Їзда верхи: вишуканий спорт чи корисне хобі?

30 липня 2014
Редакція
Якими ви уявляєте коней? Більшості з нас, мабуть, на думку спадає переповнений людьми іподром, цілий вир емоцій і стрункі жеребці, що беруть участь у перегонах. Поціновувачі романтики згадують високосвітські прогулянки верхи, пишні карети й бали, або ж полювання вельмож на конях. Хтось уявляє безкраї простори і стадо диких мустангів, які мчаться назустріч вечірньому сонцю, а хтось –  хорошого та дужого коня, який тяжко працює з дня у день, допомагаючи своєму господарю-селянину зорати поле...

Та мало хто, подумавши про коня, побачить надзвичайно мудру тварину з тендітною душею та самобутнім характером! Коні, як і люди, – усі різні: у кожному є щось неповторне, особливо їх енергетика...
 
Саме тому, хотілось би сьогодні розповісти вам про переваги та можливості, які  дає спілкування з однією з найпрекрасніших та найчуттєвіших тварин – конем.

Я сказала М. Бродська: "Тендітність душі коня зміцнює тіло людини".

Верхова їзда допомагає зміцнити м'язи, розвинути витривалість, спритність, поліпшити координацію рухів, а також розвинути вольові якості: сміливість, винахідливість, рішучість. Отож, детальніше про кожен з аспектів:

Фізичний розвиток та самовдосконалення


Верхова їзда розвиває відчуття рівноваги, допомагає скоригувати поставу та гармонізувати координацію рухів. Для того, щоби керувати конем або змусити його виконати навіть елементарний рух, треба добре володіти своїм тілом. Кінний спорт стимулює роботу багатьох м’язів, які рідко задіяні у повсякденних рухах. Найактивніше при цьому працюють м’язи ніг, пресу, плечового поясу та м’язи спини, так званий, "м’язовий корсет".

Запорука успіху не лише в силі, неменш важливими є гнучкість, розтяжки, плавність та координація рухів всього тіла.

Ще з давніх-давен відомо про позитивний вплив спілкування з конем та користь верхової їзди. У стародавній Греції запровадили спеціальний термін - "іппотерапія", який і нині  широко використовуться у всьому світі. Цей вид лікування використовують як терапевтичний метод при різних захворюваннях. Відомо, що їзда верхи стимулює роботу багатьох внутрішніх органів і має такий же ефект, як і тривалі піші прогулянки. Верхова їзда покращує роботу печінки, органів травлення та сечо-статевої системи.

Верхова їзда - це спорт, яким можуть займатися люди будь-якого віку. Чому би не спробувати вам, можливо, настав час реалізувати свої дитячі чи юнацькі бажання. Знайдіть хорошого інструктора і у вас не буде жодних вікових перепон на шляху до оволодіння цим мистецтвом.

Розумові навантаження


Знайти "спільну мову" з конем  не так просто, як може видатись на перший погляд. Ви повинні чітко розмежувати для себе поняття "це я можу зробити", "цього я хочу", "а це ще попереду". Коли ви з легкістю справлятиметеся з плановими навантаженнями, відчуєте у собі бажання вчитися чомусь новому, вдосконалювати свої навички. Навіть найбільш досвідчені вершники погоджуються, що завжди є чому вчитись, куди прагнути, і розвиватись. Адже немає меж досконалості!

Дослідження довели, що заняття верховою їздою допомагають підтримувати пам’яті, зменшують вплив вікових змін, та зупиняють процеси старіння. Ваш м’язи та мозок потребують постійних навантажень. З цим вам можуть допомогти нові емоції, враження, знання та завдання, завдяки яким ви залишитесь активними, молодими та здоровими.

Емоційний та духовний бік саморозвитку

Для сучасної людини кінь - це зв'язок з природою, з минулим, з позитивними емоціями. Але, часом, це щось невідоме, а тому часто викликає побоювання. Багато людей, які займаються цим спортом, відчувають емоційний зв’язок та підтримку свого коня під час їзди верхи. Це незабутні відчуття, які назавжди підкорять ваше серце. Адже це можливість залишити буденність десь за межами свого світу, відчути смак пригод, адреналін  при подоланні перешкод, тремтіння внутрішньої струни під час змагань. Це шанс знайти нових друзів, однодумців, чи просто побути на самоті. До слова, якщо ви цінуєте самотність, верхова їзда може вам її забезпечити. Багато власників коней стверджують, що їх чотириногий компаньйон –  це слухач, що розуміє їх почуття та емоції краще, ніж будь-яка людина.

Можна навести ще безліч переваг та позитивних висловлювань на користь їзди верхи, але краще одного разу самому сісти в сідло, щоб отримати цілий спектр емоцій та відчуттів, аніж сто раз почути!

Матеріал підготовано для Редколегії UA Modna
Автор - Анна Рябушенко
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше