Як бізнесмену-початківцю не стати трудоголіком?

4 серпня 2016
Cikavoznaty.com.ua

Коли ви починаєте свій бізнес, дуже легко підкоритися деяким поганим звичкам. Наприклад, таким: "треба братися за все, за що тільки можна", робота 24 години на добу, 7 днів на тиждень та позбавлення будь-якого особистого життя. Тобто головною вашою проблемою може стати трудоголізм.


Звісно ж, певною мірою це нормально, але на самому початку, коли ви ще плекаєте бізнес, як малу дитину, він дійсно забирає забагато уваги. В той же час, треба розуміти, що деяких із цих звичок, як, наприклад, забути навіть пообідати, коли постійно працюєш, можна уникнути з самого початку.

Ми дамо вам кілька порад, як не стати трудоголіком, коли починаєш бізнес. Зрештою, чим раніше ви впроваджуватимете хороші звички, тим краще, бо позбутися потім поганих – набагато складніше.

Визначте, в якому ритмі хочете жити

Найліпший спосіб уникнути трудоголізму, коли започатковуєш справу, – з самого початку визначитись зі стилем життя, до якого прагнеш. Є люди, які працюють більше 12 годин на добу, і їм це дійсно подобається. А є люди, які терпіти не можуть постійно займатися чимось у занадто напруженому режимі.

Чи заробили би люди другого типу більше грошей, якби працювали по 12 годин на день? Можливо. Чи забажають вони працювати 12 годин на день? Навряд чи. Бувають дні, коли будь-яка людина має натхнення працювати по 12 і більше годин на день. Тож треба розуміти цю різницю: працювати понаднормово з натхненням чи працювати заради того, щоби працювати.

Додайте відпочинок у свій розклад

Суспільство диктує нам, що треба постійно знаходитись у бізнесовому ритмі, і спокуса заробити більше грошей дійсно висока. Саме тому ми бачимо на вулицях так багато людей, які буквально вихваляються своєю гіперзайнятістю. Дуже часто вони не витримують такого навантаження і опиняються на лікарняному ліжку з діагнозом "перевтома".

Ось чому настільки важливо не просто вносити відпочинок у свій розклад, а й сумлінно виконувати цей пункт. Поясніть вашим підлеглим, що коли ви відпочиваєте, наприклад, займаючись йогою, вас не можна турбувати. Якщо ж ви змогли закінчити роботу раніше, то змусьте себе зробити перерву і відпочити, замість того, щоби шукати собі ще якусь вкрай важливу справу.

Почніть нарешті казати людям "ні"

Можливо, ви переслухали багатьох успішних гуру і тренерів, і більшість із них наголошували на тому, що дуже важливо вміти відмовляти людям. Причина цьому проста: це дійсно одне із основних умінь, які допомагають не перетворитися на трудоголіка.

Як власник бізнесу, ви мусите чітко розрізняти речі, які ви можете робити, а які – ні. Так само впевнено треба навчитись розрізняти проекти, якими хочеться займатись, а якими – ні.

І наостанок…

Починаючи власну справу, дуже легко потрапити в пастку і стати трудоголіком, тому що все робиться тільки заради того, щоб швидко розвинути свій бізнес. Дуже важливо вже з самого початку виконувати хоча б деякі із запропонованих правил, аби не потрапити у коловорот, з якого потім вкрай важко вибратись.

Від CIKAVOZNATY.COM.UA

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Особливості американської початкової школи в контексті нової освітньої реформи в Україні
Українська середня освіта стоїть за крок до суттєвих змін. Початкова школа зміниться вже з осені 2018 року. Я пропоную читачам UaModna свої спостереження щодо американської початкової школи, порівняння з пострадянською системою освіти, а також роздуми вчительки першого класу однієї з державних шкіл штату Пенсильванія, міс Саманти Макхью про свою професію.
Читати більше
Книжкові "шпаківні". Забуті?
Кажуть, що книжки, наче маленькі пташенята, туляться одне до одного на поличці, як у гніздечку. Такими "шпаківнями-домівками" для томів і томиків віднедавна стали ще й "Вільні бібліотеки". Буккросинг, або ж обмін книжками, доволі популярний у світі. Прочитав щось - поділися цим з іншими: віднеси і поклади до маленької книгозбірні десь у парку чи кав'ярні.
Читати більше