Як провести сеанс йоги вдома

30 червня 2015
Oleksandra Orlova

Вправи йоги допомагають опанувати техніку правильного глибокого дихання, концентрації і досягти найбільшої гнучкості тіла. На початковому етапі заняття можуть тривати від 30 хвилин до півтори години, проте слід принаймні один раз на тиждень проводити повноцінний сеанс, який включає вправи для дихання і пози, направленні на розслаблення.
 


Якщо ви плануєте займатися йогою вдома спробуйте знайти спокійний куточок у своїй оселі, де вас ніхто не потурбує. Звільніть місце навколо, аби ви могли вільно рухатися: вам знадобиться площа у два-три кроки в усіх напрямках, відсуньте меблі з гостирими кутами, заберіть крихкі речі. На підлогу слід постелити килимок для йоги (йога-мат) або покривало - це забезпечить цупку і водночас менш тверду поверхню. Якщо у кімнаті жарко, покладіть на йога-мат рушник, щоб не ковзати.
 


Також принесіть декілька подушок та ковдру, які спочатку додадуть вам комфорту у виконанні окремих вправ. Спеціальний одяг необов’язковий - одягніть щось зручне, що не сковує рухів: підійде спортивний одяг, чи штанці та футболка з легких тканин. Перед початком заняття не забудьте зняти з себе всі прикраси, окуляри, годинник, зберіть волосся, щоб нічого не заважало вам вільно рухатися.
 


Приміщення, де ви займаєтесь, має бути теплим, з м’яким освітленням, перед сеансом його не завадить провітрити. Дехто запалює аромалампу чи свічки, аби налаштуватися на спокійний лад - спробуйте, можливо вам також підійде такий варіант. Ви можете займатися у тиші чи ввімкнути класичну або медитативну музику - іноді це єдиний спосіб створити відповідний настрій, адже досягти абсолютної тиші у звичайній міській оселі досить важко. Тільки потурбуйтеся, аби музичний супровід не переривався під час сеансу.

Ось варіанти музичних добірок, які ви можете використати для йоги та медитайцій:

Після того, як ви підготувалися, можете починати домашній сеанс йоги. Зручно сядьте на підлозі (на коліна, на подушку, у напівлотос чи як вам комфортно), закрийте очі та вирівняйте дихання. Дихайте легко через ніс, відпускайте думки про те, чим займалися чи плануєте займатися, відчуте себе "тут і зараз". Приділіть цьому декілька хвилин.
 


Потім повільно розплющіть очі та починайте заняття з розминки, типу Сур’я Намаскар. Аби не ламати голову над тим, які асани вам включати у власну практику і як саме їх виконувати, раджу звернутися до відео-уроків для початківців. На жаль, українською такі знайти фактично неможливо, є декілька непоганих варіантів з коментарями російською мовою і безліч чудових курсів англійською. Обирайте зі списку нижче і без поспіху й стресу починайте практику.

Також існує багато відповідних програм для мобільних пристроїв:

 


Завершуйте сеанс йоги повним розслабленням тіла, лежачи на килимку. Відчуйте як поверхня землі тримає вас, а вся напруга у тілі зникає. Дихайте спокійно і глибоко. Ви добре попрацювали і на крок наблизилися до здоров'я і гармонії.
 


Сприймайте домашні сеанси йоги як подарунок, що ви робите для себе. Не поспішайте, вірте у власні сили і у вас обов’язково все вийде. Намасте!
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше