Читати більше
Чому гардероб — твоє обличчя: розмова з фешн-коучем
Сьогодні поговоримо про тренди, дизайнерів, українську фешн-індустрію та як сучасній жінці знайти гармонію. На зв'язку з нами Оксана Мацьків.
Оксана — фешн-коуч (по-модному), або експерт зі стилю. У своєму блозі дівчина розповідає про всі модні новинки, вчить естетично поєднувати речі та навіть допомагає українкам формувати правильний гардероб. Буде цікаво!
Звідки така любов до трендів? Це захоплення родом із дитинства?
Я не вважаю, що є людиною, яка любить тренди, мені подобається актуальність в образах, силуетах, лініях. Насправді я просто надаю перевагу естетиці в будь-чому. Моя мама була жінкою, яка вміла зробити красу з нічого, тому, гадаю, так, — це у мене з дитинства. Я з раннього віку обожнювала малювати, навіть мріяла стати дизайнером. Цілком можливо, що колись створю-таки свою колекцію одягу.
Як гадаєш, що формує смак? І чи можливо навчитися його відчувати в дорослому віці?
Думаю, відчуття смаку — це вроджена риса, це щось на кшталт таланту, який ми отримуємо при народженні, бо ні для кого не секрет, що ми всі народжуємося з талантами. Розвивати смак потрібно бажанням, зацікавленістю в красі, моді, естетиці.
"Бо лише надихнувшись чимось, можна створити щось унікальне і своє".
Хто для тебе є прикладом у сфері фешн? Хто надихає?
Узагалі сфера моди — це і є суцільне натхнення. Мене надихають блогери, люди, які створюють покази. Можу виокремити покази Chanel із Карлом Лаґерфельдом. Зрештою мені подобаються абсолютно нові силуети та форми, проте, які не переходять у треш. Взагалі розуміння власного стилю та уміння відтворити його розширює нашу зону комфорту і розвиває нас духовно.
Улюблена книга. Чому?
Мою улюблена книга — це “Сто років самотності” Ґабрієля Гарсія Маркеса. Перечитуючи цю книгу, я ніби пірнаю в якись транс. У ній знаходжу філогенетичний, історичний, духовний розвиток людства. І взагалі стиль написання Маркеса просто неймовірний. І другий автор, якого б я виділила, — це Мілорад Павич. Мені близький весь його літературний доробок, я прочитала практично всі його праці. Я відчуваю духовну близькість з територіями, які він описує. Тому ці автори — моя щира рекомендація.
Охарактеризуй себе трьома словами? Яка ти справжня?
- Чесна сама із собою;
- Жорстка;
- І готова на будь-що заради себе справжньої (сміється — прим. ред.).
Що, на твою думку, моветон у 2019?
Однозначно — речі в обтяжку. Натомість треба віддавати перевагу легкому оверсайзу, який додає об’ємів, підкреслює вузькі частини тіла.
П'ять найкращих, на твою думку, дизайнерів?
Фібі Файло, Карл Лаґерфельд, Еді Сліман. Останній — Алессандро Мікеле — це один із дизайнерів Ґуччі, і мені не так імпонує його одяг, бо все ж я прихильниця мінімалізму, — а посил, який він несе у своїх колекціях. Власне, цей посил видається мені дуже високодуховним.
Що має бути обов’язково в гардеробі сучасної жінки?
Оскільки сучасна жінка знаходиться в неймовірному ритмі життя, я вважаю, що — зручні кросівки.
А в гардеробі сучасного чоловіка?
Ну тут також — зручне взуття і класне мінімалістичне пальто.
Уяви, що тобі за 40. Якою ти себе бачиш?
Мені смішно про це говорити, бо вже не так багато часу залишилось до моїх 40 (сміється — прим. ред.). Та я себе уявляю такою ж натхненною. Напевне, більше часу присвячу на реалізацію своїх ідей та своєму чоловікові. Діти підростуть, і в нас буде більше часу на себе.
Як вважаєш, українські дизайнери гідні конкуренти світовим? Та й взагалі, на якому рівні зараз український фешн?
Однозначно українські дизайнери конкурентні на світовому ринку. Неймовірно багато молодих і вже не дуже молодих домів моди, які створюють фантастичні колекції. Мода в Україні з кожним роком набуває все яскравіших і яскравіших барв.
Ти — фешн коуч, розкажи трохи про цю професію та про свої клієнтів?
Чому я фешн-коуч? Ну шляхів до Бога є дуже багато, і я вважаю, що в кожної людини цей шлях — це її призначення. Я відчуваю у своїй роботі його та певну місію допомагати людям знаходити самих себе. Переконана, що це довгий шлях крізь все життя, але люди маленькими кроками все ж вчаться заглиблюватись у себе. Працюючи зі своїми клієнтами, я дуже часто бачу певні психологічні питання, які видно на рівні їхнього гардеробу.
"Тобто вже глянувши на те, що одягає людина можна багато чого про неї сказати".
І корегуючи таку сферу її життя, ви допомагаєте їх прояснити. Припустимо, ви важко прощаєтесь із якимось певними відносинами — спробуйте очистити свій дім від зайвого мотлоху та речей. Повірте, якщо ви зумієте це зробити, то з легкістю зможете попрощатися з непотрібними людьми у своєму житті.
За твоїм спостереженням, чому людям потрібні стилісти? Чи важко самим впоратися із цим?
"Дуже важко створити щось нове з того самого досвіду, який ти маєш".
Якщо ми хочемо виглядати по-новому, діяти по-новому, нам треба чогось нового навчитися. Вам треба або самостійно розвиватись у цій сфері, або звернутися за допомогою до людини, яка вас оцінить ззовні та підкаже певні нюанси, які ви не помічали самі. Усе залежить від власного бажання та від мотивації вийти із зони комфорту.
Також ти мама, поясни, як так сталося, що ведеш не мамський блог, як це успішно роблять практично всі матусі у декреті?
"Я мама, у мене троє дітей і я не вважаю, що материнство — це єдине покликання жінки".
Кожна людина є багатогранною. Я ідейник, у моєму арсеналі завжди було безліч проектів, ідей і мотивації. Що стосується моїх дітей, то в нас стосунки, які диктовані повністю моїм внутрішнім світом та моїми поглядами на життя. Я живу так, як я відчуваю. Тому переконана, що дуже важко цим ділитися у своєму блозі. Позаяк, навіть думки такої у мене не було (сміється — прим. ред.). Нам необхідно розвиватись і реалізувати себе, щоб показати дітям правильний приклад. Та й для себе реалізація важлива, адже ми повинні нести в цей світ щось нове. Якби кожен це робив, то світ був би кращим. Кожна людина створює державу.
Як все встигаєш?
Мені здається, я навпаки нічого не встигаю (сміється — прим. ред.). Зараз я певною мірою дещо у стресовій ситуації, бо хочу поєднати непоєднуване й одягнути неосяжне. Та я завжди прошу Господа, щоб допоміг мені знайти ту золоту середину, яка зможе максимально гармонійно поєднати всі сфери мого життя. Хоч часом я порушую цю середину, що приносить мені внутрішні переживання, я глибоко переконана, що найважливішим у нашому житті — є сім’я.
"Основне заняття жінки — створювати атмосферу любові, тепла, гармонії і краси, спочатку — домі, а потім дарувати це відчуття світу".
Як гадаєш, чи треба сліпо йти за тим, що диктує мода?
Ні і ще раз ні. Прислухайтеся до себе й реалізуйте себе в житті на основі власних відчуттів. Вірте в Бога, який буде вести вас протягом життя. Основне, що ви можете зробити, — це повістю йому довіритися.
Зараз ще на піку популярності анімалістичні принти, плісировка, заколки з 80-х, як думаєш, що далі?
Оскільки зараз у моді все, що ти перечислила, та ще й мінімалізм. Тому цілком можу припустити, що ми знову заглибимось у максималізм на кшталт стилістики Ґуччі: шалені мікси, принти і яскравість.
Топ-3 порад від Оксани Мацьків для наших читачів?
- Найважливіше в цьому житті — сприймати себе справжнього. Реалізовувати себе, а не йти за іншими. Це стосується усіх сфер життя.
- 80% вашого бюджету, який ви виділяєте на шопінг, повинно іти на якісний базовий гардероб: тканини природного походження, нейтральні кольори та те, що буде актуальне завжди.
- Прислухаючись до попередніх пунктів, вибрати такий тренд, який виведе вас із зони комфорту. Це надзвичайно важливо — не лише для вашого розвитку у сфері фешн, а й у духовному.
Усі фото — Інстаґрам.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше