Виставка "Шевченкіана в українській тонкій кераміці"

10 березня 2016
Open World

Було, було… А потім - аж загуло! Це я про більше ніж 20 заводів, на яких (у так звану "доперебудовну епоху") виготовлялися вітчизняні вироби із фаянсу і фарфору європейської якості.

Нині немає ЖОДНОГО! Про це я із великим жалем довідався, завітавши на запрошення керівників Національного музею імені Тараса Шевченка на чудово організовану виставку "Шевченкіана в українській тонкій кераміці". Велика за кількістю і, головне, за якістю експонатів виставка - це спроба дати загальне уявлення нашим співвітчизникам про фарфорове та фаянсове виробництво на прикладі унікального художнього явища в українському декоративному мистецтві – тематичних творів, присвячених Тарасу Шевченку та його творчості.

Подивитися, і справді, є на що. І, що не менш важливо, є із ким поспілкуватися про долю вітчизняної тонкої кераміки. Отож, готуємо програму про цю подію непересічну напередодні Дня народження Кобзаря. Головне питання нашого журналістського розслідування: "Кому було вигідно знищувати українське виробництво фаянсу і фарфору?" Питання №2: "Хто за це відповість?" І третє, не менш важливе, питання: "Чи є шанс відродити виробництво, яке ні в чому не поступалося німецькому, голландському чи російському?"

Подробиці про відкриття виставки, на якій радимо побувати всім, дивіться на каналі ukrvideotravel у Youtube.

Автор: Сергій Комісаров

 

#OWItv
#OWIFilms
#OpenWorldInfo
#OWIFilmsStudio
#ВідкритийСвіт
#OpenWorldОткрытыйМир


Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше