За неповний 2017 рік понад 1200 домогосподарств в Україні перейшли на сонячну електроенергію

27 жовтня 2017
Кирило Кр.
В Україні зростає кількість приватних альтернативних електростанцій. За поточний рік понад 1200 тутешніх домогосподарств перейшли на сонячну електроенергію. Це в півтора рази більше, ніж за весь 2016 рік. Про це свідчать дані Держенергоефективності.
 
Зростання популярності "зеленої" енергії серед українських домовласників досить стрімке. За третій квартал 2017 року 688 домогосподарств встановили сонячні панелі. Це в три рази більше, ніж за аналогічний період 2016 року та у 18 разів більше, ніж за період 2015 року.
 
Крім цього, в третьому кварталі 2017 року загальна встановлена ​​потужність сонячних станцій для домогосподарств зросла на 49%.
 
ain.ua
 
Всього на сьогодні в Україні 2323 сім'ї встановили сонячні електроустановки загальною потужністю 37 МВт. За оцінками Держенергоефективності, сумарно ці потужності обійшлися в 35 млн євро.
 
Найбільше будинків з сонячними панелями в Київській області (429), Дніпропетровській (236) і Тернопільській (183).


 
ain.ua
 
"Стрімкий попит населення на "сонячну" електроенергію пояснюється прийнятим у 2015 році закону № 514-VIII, який надає вигідний "зелений" тариф з прив'язкою до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої "чистої" електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені в сонячні панелі без вилювань з приводу інфляції", - пояснює глава Держенергоефективності Сергій Савчук.
 
У відомстві зазначають, що переходити на "сонячну" електроенергію також допомагає місцева влада. Так, у Львівській області з бюджету домогосподарству повертають 22% річних по кредиту на сонячні панелі, а в Житомирській області - 20% суми кредиту.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Кухня з барною стійкою: поради дизайнера щодо зонування й вибору меблів
На пострадянському просторі барна стійка досі вважається неабиякою «екзотикою», хоча на наших кухнях вона стала з’являтися ще в 90-ті роки. Це не лише стильне, а й практичне рішення, що допомагає зекономити місце, зручніше організувати робочий простір кухні та розмежувати окремі зони.
Читати більше