Як капці стали кросівками

Мало хто знає, що кросівки знаменитих фірм "Адідас" та "Пума" мають своє походження від ... домашніх капців. У 1920 році збіднілий баварський швець Адольф Дасслер вирішив поправити справи сімейної "капцевої" крамнички і почав шити спортивне взуття. Його партнерами стали ковалі брати Целейн, які виготовляли шипи для підошов, а 1923 року він запросив до фірми старшого брата Рудольфа. Незабаром крамничка перетворилася на фабрику, яку назвали "Гебрюдер Дасслер". Чим більше в Німеччині ставало спортсменів, тим краще йшли справи.

Та згодом відносини між братами зіпсувались і у 1948 році вони розділили фірму. Адольф заснував фірму "Адідас" (від Аді Дасслер) та придумав емблему - знаменитий "трилисник", а Рудольф – фірму "Руді", що згодом була перейменована на всім відому сьогодні "Пуму".Та найцікавіше, що фірма "Гебрюдер Дасслер" з’явилася не в Німеччині, як можна було би подумати, а в Україні. Ще в 1918 році сім’я баварських німців Дасслерів, рятуючись від повоєнного голоду, переїхала до Львова. Саме тут у 1924 році і була створена та зареєстрована фабрика братів Дасслерів. За легендою, у Львові й досі існує будинок, якраз навпроти палацу Потоцьких, де народилася фірма-прародителька двох всесвітньовідомих брендів "Адідас" і "Пума" (на світлині-обкладинці).

У 1933 році родина Дасслерів повернулася на батьківщину, до міста Херцогенаурах в Баварії. Та фабрика у Львові залишилася в їхній власності й продовжувала працювати. З приходом радянської влади на Західну Україну у 1939 році фабрику "Гебрюдер Дасслер2 націоналізували і згодом на її базі створили взуттєву фабрику "Прогрес".
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com