Прадавня астрономія українців у фільмі "Шлях до сонця"

1 вересня 2017
Griandr Tarnovski


Що спадає перше на думку, коли ми чуємо слово обсерваторія? Мені – телескоп. Але в сучасній обсерваторії окрім головного оптичного пристрою є набір приладів та механізмів, які забезпечують його роботу, а також, науковий персонал.

Яка перша асоціація виникає при словах пригоризонтна обсерваторія? Безводівка! Її призначення таке ж, що й у сучасних наукових установ, де спостерігають за астрономічними явищами, але пристрої та системи Безводівки архаїчні і, на перший погляд, прості та від цього ще більш геніальні.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Мовні уроки: замісник чи заступник?
У запропонованому випуску йдеться про особливості вживання слів замісник-заступник. Усі теоретичні положення підкріплено авторитетними лексикографічними джерелами та ілюстраціями з творів класиків українського письменства.
Дивитись тут