Жанна Соловйова: "Якщо є бажання і ціль, то можливості самі знаходяться"

9 березня 2018
Редакція

Останнім часом кількість громадських організацій невпинно зростає. Для цього є логічні пояснення: грантова допомога різних інституцій дає можливість отримувати кошти на розвиток. Але ті, хто займається громадською діяльністю професійно, здебільшого, керуються зовсім іншими аргументами. Для них допомагати іншим – потреба та стиль життя. Нашу героїню добре знають і в Житомирі, і за його межами, оскільки за десять років роботи вона реалізувала велику кількість важливих для громади проектів. Про перемоги, поразки та можливості у громадському секторі розповідає професійна менеджерка, голова правління ГО "Сучасний формат" та "Фонд громади Житомира" Жанна Соловйова.

zhytomyr.travel

"Колись все почалося з молодіжної організації "Сучасний формат" десять років тому. Через п'ять років ми зрозуміли, що треба розвиватись, робити більше корисних справ, а для цього потрібно залучати не тільки молодь, а й всю громаду. Так виникла ідея створити "Фонд громади Житомира". Зараз набагато більше проектів та програм і ми вже відчуваємо, що нам потрібно поповнювати команду та розширятися"

"Я б не сказала, що у школі я була надто активна. Так, добре вчилася, часто допомагала ближньому, зокрема, якщо треба було щось підказати, поправити, дати списати, наприклад, контрольну роботу (Посміхається). Вже в школі я розуміла, що треба співпрацювати, оскільки через співпрацю можна досягати більшого й швидше. В школі у нас були домовленості: кожен ряд в класі було розділено на два варіанти, й весь другий варіант був моєю "парафією". Під час контрольної роботи ми з однокласниками домовлялися, хто яку задачу розв'язує, а далі відбувався обмін"

zhytomyr.travel

"Освіта, навіть якщо людина не працює за спеціальністю, обов'язково потрібна. Це як у спорті: якщо ти хочеш відчувати себе здоровим, треба завжди інвестувати у розвиток, тримаючи м'язи в тонусі. Так само й освіта дає тонус для мозку, методологію мислення, дає посидючість, вміння доводити справу до завершення, розуміння де і яку інформацію можна знайти"

"В дитинстві я декілька років займалась дзюдо. Щоправда, в мене одразу був чорний пояс (Сміється). Кімоно тоді дістати було не легко та й грошей на це не було. Мама мені кімоно пошила, а для поясу білої тканини не вистачило, в наявності була тільки чорна"

"Коли мені у житті потрібно було прийняти важливе рішення, а я не знала, як вчинити, я йшла до мами або до батьків за порадою. Але мені казали: "Ти сама краще знаєш, як треба зробити". (Посміхається) Зараз я розумію, що, можливо, це й добре, бо за всі прийняті рішення відповідальність була на мені. У мене був свій принцип прийняття рішень, який складався із "контрольного питання" на кшталт: "Чи буду я шкодувати, якщо якусь справу не зроблю?" Це, зокрема, стосувалося вибору сфери діяльності, навчання, першого місця роботи. Якщо я відчувала, що потім шкодуватиму, відповідь була однозначна: "Це треба робити!"

zhytomyr.travel

"Коли десять років тому я прийняла рішення займатися громадською діяльністю, це взагалі мало хто розумів. Казали: "Громадська організація?? Це що, секта? Хіба не можна, як всі нормальні люди, ходити на роботу? Прийшла додому з роботи й відпочивай собі!" Але я розуміла: якщо будеш робити як всі, то й результат буде як у всіх"

"Важливо навіть не те, що ти робиш, а з ким ти працюєш. У нас зараз дуже багато друзів, партнерів. Якщо озирнутись назад, я розумію, що люди мені зустрічались і зустрічаються по життю дуже хороші"

zhytomyr.travel

"Чи були поразки? Ну, звичайно! Перед тим, як отримати свій перший грант, я розробила більше десятка проектів. І кожного разу, коли мені відмовляли, я думала: "Все, це останній раз, більше я цього не робитиму ніколи!" Може на якомусь етапі це дійсно поразка: твої очікування не виправдались, тобі сказали: "Хто ти такий? Давай, до побачення". І можна було здатись: ну, не вийшло. Але ні! Кожен факап можна перетворити на плюс: якщо щось не вийшло, значить неправильно обраний шлях або неправильні інструменти"

"Що дає громадська діяльність? Вона дає можливості: і розвиток професійний, і особистісний, і головне – можливість зробите щось цінне та суспільно корисне. Є також величезна можливість для творчості!"

