Йога для малюків

18 грудня 2015
Oleksandra Orlova

Відомо, що спорт — запорука здоров’я, але дитині замало цього для мотивації, а, так званий, спортивний азарт з’являється вже в шкільному віці. Найкращий вибір для фізичних активностей — це гра або наслідування. Якщо підключити фантазію, щоденна ранішня та вечірня практика йоги легко може стати тим чи іншим.


Дитяча йога — це своєрідна гімнастика, що дозволяє зберегти, прокращити чи відновити здоров’я. Відомі практики йоги стверджують, що діти відкритіші та гнучкіші. І це в першу чергу стосується мислення, свідомості, хоча й тіло у дітей більш гнучке, ніж у дорослої людини.
 


Існує справедливе твердження, що дітям варто давати більше вправ не на статику (просто асани), а пози в динаміці, оскільки діти надзвичайно рухливі, активні, і вони скоріше знудяться, аніж втомляться.
 


Тіло дитини лише формується, а йога здатна допомогти йому розвинутися найбільш гармонійно. Також йогічні вправи дають можливість направити енергію на розвиток уваги, пам'яті, слуху, зору, вміння концентруватися тощо.
 


Найпростіший варіант — це залучити малюка до власної ранкової та вечірньої практики йоги. Починати можна вже з двох років, хоча, якщо ви займаєтесь вдома, манюня і сама почне повторювати рухи за мамою, яка згорнулася у незрозумілу позу. Більш змістовні заняття слід починати після трьох років, стартуючи з 10 хвилин і поступово збільшувати тривалість, залежно від можливостей маленького йога.
 


Починайте з простенької динамічної версії "вітання сонця", робіть із дитиною асани-імітації: дерево, собаку, жабку, гору, метелика. Не забудьте зосередити увагу на диханні, але без фанатизму і напруження.
 


Для зацікавлення дитини й покращення самого процесу можете використовувати всілякі цікавинки, які встигли винайти і створити іноземні дитячі йога-інструктори.
 


Наприклад, існує цілий набір для занять йогою з дітьми: The ABC of Yoga for KIDS.
 


Окрім рекомендацій для батьків та інструкторів, як саме слід вправлятися з дитиною, тут є купа додаткових матеріалів: постери, календарі, картки з асанами, розмальовки, яскраві книжки.
 


Крім цього існує просто неперевршена серія книжок для занять з дітьми американської інструкторки Міріам Ґейтс: Good Night Yoga: A Pose by Pose Bedtime Story, а також Good Morning Yoga: A Pose by Pose Wake Up Story (з’явиться у продажу на Amazon.com з 1 січня 2016). Обидві книжки ілюстровані чудовими малюнками і містять основні асани для занять з дітьми. Вправи разом з поясненнями до них складають своєрідну казку-гру, де дитина постає в образах різних істот і навіть явищ.
 


Крім книжкового матеріалу існує відео-версія "Good Night Yoga", текст якої читає сама авторка. Це відео можна сміливо використовувати для вечірього заняття з малюком вдома, та ще й зробити його своєрідним вступом до вивчення англійської мови.
 

Намасте!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше