Читати більше
Жанна Соловйова: "Якщо є бажання і ціль, то можливості самі знаходяться"
Останнім часом кількість громадських організацій невпинно зростає. Для цього є логічні пояснення: грантова допомога різних інституцій дає можливість отримувати кошти на розвиток. Але ті, хто займається громадською діяльністю професійно, здебільшого, керуються зовсім іншими аргументами. Для них допомагати іншим – потреба та стиль життя. Нашу героїню добре знають і в Житомирі, і за його межами, оскільки за десять років роботи вона реалізувала велику кількість важливих для громади проектів. Про перемоги, поразки та можливості у громадському секторі розповідає професійна менеджерка, голова правління ГО "Сучасний формат" та "Фонд громади Житомира" Жанна Соловйова.
zhytomyr.travel
"Колись все почалося з молодіжної організації "Сучасний формат" десять років тому. Через п'ять років ми зрозуміли, що треба розвиватись, робити більше корисних справ, а для цього потрібно залучати не тільки молодь, а й всю громаду. Так виникла ідея створити "Фонд громади Житомира". Зараз набагато більше проектів та програм і ми вже відчуваємо, що нам потрібно поповнювати команду та розширятися"
"Я б не сказала, що у школі я була надто активна. Так, добре вчилася, часто допомагала ближньому, зокрема, якщо треба було щось підказати, поправити, дати списати, наприклад, контрольну роботу (Посміхається). Вже в школі я розуміла, що треба співпрацювати, оскільки через співпрацю можна досягати більшого й швидше. В школі у нас були домовленості: кожен ряд в класі було розділено на два варіанти, й весь другий варіант був моєю "парафією". Під час контрольної роботи ми з однокласниками домовлялися, хто яку задачу розв'язує, а далі відбувався обмін"
zhytomyr.travel
"Освіта, навіть якщо людина не працює за спеціальністю, обов'язково потрібна. Це як у спорті: якщо ти хочеш відчувати себе здоровим, треба завжди інвестувати у розвиток, тримаючи м'язи в тонусі. Так само й освіта дає тонус для мозку, методологію мислення, дає посидючість, вміння доводити справу до завершення, розуміння де і яку інформацію можна знайти"
"В дитинстві я декілька років займалась дзюдо. Щоправда, в мене одразу був чорний пояс (Сміється). Кімоно тоді дістати було не легко та й грошей на це не було. Мама мені кімоно пошила, а для поясу білої тканини не вистачило, в наявності була тільки чорна"
"Коли мені у житті потрібно було прийняти важливе рішення, а я не знала, як вчинити, я йшла до мами або до батьків за порадою. Але мені казали: "Ти сама краще знаєш, як треба зробити". (Посміхається) Зараз я розумію, що, можливо, це й добре, бо за всі прийняті рішення відповідальність була на мені. У мене був свій принцип прийняття рішень, який складався із "контрольного питання" на кшталт: "Чи буду я шкодувати, якщо якусь справу не зроблю?" Це, зокрема, стосувалося вибору сфери діяльності, навчання, першого місця роботи. Якщо я відчувала, що потім шкодуватиму, відповідь була однозначна: "Це треба робити!"
zhytomyr.travel
"Коли десять років тому я прийняла рішення займатися громадською діяльністю, це взагалі мало хто розумів. Казали: "Громадська організація?? Це що, секта? Хіба не можна, як всі нормальні люди, ходити на роботу? Прийшла додому з роботи й відпочивай собі!" Але я розуміла: якщо будеш робити як всі, то й результат буде як у всіх"
"Важливо навіть не те, що ти робиш, а з ким ти працюєш. У нас зараз дуже багато друзів, партнерів. Якщо озирнутись назад, я розумію, що люди мені зустрічались і зустрічаються по життю дуже хороші"
zhytomyr.travel
"Чи були поразки? Ну, звичайно! Перед тим, як отримати свій перший грант, я розробила більше десятка проектів. І кожного разу, коли мені відмовляли, я думала: "Все, це останній раз, більше я цього не робитиму ніколи!" Може на якомусь етапі це дійсно поразка: твої очікування не виправдались, тобі сказали: "Хто ти такий? Давай, до побачення". І можна було здатись: ну, не вийшло. Але ні! Кожен факап можна перетворити на плюс: якщо щось не вийшло, значить неправильно обраний шлях або неправильні інструменти"
"Що дає громадська діяльність? Вона дає можливості: і розвиток професійний, і особистісний, і головне – можливість зробите щось цінне та суспільно корисне. Є також величезна можливість для творчості!"
