Як капці стали кросівками

Мало хто знає, що кросівки знаменитих фірм "Адідас" та "Пума" мають своє походження від ... домашніх капців. У 1920 році збіднілий баварський швець Адольф Дасслер вирішив поправити справи сімейної "капцевої" крамнички і почав шити спортивне взуття. Його партнерами стали ковалі брати Целейн, які виготовляли шипи для підошов, а 1923 року він запросив до фірми старшого брата Рудольфа. Незабаром крамничка перетворилася на фабрику, яку назвали "Гебрюдер Дасслер". Чим більше в Німеччині ставало спортсменів, тим краще йшли справи.

Та згодом відносини між братами зіпсувались і у 1948 році вони розділили фірму. Адольф заснував фірму "Адідас" (від Аді Дасслер) та придумав емблему - знаменитий "трилисник", а Рудольф – фірму "Руді", що згодом була перейменована на всім відому сьогодні "Пуму".Та найцікавіше, що фірма "Гебрюдер Дасслер" з’явилася не в Німеччині, як можна було би подумати, а в Україні. Ще в 1918 році сім’я баварських німців Дасслерів, рятуючись від повоєнного голоду, переїхала до Львова. Саме тут у 1924 році і була створена та зареєстрована фабрика братів Дасслерів. За легендою, у Львові й досі існує будинок, якраз навпроти палацу Потоцьких, де народилася фірма-прародителька двох всесвітньовідомих брендів "Адідас" і "Пума" (на світлині-обкладинці).

У 1933 році родина Дасслерів повернулася на батьківщину, до міста Херцогенаурах в Баварії. Та фабрика у Львові залишилася в їхній власності й продовжувала працювати. З приходом радянської влади на Західну Україну у 1939 році фабрику "Гебрюдер Дасслер2 націоналізували і згодом на її базі створили взуттєву фабрику "Прогрес".
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше
Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше