Програміст з Дніпра запустив сайт, на якому можна стежити за проектами громадян для міського бюджету

Останні кілька років в Україні місцева влада підтримує ініціативу "бюджету участі". Суть її в тому, що якась частина міського бюджету виділятися на проекти, запропоновані самими громадянами (наприклад - ось сайт Києва про цю програму). Будь-який житель міста може подати проект, пов'язаний з поліпшенням життя в ньому: це може бути зупинка, планетарій, парк, басейн, дитячий майданчик і т.д. Якщо проект перемагає в голосуванні, місцева влада виділяє на нього гроші та реалізовує.
 
ain.ua
 
Громадський активіст і програміст з Дніпра Павло Ткаченко подавав власні проекти на Бюджет участі в Дніпрі й, зрештою, створив сайт, де можна стежити за вмістом і голосуванням всіх проектів, які беруть участь в подібних програмах по всій Україні.
 
Павло розповів, що на існуючих сайтах Бюджету участі неможливо зрозуміти, чи проходить певний проект на реалізацію і його місце в рейтингу. Цю помилку він і усунув: на його сайті можна зрозуміти, чи є у проекту шанси бути реалізованими. Для прикладу:
 
ain.ua
 
На скріншоті видно, що проекти із зеленими позначками проходять на реалізацію в міському бюджеті, а цифри означають, на якому місці в групі вони знаходяться. Всі проекти розділені на типи - великі чи малі. Наприклад, зелена позначка з підписом "Великий 7/82 позначає, що проект належить до великих і в своїй групі посідає 7 місце з восьми.


 
Також в таблиці вказується загальне місце в рейтингу за голосами, кількість голосів / голосів за останню добу (це стосується проектів, які ще проходять стадію голосування). На сторінці окремих проектів є графіки набору голосів за часом. Завдяки цьому автори проектів можуть дивитися, як вплинули на просування проекту різні медіаактивності, а також стежити за штучними вкиданнями. Наприклад, у проекту 3D-планетарію для Дніпра є спалах по голосуванню 20 вересня - в той день блогер Діана Лебедєва написала пост із закликом підтримати цей проект.
 
Зараз на сайті є інформація про 45 міст - дані беруться з сервісу, розробленого SocialBoost. Якщо голосування в даному місті за бюджет участі активне, система кожні п'ять хвилин оновлює дані про кількість голосів; якщо голосування ще не почалося, то раз о 6 годині система збирає інформацію про проекти - щоб користувачі знали про те, які проекти нові, у яких змінився статус і т.д.

Джерело: ain.ua
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Львівський студент створив розумний велошолом, що за нахилом голови показує сигнали поворотів
Студент Українського католицького університету Маркіян Зубрицький створив аксесуар для велошоломів, який, реагуючи на нахили голови, показує сигнали поворотів.
Читати більше