Іван Франко жив і творив у Дрогобичі

6 червня 2016
Open World
Дрогобич, що на Львівщині, - називають містом мужніння Невтомного Каменяра. І як людини, і як творця. Адже саме у Дрогобичі він здобув початкову освіту, шукав свій шлях у літературі, а ще - проходив свої життєві універститети.

Про деталі біографії визнанного майстра слова - за сприяння Міжнародного фонду Івана Франка та міського голови Дрогобича Тараса Кучми - українські журналісти дізнавалися під час прес-туру "Стежками Івана Франка", який відбувся у травні 2016 року. На старті прес-туру ми побували у Дрогобицькому державному педагогічному університеті. До речі, цей навчальний заклад - і цілком закономірно - також носить ім'я Невтомного Каменяра.

В університеті ми взяли участь у міжнародній конференції, яка була присвячена-сторіччю від Дня смерті Івана Яковича Франка. На конференції - серед інших питань - обговорювалися конкретні адреси на мапі Дрогобича, безпосередньо пов'язані з життям і творчістю цієї видатної особистості. Наукова дискусія тривала цілий день.

Але недаремно ж говорять: "Краще один раз побачити, аніж сто разів почути". І ось, із прохолодної університетської аудиторії ми переносимося на гомінкі, залиті сонцем вулиці та площі старовинного західно-українського міста, яке у шістдесяті роки позаминулого століття дало прихисток ще зовсім молодому Іванові Франкові - сільському самородку із селища Нагуєвичі. Саме у Дрогобичі геніальний український письменник і драмтург навчався і правцював, а також збирав фактаж для своїх журналістських і літературних творів. "В інтересах правди", "Отець-гуморист", "Спомини - із моїх гімназійних часів", "Гірчичне зерно" - ось лише десята частина літературного доробку Франка, написаного саме у Дрогобичі, на старті його літературної кар'єри. І головне: у цьому місті, перебуваючи у самій гущі звичайних людей, майбутній класик світової літератури день за днем набирався життєвої мудрості, гартував свій характер, визрівав - як художник. 

Будинків, які безпосередньо пов'язані із життям і творчістю цієї людини, на території Дрогобича збереглося чимало і дотепер. І це нас приємно здивувало. Адже скільки часe минуло відтоді... Про будинки, у яких жив і творив Іван Франко, нам детально розповів Володимир Галик, доцент кафедри всесвітньої історії історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету. Пан Володимир досконало вивчив топоніміку цього древнього західно-українського міста у контексті життя і творчості Великого Каменяра. А подробиці про перебування Івана Франка у Дрогобичі ви можете дізнатися із програми "Світом крокуємо разом!" на каналах Ukrvideotravel та Open World у Yuotube. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

СКІФСЬКА ЦАРИЦЯ ШЕРУА ІТЕРІТ
Дослідник з генеалогії та родоводу В'ячеслав Бут розповів легенду про царицю Великої Скіфії, яка була родом з Асирії міста Ніневія. Донька асирійського царя Асархадона вийшла заміж за скіфського вождя Партатуа. Дослідник наводить докази того, що кургани Переп'ят та Переп'ятиха на Київщині, розкопки яких замальовував Тарас Григорович Шевченко, є могилами легендарних царів Скіфії.
Дивитись тут
Скіфи повертаються на кургани Великої Скіфії
На Січеславщині Андрій Денисенко встановив статую скіфського воїна на прадавній могилі. Справжнє скіфське золото — це кургани, предківські могили, якими вкрита вся Україна — Велика Скіфія і яких тільки на Січеславщині понад 14 тисяч. Вони потребують захисту і повернення на вершини своїх охоронців, кам`яних баб — вартових нашого степу.
Дивитись тут