В Україні в тестовому режимі запустилася онлайн-база для лікарів і пацієнтів eHealth

21 вересня 2017
Кирило Кр.
Вчора електронна система охорони здоров'я eHealth запрацювала в тестовому режимі. Про її запуск на прес-конференції повідомили представники Міністерства охорони здоров'я України та команда проекту eHealth. Розробкою системи займалася компанія Edenlab.
 
Тепер в ній можуть реєструватися лікарі, які також можуть реєструвати дані про пацієнтів. Реєстрацію медичних установ у системі лікарі почали ще в червні цього року - за три місяці до неї підключилися 8 медичних інформаційних систем (це електронні системи, якими користуються лікарні та інші медустанови).
 
ain.ua
 
eHealth - це електронна система, яка збирає дані про всіх пацієнтів, лікарів і всі лікарні України. У майбутньому на базі цієї системи планується впровадити для кожного громадянина країни єдину електронну медичну карту. Система складається з державного компонента і периферійних приватних систем.
 
Центральний компонент - "невидимий" для кінцевих користувачів, він об'єднує медичні системи за допомогою АРІ. Приватні медичні інформаційні системи - це системи, які вже використовуються в лікарнях: з eHealth вже працюють Medstar, Helsi, Edenlab, "ЕМСІМЕД", Medics, "Доктор Елекс" та інші. У міністерстві підкреслюють, що кожна лікарня зможе вибрати ту систему, яка їй підходить (і яка приєдналася до eHealth). Базовий набір онлайн-сервісів для лікарів і доступ пацієнтів до системи буде безкоштовним.


 

 
У міністерстві заявляють, що в майбутньому будь-який пацієнт зможе просто отримувати свою медичну інформацію в eHealth, а будь-який лікар - ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров'я пацієнта - система буде об'єднувати всю медичну історію пацієнта. Необхідності в паперових картах і довідках не буде. Лікарі будуть виписувати електронні рецепти.
 
"Медикам сьогодні доводиться працювати з великою кількістю паперів і довідок. Дані про пацієнтів розкидані по різних базах лікарень, куди він звертався. Ми закликаємо лікарів вже зараз зареєструватися в системі та почати реєструвати декларації пацієнтів", - заявив на презентації заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.
 
Система eHealth буде працювати в тестовому режимі до квітня 2018 року, протягом цього часу реєстрація в ній буде добровільною. Якщо парламент ухвалить законопроекти №6327 і №6604, вже з серпня 2018 року лікарям платитимуть відповідно до кількості декларацій пацієнтів, зареєстрованих в системі.
 
Система розроблялася за гроші програм технічної допомоги міжнародних організацій (United States Agency for International Development (USAID), Expert Deployment for Governance and Economic Growth (EDGE), Глобальний Фонд і Світовий банк).

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше
Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше