В Україні знайшли 5 нових архівів ОУН

21 березня 2017
Андрій К.
У Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" у Львові представили останні п’ять архівів підпілля ОУН, які знайшли за останніх півроку на Львівщині та Тернопільщині.
 
uapost.us
 
За словами директора музею "Тюрма на Лонцького" Руслана Забілого, знайдені документи набагато глибше і детальніше розкривають не тільки підпільну боротьбу і діяльність українського визвольного руху, але й яскраво показують на локальному рівні, як відбувалася боротьба радянської карально-репресивної системи проти українського визвольного руху.
 
uapost.us
 
Навіть більше, вони засвідчують, яким чином цей репресивний апарат насаджував, зокрема, колгоспну систему у західноукраїнських областях і не тільки в них. 

"Серед цих документів є унікальні знахідки, що стосуються опитування біженців зі Східної України, які в період голоду 1946-1947 років опинилися на території, зокрема, Тернопільської області і розповідали про колгоспну систему і про життя в умовах радянської влади на тих територіях. І саме голод гнав їх на Західну Україну. Тут вони мали можливість вижити і тут вони встановлювали контакти із підпіллям ОУН", – розповів Руслан Забілий.

Усі документи потребують реставрації, але загалом 85-90% буде збережено. Після реставрації документів їх планують оцифрувати, щоб зробити доступними для громадськості. 

Нагадуємо також, що нещодавно в мережі у вільному доступі з'явився фотоархів ОУН і УПА з державного архіву СБУ.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Хто вона: Найкрасивіша українка діаспори
Цього року участь в конкурсі краси Мiss Ukrainian Canada-2018 взяли понад 100 конкурсанток з усієї Канади. Уродженка з міста Дрогобич Львівської області, Юлія Щербан стала володаркою розкішної корони з тризубом.
Читати більше
5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше