Вадим Заблоцький: "Хочеш змінити світ на краще, починай це з себе"

24 листопада 2017
Редакція
Нещодавно свід дізнався про новий і доволі цікавий вид спорту - воркаут - котрий з кожним днем стаж все популярнішим. Доступність та простота, можливість навчитися робити фігури "вищого пілотажу" на турніках і брусах, та ще й можливість зміцнити тіло й справити потужне враження на глядача — це лише деякі з багатьох "магнітних" фішок, котрі поповнюють хвилі воркаутерів. Вадим Заблоцький - лідер житомирських воркаутерів, голова правління громадської організації "Street Workout" в Житомирській області, розповів про спорт і те, що його надихає...
 
zhytomyr.travel
 
"Одного дня я прокинувся, переосмислив своє життя і зрозумів, що не хочу більше вести аморальний спосіб життя – вживати алкоголь і тютюн. Вийшов на вулицю і почав займатися. Моє тодішнє оточення мене не зрозуміло, і скоро я залишився один, але продовжував займатися. Протягом двох років я займався сам, потім поступово у мене почали з'являтися нові друзі з такими ж захопленнями, як і у мене. З часом гарних друзів, людей, які мотивовані, які люблять спорт та ігнорують шкідливі звички, стало навколо мене багато. А в 2015 році мені випала нагода провести перший чемпіонат Житомира з воркауту, що відбувся влітку"
 
zhytomyr.travel
 
"У воркауті приваблює те, що тут відповідаєш тільки перед собою, а не перед тренером, як в інших видах спорту".

"Воркаут дав мені здоров’я, а шкідливі звички відійшли у небуття (Посміхається)"
 
zhytomyr.travel
 
"Люблю мандрувати горами, лісами, загартовуватися купанням у холодній воді, люблю їздити на велосипеді. Якщо погода сприятлива, надаю перевагу пересуватися містом саме велосипедом, а не громадським транспортом".

"Чи пригадую найцікавіший випадок на змаганнях? Важко сказати однозначно, самі змагання проходять завжди дуже напружено, й найцікавіше відбувається після: знайомство з іншими учасниками, коли всі збираються разом і гуляють містом. Починаються батли посеред вулиць, воркаутери стають в коло, кожен учасник виходить по черзі й показує елементи своєї майстерності".
 
zhytomyr.travel
 
"В Житомирі непочатий край роботи, ще стільки майданчиків треба збудувати. І за це я його люблю. Мрію збудувати залу для занять воркаутом, щоб люди тренувалися у холодний період. От у Казахстані є державна підтримка воркауту, у них практично немає проблеми із заняттями взимку, а в нас це проблема, яка призводить до падіння спортивних показників спортсменів, і ми поступаємося іншим державам у цьому питанні"


 
zhytomyr.travel
 
"Навчався у Житомирському автомобільному коледжі, здобув освіту за спеціальністю "Автомеханік", після закінчення спробував себе у цій справі, але мені зовсім не сподобалося. Я вже тоді жив спортом. Визначився з пріоритетами і вирішив перейти у спорт повністю, тепер аніскільки не шкодую".

"Чи не хотів би я змінити спорт на іншу професію? Я не хочу називати це спортом, бо для мене то фізкультура. Як то кажуть: "Спорт калічить – фізкультура лічить". Для мене здоров'я у пріоритеті, я ніколи не гнався за результатом. Великих часозатрат це не забирало, зарядка вранці й одна година тренування ввечері. Це може робити кожен".
 
zhytomyr.travel
 
"Чому саме обрав саме Street Workout? Перекладається він як вуличне тренування, наш девіз: "Займайся де завгодно, коли завгодно, з ким завгодно". Не потрібно якогось особливого спорядження – виходиш на вулицю і займаєшся. Практично у кожному дворі є бруси і турнік. Також стрітворкаут можна назвати ще й вуличною гімнастикою, бо у нас є багато елементів спортивної гімнастики. Але воркаут – це не тільки турніки й бруси, це також і біг, і плавання. А головне – це ментальний розвиток, адже ми не вживаємо алкоголь і тютюн, які заважають розвитку організму та затуманюють свідомість. Починаєш цікавитися літературою, своїм призначенням. Я почав читати літературу з психології, бізнесу, езотерики. Обожнюю книгу Вадима Зеланда "Трансерфинг реальності".
 
zhytomyr.travel
 
"Стрітворкаут – це для мене не просто спорт, це самореалізація. Спортом цікавився з дитинства, але жоден вид не давав бажаного розвитку, саме воркаут дав змогу зрозуміти, що потрібна відмова від алкоголю та тютюну. А колись займався дзюдо, боксом, ходив у тренажерку".

"Чи приходили у воркаут люди, коли бачили, як ми тренуємося й наші змагання? Зазвичай саме так це і відбувається: люди, котрі проходять повз спортивний майданчик, зацікавлюються: як саме можна навчитися робити такі ж трюки на брусах, як стати такими ж сильними. А проводити лекції в школах і вузах типу "треба займатися спортом" немає сенсу, сьогодні таке вже не працює. Можна зацікавити тільки живим прикладом".
 
zhytomyr.travel
 
"Скажу зовсім не нові речі: "Хочеш змінити світ на краще, починай це з себе"

Текст записав: Олег Климчук
Фото: Сергій Григорчук
Джерело: zhytomyr.travel
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Леся Кічура: "У творенні казок можна мати за собою таку величезну аудиторію, якій позаздрить і дорослий автор..."
14 лютого світ відзначає не лише День Святого Валентина, а ще й Міжнародний день дарування книг. Тому сьогодні авторка дитячих казок Леся Кічура ділиться секретами цього наймилішого жанру.
Читати більше
"Легенда Карпат": весь знімальний процес - то велика пригода
З інтерв'ю із режисером "Легенди Карпат" незадовго до всеукраїнської прем'єри дізнаємося... Чому Сергій Скобун називає Олексу Довбуша карпатським Мойсеєм? Які містичні історії супроводжували знімальний процес та чи справді легенди не потребують імен?
Читати більше