Як покращити українську без викладачів та курсів: ТОП-6 ресурсів

6 жовтня 2017
Редакція
Щоб удосконалити українську мову, необов’язково відвідувати дорогі мовні курси чи шукати репетитора. Усе це можна зробити безкоштовно і навіть не виходячи з дому, адже сьогодні існує достатня кількість ресурсів, які допоможуть вам у цьому.
 

Лінгвістичний портал mova.info

Ресурс створили учені Національного університету ім. Т. Шевченка. Зареєструвавшись на сайті, ви отримаєте доступ до різноманітних словників, тезаріусів, таблиць термінів та понять, глосів, електронних підручників, журналів, лінгвістичних енциклопедій та іншого. А завдяки "довідковій службі" можна уточнити інформацію у фахівця-лінгвіста. Окрім цього, завдяки грі "Відгадайко", що представлена на порталі, до процесу навчання легко заохотити і дітей.

Одинадцятитомний "Словник української мови" онлайн

Це незамінне джерело української лексикографії, на якому базуються майже всі українські тлумачні словники. Сайт легкий у користуванні, доступна мобільна версія. А зареєстровані користувачі мають можливість пропонувати своє тлумачення слів і коментувати статті. Проте недоліком цього ресурсу є те, що він базується на словнику за редакцією академіка Білодіда, який, на жаль, не доповнювався від 80-х років. Але, як не прикро визнавати, досі вважається найповнішим тлумачним словником української мови.

"Мова - це ДНК нації"

Язичок Лепетун, головний герой у боротьбі з безграмотністю, допоможе вам удосконалити знання з паронімії, синонімії, написання слів, дібрати влучний фразеологізм, розставити всі крапки над "і" у використанні прийменників "зі, зо", "в, у", написанні числівників та іншому. І радимо не забувати про вправи та диктант, адже матеріал краще засвоюється на практиці. У 2015 році стала доступною мобільна версія сервісу, безкоштовно скачати її можна у Google Play та App Store.

ЗНО з української в картинках

Зважаючи на те, що більшість людей сприймають інформацію візуально, Український центр оцінювання якості освіти пропонує освіжити або вдосконалити знання за допомогою таблиць і схем. У файлі PDF, який можна скачати за цим посиланням, наявна систематизована інформація про частини мови, їхній правопис, знаки пунктуації, вживання апострофа, словотвір, типи мовлення, члени речення та багато іншого.

Експрес-уроки української мови

Покращити знання з української мови можна й переглядаючи "Сніданок з 1+1" у понеділок і середу. Упродовж короткого експрес-уроку, який триває менше двох хвилин, Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, акцентує увагу на проблемних мовних питаннях. Усі заняття доступні в мережі на каналі в Youtube.

"Переходь на українську"

Проект "Переходь на українську" має на меті більше підбадьорити, аніж навчити. Тут ви можете прочитати, як люди, які завжди спілкувалися російською, переходили на українську, що їх спонукало це зробити, з якими труднощами через це зіткнулися, як змінювалося ставлення рідних. У мережі Facebook спільнота користується популярністю, на неї вже підписали більше 12 тисяч користувачів.

Джерело: finenews.info
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Люблю Україну Люблю Україну 24 травня 2016
Є ще безкоштовні курси української мови https://www.facebook.com/MovaKursy/
Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше