Вадим Заблоцький: "Хочеш змінити світ на краще, починай це з себе"

24 листопада 2017
Редакція
Нещодавно свід дізнався про новий і доволі цікавий вид спорту - воркаут - котрий з кожним днем стаж все популярнішим. Доступність та простота, можливість навчитися робити фігури "вищого пілотажу" на турніках і брусах, та ще й можливість зміцнити тіло й справити потужне враження на глядача — це лише деякі з багатьох "магнітних" фішок, котрі поповнюють хвилі воркаутерів. Вадим Заблоцький - лідер житомирських воркаутерів, голова правління громадської організації "Street Workout" в Житомирській області, розповів про спорт і те, що його надихає...
 
zhytomyr.travel
 
"Одного дня я прокинувся, переосмислив своє життя і зрозумів, що не хочу більше вести аморальний спосіб життя – вживати алкоголь і тютюн. Вийшов на вулицю і почав займатися. Моє тодішнє оточення мене не зрозуміло, і скоро я залишився один, але продовжував займатися. Протягом двох років я займався сам, потім поступово у мене почали з'являтися нові друзі з такими ж захопленнями, як і у мене. З часом гарних друзів, людей, які мотивовані, які люблять спорт та ігнорують шкідливі звички, стало навколо мене багато. А в 2015 році мені випала нагода провести перший чемпіонат Житомира з воркауту, що відбувся влітку"
 
zhytomyr.travel
 
"У воркауті приваблює те, що тут відповідаєш тільки перед собою, а не перед тренером, як в інших видах спорту".

"Воркаут дав мені здоров’я, а шкідливі звички відійшли у небуття (Посміхається)"
 
zhytomyr.travel
 
"Люблю мандрувати горами, лісами, загартовуватися купанням у холодній воді, люблю їздити на велосипеді. Якщо погода сприятлива, надаю перевагу пересуватися містом саме велосипедом, а не громадським транспортом".

"Чи пригадую найцікавіший випадок на змаганнях? Важко сказати однозначно, самі змагання проходять завжди дуже напружено, й найцікавіше відбувається після: знайомство з іншими учасниками, коли всі збираються разом і гуляють містом. Починаються батли посеред вулиць, воркаутери стають в коло, кожен учасник виходить по черзі й показує елементи своєї майстерності".
 
zhytomyr.travel
 
"В Житомирі непочатий край роботи, ще стільки майданчиків треба збудувати. І за це я його люблю. Мрію збудувати залу для занять воркаутом, щоб люди тренувалися у холодний період. От у Казахстані є державна підтримка воркауту, у них практично немає проблеми із заняттями взимку, а в нас це проблема, яка призводить до падіння спортивних показників спортсменів, і ми поступаємося іншим державам у цьому питанні"


 
zhytomyr.travel
 
"Навчався у Житомирському автомобільному коледжі, здобув освіту за спеціальністю "Автомеханік", після закінчення спробував себе у цій справі, але мені зовсім не сподобалося. Я вже тоді жив спортом. Визначився з пріоритетами і вирішив перейти у спорт повністю, тепер аніскільки не шкодую".

"Чи не хотів би я змінити спорт на іншу професію? Я не хочу називати це спортом, бо для мене то фізкультура. Як то кажуть: "Спорт калічить – фізкультура лічить". Для мене здоров'я у пріоритеті, я ніколи не гнався за результатом. Великих часозатрат це не забирало, зарядка вранці й одна година тренування ввечері. Це може робити кожен".
 
zhytomyr.travel
 
"Чому саме обрав саме Street Workout? Перекладається він як вуличне тренування, наш девіз: "Займайся де завгодно, коли завгодно, з ким завгодно". Не потрібно якогось особливого спорядження – виходиш на вулицю і займаєшся. Практично у кожному дворі є бруси і турнік. Також стрітворкаут можна назвати ще й вуличною гімнастикою, бо у нас є багато елементів спортивної гімнастики. Але воркаут – це не тільки турніки й бруси, це також і біг, і плавання. А головне – це ментальний розвиток, адже ми не вживаємо алкоголь і тютюн, які заважають розвитку організму та затуманюють свідомість. Починаєш цікавитися літературою, своїм призначенням. Я почав читати літературу з психології, бізнесу, езотерики. Обожнюю книгу Вадима Зеланда "Трансерфинг реальності".
 
zhytomyr.travel
 
"Стрітворкаут – це для мене не просто спорт, це самореалізація. Спортом цікавився з дитинства, але жоден вид не давав бажаного розвитку, саме воркаут дав змогу зрозуміти, що потрібна відмова від алкоголю та тютюну. А колись займався дзюдо, боксом, ходив у тренажерку".

"Чи приходили у воркаут люди, коли бачили, як ми тренуємося й наші змагання? Зазвичай саме так це і відбувається: люди, котрі проходять повз спортивний майданчик, зацікавлюються: як саме можна навчитися робити такі ж трюки на брусах, як стати такими ж сильними. А проводити лекції в школах і вузах типу "треба займатися спортом" немає сенсу, сьогодні таке вже не працює. Можна зацікавити тільки живим прикладом".
 
zhytomyr.travel
 
"Скажу зовсім не нові речі: "Хочеш змінити світ на краще, починай це з себе"

Текст записав: Олег Климчук
Фото: Сергій Григорчук
Джерело: zhytomyr.travel
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше