"Виставка "Самаритяни з Маркової"

3 травня 2016
Open World
Їх нищили - і по-звірячому тішилися цим. Їх рятували - і за це платили власним життям. Все вірно: у кожного народу є свої герої і свої антигерої. І підтвердженням цьому - виставка фотографій і документів часів Другої світової війни, яка називається "Самаритяни з Маркової". Ця документальна експозиція (а відкрили її у Музеї історії Києва за сприяння Посольства Республіки Польща в Україні) розповідає про родину Вікторії і Юзефа Ульмів, що пожертвували своїм життям, рятуючи євреїв. 

Трагічна історія сім'ї Ульмів стала поштовхом до створення у селі Марковій, де мешкало подружжя Вікторії і Юзефа, Музею поляків, котрі віддали своє життя, рятуючи єврейських жінок, чоловіків і дітей під час окупації Польщі нацистами у період Другої світової Війни. Віддаючи шану цим героїчним людям, Посольство Республіки Польща у Києві вирішило поділитися жахливою історією звичайної польської сім'ї з нашими сучасниками - українцями. Подробиці про цю подію - у репортажі наших кореспондентів на каналі Ukrvideotravel.

#OWItv
#OWIFilms
#OpenWorldInfo
#OWIFilmsStudio
#ВідкритийСвіт
#OpenWorldОткрытыйМир


Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

СКІФСЬКА ЦАРИЦЯ ШЕРУА ІТЕРІТ
Дослідник з генеалогії та родоводу В'ячеслав Бут розповів легенду про царицю Великої Скіфії, яка була родом з Асирії міста Ніневія. Донька асирійського царя Асархадона вийшла заміж за скіфського вождя Партатуа. Дослідник наводить докази того, що кургани Переп'ят та Переп'ятиха на Київщині, розкопки яких замальовував Тарас Григорович Шевченко, є могилами легендарних царів Скіфії.
Дивитись тут
Скіфи повертаються на кургани Великої Скіфії
На Січеславщині Андрій Денисенко встановив статую скіфського воїна на прадавній могилі. Справжнє скіфське золото — це кургани, предківські могили, якими вкрита вся Україна — Велика Скіфія і яких тільки на Січеславщині понад 14 тисяч. Вони потребують захисту і повернення на вершини своїх охоронців, кам`яних баб — вартових нашого степу.
Дивитись тут