Як стати жайворонком?

16 квітня 2015
Olesia Khmelovska
Я ніколи не любила ранок. Ні в школі, ні в університеті. Останні роки життя нагадували вічний онлайн-режим. Підйом о 6.30 на пари, після обіду сон 2 години, далі домашні справи, навчання до 12 ночі, знову сон 2 години, написання курсової (наукової, магістерської), 5 ранку - година сну, і знову цей шалений кругообіг.

На вихідних хотілось відпочити і завжди не вистачало часу на рідних, прогулянки та друзів. Після закінчення університету протягом двох місяців я відсипалась, а коли знайшла роботу "з 9 до 6" - зрозуміла, що зовсім не готова до нового способу життя. Якраз в той час на очі потрапила чудова стаття, де затяте сімейство сов стало ідеальними жайворонками. "Якщо змогли вони, - подумала я, - то й мені вдасться".

Не впевнена, чи це просто сукупні геніальні ідеї, чи до такого кожен має дійти власним шляхом, але стати жайворонком і отримувати від цього кайф реально!

Було встановлено всього декілька правил.

1. Прокидатись завжди о тій же годині

Для мене такий ідеальний час був сьомою ранку. Спочатку було дуже важко. Після "розслаблених" місяців організм і, власне, мізки відмовлялись працювати так рано навіть з допомогою кави та холодного душу.

Однак, потім це почало приносити задоволення. Відчуття холодного вранішнього повітря, місто, що тільки прокидається, розуміння, що от "змогла" і попереду продуктивний день тішили моє внутрішнє "я", що прагнуло до вдосконалення. Найголовніше, прокидатись о тій же годині і у вихідні чи свята. Це стимулює правильну роботу внутрішнього годинника, не збиває його з налагодженого ритму. Максимальна моя похибка - півгодини. Повірте, коли в суботу до 12 ви переробите сотню справ, які давно чекали на цей бонусний вільний час - з'явиться відчуття вдоволення від виконаної зранку роботи, а не вина за здармований ранок, плюс підтриманий графік сну.

2. Прокидатись після дзвінка будильника. Після першого і єдиного дзвінка будильника

Для багатьох це як моральне задоволення: поставити 3 дзвінки, і по черзі їх виключати, блаженно усміхаючись, що ще є стільки-то часу поспати. А для організму - це великий стрес, прокидатись і знову засинати вже тривожним сном, очікуючи наступного "дзинь-дзинь". 

3. Не засинати пізніше 12 ночі

Відомо, що сон до опівночі відновлювлює сили ефективніше, ніж сон о третій-п'ятій ранку, але не завжди є можливість заснути о десятій вечора: домашні справи, гості, робота, діти, цікава книга як-не-як. Так-так, ми всі страшенно зайняті у цьому постіндустріальному суспільстві, але час для себе - це інвестиція в майбутнє. Тому, що б я не робила, о дванадцятій годині був відбій. Потім цей час змінився. 23:30 - і у мене закривалися очі та ледве знаходились сили розстелити постіль. Далі - об одинадцятій я вже у ліжку. Я просто прислухалась до потреб організму. Через скорочення "функціонального" часу оптимізувався тайм менеджмент, і за 4 години тепер встигаю зробити більше, ніж колись за цілий день. Не гризе почуття провини за те, що лягаю так рано, бо позаду насичений і продуктивний день.

4. Якщо трапляється час подрімати впродовж дня - 20 хвилин, не більше й не менше

Це моя ідеальна тривалість денного сну, а про його користь та особливості детальніше написано тут.

5. Завжди добре снідати зранку

Про цінність поживного сніданку я не буду розповідати зараз, але його користь в плані ще одного природнього будильника для сонного організму переоцінити важко. Збалансований сніданок не тільки допоможе прокинутись організму, даючи роботу його внутрішній системі, а й наситить необхідними речовинами мозок для продуктивної діяльності.


Буквально через два тижні мої "совині" інстинкти зникли, і прокидатись о сьомій ранку стало досить комфортно. Звичайно, перші хвилин п'ять були невеселими, але потім все налагодилось.

Отже, переваги "жайворонкового" режиму:

  • зникли ранкова "важка" голова, поганий настрій та довга розкачка на роботі;
  • стало простіше управляти часом і планувати;
  • змінилась якість дня: більше виконаний завдань і цілей;
  • я почала більше висипатись, зникла хронічна втома;
  • ввечері завжди хотілось спати, не було годин лежання в ліжку з відкритими очима;
  • піднялась самооцінка "мені вдалось, я це зробила".


Недоліки:

  • вам доведеться повністю змінити себе, свій усталений розпорядок дня, і потім притримуватись його весь час.


Однак ці зміни - те, чого ви прагнете, тому вони - ще один крок на шляху до самовдосконалення та самоактуалізації.

Сподіваюсь, мій досвід стане вам в нагоді, та допоможе в реалізації поставленої мети. Прокидатись рано - круто!)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше
Проект «Всі. Свої» проведе спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів
Проект «Всі. Свої», який об'єднав найбільшу кількість українських брендів на одній платформі, організовує спеціальний pop-up маркет під час проведення фіналу Ліги чемпіонів. Поки Київ прийматиме тисячі туристів, 24-27 травня свої двері на Хрещатику відкриє Ukrainian Design Market.
Читати більше