"Нев'януча слава. Шана Тарасові Шевченку" - міжнародний українсько-китайський проект

12 травня 2016
Open World
Китайська академія живопису та каліграфії спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка за сприяння Посольства України в КНР, Посольства КНР в Україні, Інститута Конфуція Київського національного лінгвістичного університету (ІК КНЛУ), Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА) організували престижну міжнародну виставку "Нев‘януча слава. Шана Тарасові Шевченку" за участю відомих українських і китайських художників, яка буде тривати в Національному музеї Тараса Шевченка з 11 по 26 травня.

Делегація відомих художників і каліграфів Китайської академії живопису та каліграфії прибула до Києва, аби взяти участь у церемонії її відкриття в Національному музеї Тараса Шевченка. Церемонія відбулася 11 травня 2016. У гості до українців приїхали декан факультету живопису Центральної академії образотворчого мистецтва КНР Дай Шихе, заступник директора Інституту живопису Нанкінського університету Нє Вейгу, відомий галерист та художник Ван Цзясюнь і інші, не менш відомі каліграфи.

На виставці вперше експонуються ілюстрації до творів Тараса Шевченка, інтерпретовані митцями східної культурної традиції, в яких глибинні й тонкі нюанси творчості великого українського поета органічно інтегрувалися у канони традиційного живопису і каліграфії. Тут представлено близько 60 робіт, присвячених життю і творчості Тараса Шевченка, частина з яких — зразки традиційної китайської каліграфії, високохудожніми засобами якої відображені тексти віршів із "Кобзаря" китайською мовою.

Робота над підготовкою до виставки "Невя‘януча слава. Шана Тарасові Шевченку" тривала кілька років. У 2015 р. китайські учасники проекту вперше приїхали до України. Митці мали можливість ознайомитися з творчістю Т.Г. Шевченка, відвідати Національний музей Тараса Шевченка в Києві, Шевченківські місця на Черкащині.

На виставці "Нев‘януча слава. Шана Тарасові Шевченку" також представлені ілюстрації до "Кобзаря" Т.Шевченка з колекції Національного музею Тараса Шевченка та НАОМА пензлів українських художників О.Сластіона, І.Їжакевича, В.Седляра, І.Касіяна, А.Чебикіна, М.Дерегуса, С.Караффа-Корбут, В.Лопати, І.Марчуак, В.Гарбуза та інших.

Також у форматі виставки відбудеться презентація нової збірки поезії Тараса Шевченка китайською мовою у перекладі відомого літературознавця Ге Баоцюаня, до якої увійшло 139 поетичних текстів Кобзаря. Це перше видання українського класика в Китаї за часів незалежності України.

Виставка "Нев‘януча слава. Шана Тарасові Шевченку" як платформа для творчого спілкування українських і китайських шевченкознавців, на думку експертів, є знаковою подією в українсько-китайських культурних зв’язках. Тому дуже важливою є причетність до цього творчих митців з обох країн. Це — яскравий приклад культурної дипломатії в дії, яка у 21 столітті стала визначальним фактором взаєморозуміння у світі. Подробиці - на каналі Ukrvideotravel у Youtube.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

СКІФСЬКА ЦАРИЦЯ ШЕРУА ІТЕРІТ
Дослідник з генеалогії та родоводу В'ячеслав Бут розповів легенду про царицю Великої Скіфії, яка була родом з Асирії міста Ніневія. Донька асирійського царя Асархадона вийшла заміж за скіфського вождя Партатуа. Дослідник наводить докази того, що кургани Переп'ят та Переп'ятиха на Київщині, розкопки яких замальовував Тарас Григорович Шевченко, є могилами легендарних царів Скіфії.
Дивитись тут
Скіфи повертаються на кургани Великої Скіфії
На Січеславщині Андрій Денисенко встановив статую скіфського воїна на прадавній могилі. Справжнє скіфське золото — це кургани, предківські могили, якими вкрита вся Україна — Велика Скіфія і яких тільки на Січеславщині понад 14 тисяч. Вони потребують захисту і повернення на вершини своїх охоронців, кам`яних баб — вартових нашого степу.
Дивитись тут