Найбільша прадавня обсерваторія світу в Україні

31 серпня 2017
Griandr Tarnovski


Безводівка – це пригоризонтна обсерваторія. Так, тут немає звичних сучасній людині астрономічних телескопів, іншого обладнання та наукового персоналу. На цій місцевості наші пращури спостерігали за сходом і заходом Сонця в дні зимового й літнього сонцестояння та дні рівнодення. Такі дні вважалися особливими, на них припадало і більшість найважливіших свят.

Для дослідження потрібно було встати в самісінькому центрі комплексу. Відстань між основними візирами обсерваторії становить від 800 до 4000 метрів, що говорить про надзвичайно високу точність вимірів азимутів точок появи Сонця на горизонті.

Вже в ті давні часи місцеві народи не просто спостерігали за переміщенням Сонця, Місяця та інших небесних світил, а й визначали закономірності їхнього руху. Завдяки цим знанням древні астрономи вміли вираховувати сонячні та місячні затемнення.

Ми вже не сумніваємось, що будівництво курганів та майданів – таких важливих і водночас масштабних об'єктів в прадавні часи, доводить існування цивілізації на території України багато тисяч років тому! І Безводівка є тому незаперечним доказом.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

СКІФСЬКА ЦАРИЦЯ ШЕРУА ІТЕРІТ
Дослідник з генеалогії та родоводу В'ячеслав Бут розповів легенду про царицю Великої Скіфії, яка була родом з Асирії міста Ніневія. Донька асирійського царя Асархадона вийшла заміж за скіфського вождя Партатуа. Дослідник наводить докази того, що кургани Переп'ят та Переп'ятиха на Київщині, розкопки яких замальовував Тарас Григорович Шевченко, є могилами легендарних царів Скіфії.
Дивитись тут
Скіфи повертаються на кургани Великої Скіфії
На Січеславщині Андрій Денисенко встановив статую скіфського воїна на прадавній могилі. Справжнє скіфське золото — це кургани, предківські могили, якими вкрита вся Україна — Велика Скіфія і яких тільки на Січеславщині понад 14 тисяч. Вони потребують захисту і повернення на вершини своїх охоронців, кам`яних баб — вартових нашого степу.
Дивитись тут