Як стати жайворонком?

16 квітня 2015
Olesia Khmelovska
Я ніколи не любила ранок. Ні в школі, ні в університеті. Останні роки життя нагадували вічний онлайн-режим. Підйом о 6.30 на пари, після обіду сон 2 години, далі домашні справи, навчання до 12 ночі, знову сон 2 години, написання курсової (наукової, магістерської), 5 ранку - година сну, і знову цей шалений кругообіг.

На вихідних хотілось відпочити і завжди не вистачало часу на рідних, прогулянки та друзів. Після закінчення університету протягом двох місяців я відсипалась, а коли знайшла роботу "з 9 до 6" - зрозуміла, що зовсім не готова до нового способу життя. Якраз в той час на очі потрапила чудова стаття, де затяте сімейство сов стало ідеальними жайворонками. "Якщо змогли вони, - подумала я, - то й мені вдасться".

Не впевнена, чи це просто сукупні геніальні ідеї, чи до такого кожен має дійти власним шляхом, але стати жайворонком і отримувати від цього кайф реально!

Було встановлено всього декілька правил.

1. Прокидатись завжди о тій же годині

Для мене такий ідеальний час був сьомою ранку. Спочатку було дуже важко. Після "розслаблених" місяців організм і, власне, мізки відмовлялись працювати так рано навіть з допомогою кави та холодного душу.

Однак, потім це почало приносити задоволення. Відчуття холодного вранішнього повітря, місто, що тільки прокидається, розуміння, що от "змогла" і попереду продуктивний день тішили моє внутрішнє "я", що прагнуло до вдосконалення. Найголовніше, прокидатись о тій же годині і у вихідні чи свята. Це стимулює правильну роботу внутрішнього годинника, не збиває його з налагодженого ритму. Максимальна моя похибка - півгодини. Повірте, коли в суботу до 12 ви переробите сотню справ, які давно чекали на цей бонусний вільний час - з'явиться відчуття вдоволення від виконаної зранку роботи, а не вина за здармований ранок, плюс підтриманий графік сну.

2. Прокидатись після дзвінка будильника. Після першого і єдиного дзвінка будильника

Для багатьох це як моральне задоволення: поставити 3 дзвінки, і по черзі їх виключати, блаженно усміхаючись, що ще є стільки-то часу поспати. А для організму - це великий стрес, прокидатись і знову засинати вже тривожним сном, очікуючи наступного "дзинь-дзинь". 

3. Не засинати пізніше 12 ночі

Відомо, що сон до опівночі відновлювлює сили ефективніше, ніж сон о третій-п'ятій ранку, але не завжди є можливість заснути о десятій вечора: домашні справи, гості, робота, діти, цікава книга як-не-як. Так-так, ми всі страшенно зайняті у цьому постіндустріальному суспільстві, але час для себе - це інвестиція в майбутнє. Тому, що б я не робила, о дванадцятій годині був відбій. Потім цей час змінився. 23:30 - і у мене закривалися очі та ледве знаходились сили розстелити постіль. Далі - об одинадцятій я вже у ліжку. Я просто прислухалась до потреб організму. Через скорочення "функціонального" часу оптимізувався тайм менеджмент, і за 4 години тепер встигаю зробити більше, ніж колись за цілий день. Не гризе почуття провини за те, що лягаю так рано, бо позаду насичений і продуктивний день.

4. Якщо трапляється час подрімати впродовж дня - 20 хвилин, не більше й не менше

Це моя ідеальна тривалість денного сну, а про його користь та особливості детальніше написано тут.

5. Завжди добре снідати зранку

Про цінність поживного сніданку я не буду розповідати зараз, але його користь в плані ще одного природнього будильника для сонного організму переоцінити важко. Збалансований сніданок не тільки допоможе прокинутись організму, даючи роботу його внутрішній системі, а й наситить необхідними речовинами мозок для продуктивної діяльності.


Буквально через два тижні мої "совині" інстинкти зникли, і прокидатись о сьомій ранку стало досить комфортно. Звичайно, перші хвилин п'ять були невеселими, але потім все налагодилось.

Отже, переваги "жайворонкового" режиму:

  • зникли ранкова "важка" голова, поганий настрій та довга розкачка на роботі;
  • стало простіше управляти часом і планувати;
  • змінилась якість дня: більше виконаний завдань і цілей;
  • я почала більше висипатись, зникла хронічна втома;
  • ввечері завжди хотілось спати, не було годин лежання в ліжку з відкритими очима;
  • піднялась самооцінка "мені вдалось, я це зробила".


Недоліки:

  • вам доведеться повністю змінити себе, свій усталений розпорядок дня, і потім притримуватись його весь час.


Однак ці зміни - те, чого ви прагнете, тому вони - ще один крок на шляху до самовдосконалення та самоактуалізації.

Сподіваюсь, мій досвід стане вам в нагоді, та допоможе в реалізації поставленої мети. Прокидатись рано - круто!)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше