Важливі складові сучасного пошуку роботи

3 березня 2016
Cikavoznaty.com.ua

За останні 10 років процес пошуку роботи зазнав значних змін. Навіть якщо ви влаштовувались на роботу кілька років тому, і зараз ви знову у пошуку, вам потрібно ознайомитись з певними змінами, які відбулися за цей період.


Ми пропонуємо кілька важливих аспектів, які треба врахувати, перш ніж почати пошук нової роботи.

1. Підготуйте промовисте резюме

Зараз роботодавці не витрачають багато часу на ознайомлення з резюме. Частіше за все, співробітники відділу по роботі з персоналом опрацьовують величезний обсяг інформації, і якщо ваше резюме не справило враження впродовж 30 секунд, навряд чи на нього ще раз звернуть увагу. Тож підходьте до складання резюме дуже відповідально і продемонструйте свої найкращі сторони.

Приділіть увагу наступним пунктам.

  • Кар’єрні досягнення. Підсумуйте ваші головні навички і вміння та основні кар’єрні досягнення. Проаналізуйте ваш попередній досвід та оберіть те, що найкраще характеризує вас як професіонала.
  • Опис попереднього досвідуЯкщо раніше вам достатньо було описати те, що ви робили на попередньому місці роботи, то зараз цього замало. Для того, щоб ваше резюме вирізнялося з десятків інших, вам потрібно показати, чим ваш попередній досвід важливий саме для цієї компанії. Тобто акцентуйте увагу на тому, яку саме користь ви принесете своєму майбутньому роботодавцю.
  • Ключові характеристики. Ми маємо на увазі поле, в якому частіше за все знаходяться скопійовані фрази з розділу самої вакансії "Вимоги до кандидата". Важливо, щоб інформація, яку ви тут прописуєте, не просто повторювала те, що хоче бачити роботодавець, а розкривала те, що дійсно відповідає загальному змісту вашого резюме. Краще змінювати це поле кожного разу, коли ви надсилаєте резюме до нової організації.
  • Додаткова інформація. Звісно ж, інформація про вашу освіту та попередній кар’єрний досвід важлива для роботодавця, але такі фрази як "базове володіння комп’ютером" та "якщо необхідно, можу надати рекомендації" зроблять ваше резюме застарілим і шаблонним. Додавайте подібні вислови, тільки якщо роботодавець просить про це у тексті вакансії.

2. Використовуйте інтернет та соціальні мережі

Якщо роботодавця зацікавить ваше резюме, він може спробувати знайти додаткову інформацію про вас в інтернеті. В такому випадку для вас стане додатковим плюсом активна професійна діяльність у мережі. Зараз існують професійні соціальні мережі, такі як LinkedIn, які дозволяють розповісти про свій досвід та кваліфікацію. Тож намагайтесь повністю заповнити свій профайл та вказати більш особисту інформацію, яку важко вмістити в резюме, але яка може вплинути на рішення роботодавця. Наприклад, напишіть, чому ви обрали саме цю професію. Це також хороший спосіб розвинути велику мережу професійних контактів і отримати гарні рекомендації ще до того, як ви прийшли на співбесіду.

3. Спробуйте нетворкінг

Для того, щоби зробити пошук роботи максимально ефективним, можна використати нетворкінг. Спілкуйтесь зі своїми знайомими, друзями, колишніми колегами по роботі. Рекомендації – це надійний метод знайти гарну посаду. Тож, якщо ви не використаєте свої попередні професійні знайомства у пошуку нового місця роботи, ви втратите додаткові можливості.

4. Додайте супровідний лист

Супровідні листи вже не такі популярні, як раніше, але деякі компанії досі їх використовують. Якщо ви додаєте такий лист, слідуйте кільком важливим правилам. Лист має бути невеликим і містити ключові моменти, які опишуть ваші здібності та цінність для даної компанії. Не треба описувати весь ваш досвід, а краще наведіть приклади своїх професійних досягнень або конкретні приклади робіт. Пам’ятайте, що супровідний лист не повинен дублювати частину вашого резюме, а має містити додаткову інформацію про вас, яка зацікавить роботодавця.

Від CIKAVOZNATY.COM.UA

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше