Як пройшов вечір "Вірші і джаз на даху з Іреною Карпою"

10 серпня 2017
Редакція
Днями письменниця Ірена Карпа виступила в Києві на даху Roof в рамках проекту Marco concert "Вірші Джаз. На даху".
 
Під джазовий супровід групи "Сон Сови" Ірена читала вірші Гійома Аполлінера, Артюра Рембо, Юрія Іздрика, Артема Полежаки, Галини Крук, Гасі Шиян, а також уривки зі своєї книги "День усіх білок".
 
Гості першими змогли оцінити нову українсько-французьку книгу "Луї та його монстри", створену спільно з ілюстратором Фіфі Брістош.
 
Вишуканий вечір відвідали Ірина Данилевська, Артур Данієлян, Оля Котрус, Максим Прасолов, Борислав Береза та багато інших культурних діячів і шанувальників творчості Ірени Карпи.

Борислав Береза - політик, блогер:

"Так, вона талановита, яскрава, та має дуже витончений смак. А вчора вона читала вірші. Не свої. Спочатку вона потішила публіку "проклятими поетами". Вишуканою українською мовою звучали Рембо, Верлен і Аполлінер. Після них пролунали уривки з дитячої казки "День білок" її ж авторства. Ви коли-небудь бачили, як дорослі слухають дитячу казку? Заворожено і з посмішкою, як ніби вірять в те, що диво реальне, а тварини розмовляють. Потім була сучасна українська поезія. Овації звучали після кожного зачитування. Пролунали вірши Галі Крук та Гасі Шиян. Я вперше познайомився з їх творчістю, але після того як вони були прочитані зі сцени з'явилося бажання почитати їх ще.

Коли задушливий і липкий серпневий вечір розірвали рядки Юрія Іздрика то це вже була не лише декламація, а скоріше поезія пропущена крізь свої відчуття. Пронизливі рядки, в яких емоції і почуття сплелися в вірші автора, чий талант не викликає сумнівів. Зразу після лірики Іздрика, рядки Артема Полежаки сприймалися як веселі, але й актуальні, раціональні і дотепні тексти. Щирий сміх, після кожного вірша, був підтвердженням того, що слухачам автор більше ніж подобається. Повірте, що в її виконанні Полежака звучав суперово та несамовито.

А завершився вечір останньою дещицею лірики. Все це звучало на тлі приголомшливого джазового експромту від "Сон Сови". Музика гармонійно доповнювала поезію. Мабуть, давно ми з дружиною не отримували такого задоволення. Тому хочу подякувати Ірені за запрошення, за цей фантастичний вечір та за вірші які вона читала. То було чудово!"

 


А ось як сама Ірена відгукується про подію: 

"Друзі, мене ще досі качає від вашої справжності, інтелекту, чуттєвості і просто АФІГЕННОСТІ. це було так неймовірно - читати для вас вірші. 

Коли на поезію реагують, як на рок-музику.

Коли, заплющивши очі, слухають джаз СОН СОВИ над дахами.

Коли вимагають ще всепроникного Іздрика, проживають Галю Шиян, мліють від Галини Крук, регочуть від Артема Полежаки і на біс вимагають ще трохи Іздрика.

Я така щаслива, що знаю когось, як ви.

Така щаслива, коли хтось із вас каже, що ріс на нашій музиці чи моїх книжках.

Що те, що я робила, стало частинкою і вашого життя. І що ви настільки готові сприймати мистецтво.

Дякую, що ви є."

 
***

"Вірші Джаз. На даху" - авторський проект Marco Concert, в якому вже взяли участь журналіст і телеведучий Майкл Щур, Каша Сальцова, а в найближчому майбутньому з'явиться актор Остап Ступка.
 
Фотограф: Julia Weber
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який стосунок має Гелловін до України?
​Незабаром нас очікує дещо контроверсійне свято. Для когось Гелловін – це можливість стати казковим чудернацьким створінням і повеселитися з друзями. А хтось вважає, що це – "диявольське свято, яке не повинно з'являтись у лексиконі українців". Але який же стосунок Гелловін має до України?
Читати більше