"Мені думається, що у людях найважливіше – це доброта і чесніть. Навіть якщо зробив щось не так, краще сказати правду. Не буває ситуацій, які не можна вирішити, якщо говорити про все відкрито. Чесність формує довіру, важливо і самому вміти довіряти людям, й щоб тобі люди довіряли. Для мене моя команда – це турбіна, база, основа всього. Я не можу сказати, що всі мої досягнення – це тільки мої досягнення. Завжди були і є люди, з якими ти робиш справу. Разом можна більшого досягати. І навіть щастя тільки тоді є щастям, коли ти ним ділишся!"

zhytomyr.travel

"Нещодавно ми провели зовнішню та внутрішню оцінку діяльності нашої організації, завдячуючи нашим партнерам – ПРООН. В результаті зрозуміли, наскільки багато ми зробили за десять років, що у нас дуже низька плинність кадрів, що ми вже досягли деяких наших стратегічних цілей і потрібно ставити нові та ін. Нещодавно влаштували символічне підбивання підсумків діяльності за десять років: зробили зустріч, на яку запросили партнерів, друзів, колег, волонтерів та колишніх працівників. Захід вийшов дуже цінним та пам'ятним"

"Наші близькі нас надзвичайно підтримують, бо громадська діяльність – це як хороший вірус. (Сміється) Добре, коли в сім'ї бачать, чим ти займаєшся, відчувають себе причетними й також мають можливість розвиватись"

"Фонд громади Житомира вже два роки підряд отримує визнання національного рейтингу благодійників України як лідер у номінації "Витрати на економічний розвиток". Такий статус ми змогли заслужити завдяки співпраці із Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні, а саме реалізації проекту з розвитку бізнесу та самозайнятості ВПО й місцевого населення. Тільки у 2017 році ми видали обладнання нашим бенефіціарам на загальну суму понад 4 млн.грн. Це проект, який підтримує не тільки економічну незалежність людей, а й впливає на розвиток регіону. Два роки тому ніхто не вірив, що таке буває, а зараз є потужні історії успіху"

zhytomyr.travel

"Наша організація планує й надалі розвивати проекти, направлені на інтеграцію внутрішньо переміщених осіб. Я часто кажу, що переселенці – додатковий соціальний капітал для нашої області"

"Сьогодні у громадських організацій є надзвичайно багато різних можливостей: і гранти, й організаційний супровід. Але отримати підтримку на свій проект з першої спроби вдається далеко не всім. І якщо ви отримали відмову, це не привід опускати руки. Варто пам'ятати, якщо ви чогось не знаєте чи не вмієте, ви можете звернутися до своїх друзів, партнерів, які мають досвід у потрібній вам сфері, мають високий кредит довіри. Є багато доступних ресурсів для новостворених громадських організацій, наприклад, Маркетплейс від ІСАР Єднання, де можна подати заявку на організаційний розвиток та отримати експертну підтримку"

zhytomyr.travel

"Якщо є бажання і ціль, то можливості самі знаходяться. Головне – знати, що саме ти хочеш та куди ти рухаєшся".

Текст записала: Оксана Давиденко
Фото: Марта Яроцька
Джерелоzhytomyr.travel

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Скляні дива: як львів'янка розвиває мистецтво в Україні
Як і обіцяли, продовжуємо розповідати про цікавих українців, які захоплюють і надихають. Сьогодні цикл "Люди" поповнився ще однією чудовою історією про жінку, яка робить справжні витвори мистецтва. Прегарні фігурки зі скла не залишать вас байдужими. Звідки з'являється натхнення, скільки годин займає робота та яким майстриня бачить розвиток мистецтва в Україні — уже в статті.
Читати більше
Canadian dream, або як франківець привіз в Україну частинку Канади
Вони - молоді та успішні. Uа Modna розпочинає цикл "Люди". Ці історії надихнуть вас почати власну справу і нагадають про значення хобі у житті кожного з нас. Про підтримку, віру та ідеї - читайте у статті.
Читати більше
Українська доглядова косметика: її користь і тонкощі варіння
"Миделко" – не просто виробник косметичної продукції, насамперед, - це команда молодих франківських провізорів та медиків, готових розповісти вам багато цікавого про мистецтво вмивання, підійти індивідуально до кожного випадку та допомогти підібрати правильні засоби. Бо це ціле мистецтво.
Читати більше