В Україні в тестовому режимі запустилася онлайн-база для лікарів і пацієнтів eHealth

21 вересня 2017
Кирило Кр.
Вчора електронна система охорони здоров'я eHealth запрацювала в тестовому режимі. Про її запуск на прес-конференції повідомили представники Міністерства охорони здоров'я України та команда проекту eHealth. Розробкою системи займалася компанія Edenlab.
 
Тепер в ній можуть реєструватися лікарі, які також можуть реєструвати дані про пацієнтів. Реєстрацію медичних установ у системі лікарі почали ще в червні цього року - за три місяці до неї підключилися 8 медичних інформаційних систем (це електронні системи, якими користуються лікарні та інші медустанови).
 
ain.ua
 
eHealth - це електронна система, яка збирає дані про всіх пацієнтів, лікарів і всі лікарні України. У майбутньому на базі цієї системи планується впровадити для кожного громадянина країни єдину електронну медичну карту. Система складається з державного компонента і периферійних приватних систем.
 
Центральний компонент - "невидимий" для кінцевих користувачів, він об'єднує медичні системи за допомогою АРІ. Приватні медичні інформаційні системи - це системи, які вже використовуються в лікарнях: з eHealth вже працюють Medstar, Helsi, Edenlab, "ЕМСІМЕД", Medics, "Доктор Елекс" та інші. У міністерстві підкреслюють, що кожна лікарня зможе вибрати ту систему, яка їй підходить (і яка приєдналася до eHealth). Базовий набір онлайн-сервісів для лікарів і доступ пацієнтів до системи буде безкоштовним.


 

 
У міністерстві заявляють, що в майбутньому будь-який пацієнт зможе просто отримувати свою медичну інформацію в eHealth, а будь-який лікар - ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров'я пацієнта - система буде об'єднувати всю медичну історію пацієнта. Необхідності в паперових картах і довідках не буде. Лікарі будуть виписувати електронні рецепти.
 
"Медикам сьогодні доводиться працювати з великою кількістю паперів і довідок. Дані про пацієнтів розкидані по різних базах лікарень, куди він звертався. Ми закликаємо лікарів вже зараз зареєструватися в системі та почати реєструвати декларації пацієнтів", - заявив на презентації заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.
 
Система eHealth буде працювати в тестовому режимі до квітня 2018 року, протягом цього часу реєстрація в ній буде добровільною. Якщо парламент ухвалить законопроекти №6327 і №6604, вже з серпня 2018 року лікарям платитимуть відповідно до кількості декларацій пацієнтів, зареєстрованих в системі.
 
Система розроблялася за гроші програм технічної допомоги міжнародних організацій (United States Agency for International Development (USAID), Expert Deployment for Governance and Economic Growth (EDGE), Глобальний Фонд і Світовий банк).

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше