Читати більше
Місто руками мешканців: 10 успішних прикладів
1. Міст за кошти мешканців у Роттердамі
Кожен бажаючий міг заплатити за один з 17 000 модулів, потрібних для його будівництва. Частини мосту при цьому ставали іменними - на кожній планці викарбувано ім'я "спонсора". Для багатьох такий хід став додатковим стимулом до того, щоби профінансувати проект, і разом з тим став візуальним втіленням головної ідеї проекту I make Rotterdam - місто створюється його жителями.
Детальніше про проект читайте тут
2. "Сади принцес" силами мешканців у Берліні
Ідея виникла під час подорожі до Гавани, де підсобні господарства в межах міста дуже поширені. Виявилося, що знайти однодумців просто. Після публікації короткої замітки в журналі Zitty для допомоги в розчищенні пустиря від сміття прийшла сотня добровольців. Сьогодні "Сади принцес" щорічно відвідують більше 50 тис. осіб. На ділянці площею 6 тис. кв. м росте більше 260 сортів овочів та ягід, багато з яких не зустрінеш у звичайному магазині.
Детальніше про проект читайте тут
3. Open-air бібліотека у робочому кварталі Магдебурга
www.archilovers.com
Промисловий район на південному сході міста був забудований закинутими фабриками і заводами. Убога інфраструктура району обмежується кількома магазинами і величезними пустирями між фабриками. Облагородити міське середовище вирішили самі жителі кварталу, не чекаючи ініціативи від влади.
Розчистивши пустир в центрі кварталу, вони заповнили його звичайними коробками, де зберігаються всілякі книги. Ідея проекту така: будь-хто бажаючий може позичити книгу за умови, що поверне її назад після прочитання. Бібліотека у коробках проіснувала кілька років, а пізніше за справу взялася група професійних архітекторів з KARO Architekten. Вони розробили не менш економний проект: бібліотека з 20 000 книг вмістилася на невеликій платформі, спорудженій з перероблених матеріалів.
Тепер відвідувачі можуть прочитати книгу в кафе, влаштувати пікнік на терасі або навіть відвідати лекторій - для цих цілей в бібліотеці побудували сцену.
Детальніше про проект читайте тут
4. Творчі майстерні замість залізничного мосту у Парижі
Детальніше про проект читайте тут
5. Парк культури на території газової фабрики в Амстердамі
У 1993 році було обрано план розвитку території, який передбачав розміщення тут Національного центру сучасної музики, котрий повинен був стати головним орендарем, розташовуючись в одній з найбільших будівель. Для решти будівель передбачалося використовувати план, відповідно до якого головними користувачами повинні стати місцеві організації і різні громадські об'єднання сусідніх районів. Пізніше Центр сучасної музики вийшов з проекту, але до цього часу формат тимчасового використання з різними орендарями та подіями вже продемонстрував явний успіх. Парк був відкритий після очищення і редизайну території в грудні 2003 року.
На разі проект має власне фінансове забезпечення та не отримує ніяких постійних субсидій. Рада округу лише оплачує щорічні витрати з обслуговування парку. Здача будівель в оренду та організація комерційних подій забезпечує проекту необхідний дохід, дозволяючи не тільки обслуговувати будівлі, а й приносити керівній компанії прибуток. Найважливіше значення для успіху проекту мав зв'язок з усіма зацікавленими сторонами. Головну роль тут грали активні організації з сусідських спільнот, місцеві жителі широко залучалися до обговорення процесу створення парку.
Детальніше про проект читайте тут
6. Друге життя порту у Гамбурзі
urbanua.org
Там, де раніше розташовувався величезний порт, зараз можна влаштувати пікнік на газоні. Найбільша у світі портова територія Хафенсіті трансформується в абсолютно новий район: 157 гектарів нової забудови розширять історичний центр міста на 40%. В рамках цього амбітного проекту використовуються території, котрі раніше вважалися непридатними для будівництва житла, проектується мережа пішохідних і громадських просторів та затверджується пріоритет безмоторного та громадського транспорту над автомобілем.
Закінчити трансформацію території Хафенсіті планують через 25 років. У 1997 році для фінансування проекту міською владою був створений фонд "Місто і порт", у володіння якому були передані всі муніципальні землі в майбутньому Хафенсіті. За рахунок продажу цих земель і позик фонд фінансує перенесення підприємств, очистку ґрунту, будівництво доріг, мостів, пішохідних зон і парків. Решта інфраструктури - метро, мости, що зв'язують район з центральною частиною міста, школи та університети - фінансується з бюджетів різних міністерств.
Вже зараз район, будівництво котрого досі триває, щорічно відвідують сотні тисяч туристів. Хафенсіті - унікальний випадок, коли міській владі, планувальникам, архітекторам і девелоперам вдалося створити гармонійне поєднання нової забудови з історічним контекстом; побудувати справді живий квартал, де однаково комфортно себе почуває і турист, і місцевий житель.
Детальніше про проект читайте тут
7. Притулок та дитячий спортмайданчик під розв'язкою у Каракасі
8. Облаштування "сліпих зон" у Белу-Орізонті
Детальніше про проект читайте тут
9. Вільні простори у Нью-Йорку
Детальніше про проект читайте тут
10. Парк атракціонів з побутових відходів у Лімі
Детальніше про проект читайте тут
(via)
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше