Як перестати жити від зарплати до зарплати? 5 ефективних кроків

25 жовтня 2016
Cikavoznaty.com.ua

Велика кількість сімей з середнім доходом живуть від зарплати до зарплати і не знають, як вийти з цього кола, коли грошей вистачає лише на місяць. Якщо вам також знайома така ситуація, варто дізнатися про 5 способів, які сприятимуть вирішенню проблеми.

Відстежуйте ваші витрати

Першим кроком, який дозволить вам зберегти гроші, буде точний підрахунок ваших доходів та витрат щомісяця. Перевірте рух грошей на вашому банківському рахунку. Зараз всі банки надають таку інформацію у зручній формі. Записуйте, скільки ви витрачаєте щомісяця, і не забувайте ні про що. Включайте погашення кредиту чи іпотеки, витрати на комунальні послуги, їжу, одяг та інше. Це дасть вам розуміння того, на що ви витрачаєте коштів найбільше, та де можна зекономити.

Складіть бюджет

Наступним кроком є створення чіткого плану, куди і скільки можна витрачати грошей. Ви повинні знати, скільки ви витрачали в минулому, і вирішити, наскільки можна скоротити витрати по кожній статті в майбутньому.


Чим більше виключите витрат, тим більше грошей у вас залишиться в кінці місяця. Також дотримання бюджету буде вас дисциплінувати. Якщо вам вдасться слідувати такому плану, це допоможе побудувати власну фінансову точку опори та отримати високий рівень фінансової свободи в майбутньому.

Створіть фонд для непередбачуваних випадків

Коли грошей небагато, раптові великі витрати можуть бути катастрофічними для сімейного бюджету. Тому варто переконатися, що бюджет, який ви будуєте, має статтю витрат для непередбачуваних випадків. В ідеалі розмір такого фонду має дорівнювати 3-6 вашим місячним зарплатам, але почати можна з малого – наприклад, відкладати по 500 гривень щомісяця, поступово збільшуючи цю суму.

Позбудьтеся боргів

Борги – це тягар, який обмежує вас і не дає фінансової свободи. Пам’ятайте, що на кожну гривню, яку ви берете у борг зараз, вам нараховується певний відсоток, і у сумі ви повинні будете віддати набагато більше. Тому виплати по будь-яким наявним боргам повинні бути у вас в пріоритеті, щоби швидше позбутися кредитних зобов’язань.

Підвищіть власний дохід

До тих пір, поки у вас є кредит чи іпотека, вам потрібно буде вживати додаткових заходів, щоб залучити більше коштів. Це означає, що ви повинні шукати тимчасову роботу, започаткувати свій бізнес або додатково працювати на вашій основній роботі. Це нелегко, але пам’ятайте: ваша кінцева мета – звільнити себе від циклу "від зарплати до зарплати". Зрештою, фінансова свобода значить набагато більше, ніж коштує.

Від CIKAVOZNATY.COM.UA

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Книжкові "шпаківні". Забуті?
Кажуть, що книжки, наче маленькі пташенята, туляться одне до одного на поличці, як у гніздечку. Такими "шпаківнями-домівками" для томів і томиків віднедавна стали ще й "Вільні бібліотеки". Буккросинг, або ж обмін книжками, доволі популярний у світі. Прочитав щось - поділися цим з іншими: віднеси і поклади до маленької книгозбірні десь у парку чи кав'ярні.
Читати більше
Про подорожі українською: 9 цікавих Youtube-каналів
Звичайно, в мережі можна знайти безліч інформації про подорожі, зокрема і цікаві відео-блоги на Youtube. Однак, якщо говорити про україномовний сегмент у цій сфері, варіантів, виявляється, існує не так вже й багато...
Читати більше
Гран-прі Київ 2018
Вже вчетверте Благодійний фонд "Об'єднання світових культур" організовує в Києві Міжнародний юнацький конкурс-фестиваль класичного танцю "ГРАН-ПРІ КИЇВ" 2018. Хто захоплюється балетом - не пропустіть 19-21 березня. Цього року сцена Національної опери України збере найкращих з​і всього світу
Читати більше