ЗЕРОВ ТА БАГРЯНИЙ У ПЕРЕДЧУТТІ 30-х

12 квітня 2020
Ярослава Савош
Цих митців не розглядають в парі, адже вони представники різних угруповань. Людям здебільшого відомий повоєнний еміграційний Багряний, коли Зеров до того часу лишався жити лише на сторінках німецької поетичної антології -- жити віршами, що їх переклав Юрій Клен.
"Бертолетосолені" продовжують промовляти немейнстрімними рядками нашої спільної історії. Почуйте вже зараз твори, написані наприкінці 20-х: чарівливу метафорику Зерова, якого застрелили в Сандармосі в 1937, і професійний маніфест Багряного, який став центром тяжіння для української еліти у 1945 і далі -- для тих, хто вижив і рятувався.
Про життя без гарантій на пограниччі культур та часів варто довідатися з ДіПі-щоденника Уласа Самчука https://www.youtube.com/watch?v=essdD... І якщо ви це зробите ВЖЕ, то витратите сумарно менше, ніж на урок, і десь стільки ж, скільки на 1 серію серіальчика.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

СКІФСЬКА ЦАРИЦЯ ШЕРУА ІТЕРІТ
Дослідник з генеалогії та родоводу В'ячеслав Бут розповів легенду про царицю Великої Скіфії, яка була родом з Асирії міста Ніневія. Донька асирійського царя Асархадона вийшла заміж за скіфського вождя Партатуа. Дослідник наводить докази того, що кургани Переп'ят та Переп'ятиха на Київщині, розкопки яких замальовував Тарас Григорович Шевченко, є могилами легендарних царів Скіфії.
Дивитись тут
Скіфи повертаються на кургани Великої Скіфії
На Січеславщині Андрій Денисенко встановив статую скіфського воїна на прадавній могилі. Справжнє скіфське золото — це кургани, предківські могили, якими вкрита вся Україна — Велика Скіфія і яких тільки на Січеславщині понад 14 тисяч. Вони потребують захисту і повернення на вершини своїх охоронців, кам`яних баб — вартових нашого степу.
Дивитись тут