Проект "Спадок: Дівоче святкове вбрання (Закарпатська область. Виноградівський район)

31 травня 2017
Annie

Автентичність вражає не тільки естетичною красою. Баршун, ширінька, пацюрки, плат, сорочка, подолок та постоли – все це є складовими дівочого святкового вбрання на Закарпатті.

Гадаєте, чокер – повернення з буремних 90-х? Дарма! Наші прабабусі відкрили для себе усю чарівність такої прикраси ще сто років тому – на Закарпатті така оздоба мала назву "баршун". 

У рамках проекту #спадок FILM.UA Group створили відеопрезентацію святкового дрес-коду мешканців Виноградівського району Закарпаття.

Відеоролики проекту "СПАДОК" (англ. Back to Basics) присвячені українській культурі, традиціям, народним звичаям. У частині циклу "Національне святкове вбрання" глядачі побачать, як в XIX-ХХ столітті виглядала українка в залежності від віку, соціального статусу т регіону проживання. Для цього в кожному з коротких, але яскравих епізодів, буде відтворено характерний для певного регіону етнічний образ.


Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

ЙДУ НА ВИ! Дослідник кинув виклик науковцям
В мережі проходить публічна дискусія щодо проблеми астрономічної функції курганного комплексу «Обсерваторія Безводівка». Дослідник-астроархеолог Гріандр Тарновський виклав всі матеріали та документи у відео.
Дивитись тут