Останні кілька років в Україні місцева влада підтримує ініціативу "
бюджету участі". Суть її в тому, що якась частина міського бюджету виділятися на проекти, запропоновані самими громадянами (наприклад - ось
сайт Києва про цю програму). Будь-який житель міста може подати проект, пов'язаний з поліпшенням життя в ньому: це може бути зупинка, планетарій, парк, басейн, дитячий майданчик і т.д. Якщо проект перемагає в голосуванні, місцева влада виділяє на нього гроші та реалізовує.
ain.ua
Громадський активіст і програміст з Дніпра Павло Ткаченко подавав власні проекти на Бюджет участі в Дніпрі й, зрештою, створив
сайт, де можна стежити за вмістом і голосуванням всіх проектів, які беруть участь в подібних програмах по всій Україні.
Павло розповів, що на існуючих сайтах Бюджету участі неможливо зрозуміти, чи проходить певний проект на реалізацію і його місце в рейтингу. Цю помилку він і усунув: на його сайті можна зрозуміти, чи є у проекту шанси бути реалізованими. Для прикладу:
ain.ua
На скріншоті видно, що проекти із зеленими позначками проходять на реалізацію в міському бюджеті, а цифри означають, на якому місці в групі вони знаходяться. Всі проекти розділені на типи - великі чи малі. Наприклад, зелена позначка з підписом "Великий 7/82 позначає, що проект належить до великих і в своїй групі посідає 7 місце з восьми.
Також в таблиці вказується загальне місце в рейтингу за голосами, кількість голосів / голосів за останню добу (це стосується проектів, які ще проходять стадію голосування). На сторінці окремих проектів є графіки набору голосів за часом. Завдяки цьому автори проектів можуть дивитися, як вплинули на просування проекту різні медіаактивності, а також стежити за штучними вкиданнями. Наприклад, у проекту 3D-планетарію для Дніпра є спалах по голосуванню 20 вересня - в той день блогер Діана Лебедєва написала пост із закликом підтримати цей проект.
Зараз на сайті є інформація про 45 міст - дані беруться з сервісу, розробленого SocialBoost. Якщо голосування в даному місті за бюджет участі активне, система кожні п'ять хвилин оновлює дані про кількість голосів; якщо голосування ще не почалося, то раз о 6 годині система збирає інформацію про проекти - щоб користувачі знали про те, які проекти нові, у яких змінився статус і т.д.
Джерело:
ain.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.