"Мені думається, що у людях найважливіше – це доброта і чесніть. Навіть якщо зробив щось не так, краще сказати правду. Не буває ситуацій, які не можна вирішити, якщо говорити про все відкрито. Чесність формує довіру, важливо і самому вміти довіряти людям, й щоб тобі люди довіряли. Для мене моя команда – це турбіна, база, основа всього. Я не можу сказати, що всі мої досягнення – це тільки мої досягнення. Завжди були і є люди, з якими ти робиш справу. Разом можна більшого досягати. І навіть щастя тільки тоді є щастям, коли ти ним ділишся!"
zhytomyr.travel
"Нещодавно ми провели зовнішню та внутрішню оцінку діяльності нашої організації, завдячуючи нашим партнерам – ПРООН. В результаті зрозуміли, наскільки багато ми зробили за десять років, що у нас дуже низька плинність кадрів, що ми вже досягли деяких наших стратегічних цілей і потрібно ставити нові та ін. Нещодавно влаштували символічне підбивання підсумків діяльності за десять років: зробили зустріч, на яку запросили партнерів, друзів, колег, волонтерів та колишніх працівників. Захід вийшов дуже цінним та пам'ятним"
"Наші близькі нас надзвичайно підтримують, бо громадська діяльність – це як хороший вірус. (Сміється) Добре, коли в сім'ї бачать, чим ти займаєшся, відчувають себе причетними й також мають можливість розвиватись"
"Фонд громади Житомира вже два роки підряд отримує визнання національного рейтингу благодійників України як лідер у номінації "Витрати на економічний розвиток". Такий статус ми змогли заслужити завдяки співпраці із Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні, а саме реалізації проекту з розвитку бізнесу та самозайнятості ВПО й місцевого населення. Тільки у 2017 році ми видали обладнання нашим бенефіціарам на загальну суму понад 4 млн.грн. Це проект, який підтримує не тільки економічну незалежність людей, а й впливає на розвиток регіону. Два роки тому ніхто не вірив, що таке буває, а зараз є потужні історії успіху"
zhytomyr.travel
"Наша організація планує й надалі розвивати проекти, направлені на інтеграцію внутрішньо переміщених осіб. Я часто кажу, що переселенці – додатковий соціальний капітал для нашої області"
"Сьогодні у громадських організацій є надзвичайно багато різних можливостей: і гранти, й організаційний супровід. Але отримати підтримку на свій проект з першої спроби вдається далеко не всім. І якщо ви отримали відмову, це не привід опускати руки. Варто пам'ятати, якщо ви чогось не знаєте чи не вмієте, ви можете звернутися до своїх друзів, партнерів, які мають досвід у потрібній вам сфері, мають високий кредит довіри. Є багато доступних ресурсів для новостворених громадських організацій, наприклад, Маркетплейс від ІСАР Єднання, де можна подати заявку на організаційний розвиток та отримати експертну підтримку"
zhytomyr.travel
"Якщо є бажання і ціль, то можливості самі знаходяться. Головне – знати, що саме ти хочеш та куди ти рухаєшся".
Текст записала: Оксана Давиденко
Фото: Марта Яроцька
Джерело: zhytomyr.travel
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше