віком до 14 років, вам також знадобиться її свідоцтво про народження.
  4. Повідомте працівників реєстратури мед закладу про те, що бажаєте підписати декларацію.
  5. Уповноважений працівник мед закладу повинен ввести ваші дані в електронну систему. На ваш номер телефону надійде СМС-повідомлення з кодом, котрий ви повинні повідомити відповідному працівнику.
  6. Декларація з вашими особистими даними роздруковується з системи в двох екземплярах: один ви забираєте додому, інший - залишається у працівників медичного закладу.
  7. Вашу декларацію затверджують електронним підписом і завантажують в систему. Відповідно до цього документу, Національна служба здоров'я України направлятиме кошти в цей заклад обраному вами лікарю з липня 2018 року.

Варто зазначити, що після запровадження реформи пологи та спостереження за вагітністю будуть безкоштовними для пацієнтів. Держава покриватиме 100% вартості цих послуг.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше