Церква святого Юра в Дрогобичі

6 червня 2016
Open World
Коли дивишся на цю древню споруду, то аж перехоплює подих: яка краса! Церква святого Юра в Дрогобичі — пам'ятка галицької дерев'яної архітектури кінця XV-початку XVI століть, одна з найкраще збережених. Вона відноситься до числа найвідоміших пам'яток давньої української сакральної архітектури.

Збудована у XV столітті, кілька разів перебудовувалася та остаточних архітектурних форм їй надав талановитий український будівничий Григорій Тесля з Дрогобича. Ще є такі факти: Церкву Святого Юра внесено до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Збудували її без жодного цвяха, деревина кріпилася спеціальними кілками. У Церкві Святого Юра (до нашого часу!!!) повністю збережений іконостас та розписи 17-го століття. Автор розписів - народний маляр Стефан Медицький. Дзвіниця при Церкві Святого Юра зведена у 1670 році.

Дякуємо за сприяння у організації зйомки Дрогобицьку міську раду Львівської області та директора Міжнародного Фонду Івана Франка Ігоря Куруса, який блискуче організував прес-тур журналістів провідних вітчизняниих ЗМІ на Західну Україну. А подробиці про Церкву святого Юра в Дрогобичі дивіться на каналах Ukrvideotravel та Open World у Yuotube. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

СКІФСЬКА ЦАРИЦЯ ШЕРУА ІТЕРІТ
Дослідник з генеалогії та родоводу В'ячеслав Бут розповів легенду про царицю Великої Скіфії, яка була родом з Асирії міста Ніневія. Донька асирійського царя Асархадона вийшла заміж за скіфського вождя Партатуа. Дослідник наводить докази того, що кургани Переп'ят та Переп'ятиха на Київщині, розкопки яких замальовував Тарас Григорович Шевченко, є могилами легендарних царів Скіфії.
Дивитись тут
Скіфи повертаються на кургани Великої Скіфії
На Січеславщині Андрій Денисенко встановив статую скіфського воїна на прадавній могилі. Справжнє скіфське золото — це кургани, предківські могили, якими вкрита вся Україна — Велика Скіфія і яких тільки на Січеславщині понад 14 тисяч. Вони потребують захисту і повернення на вершини своїх охоронців, кам`яних баб — вартових нашого степу.
Дивитись тут