В Україні створять Музей новин

22 грудня 2016
Редакція
У березні 2017 року в Києві відкриється масштабний культурно-освітній проект Музей новин. 

Експозиція, яку представлять у головному виставковому просторі Києва — Мистецькому Арсеналі — розповість про те, як створюються новини, як вони змінюють життя своїх героїв, розкриє таємниці рейтингів та внутрішню кухню виробництва новин, презентує унікальні експонати часів здобуття незалежності, а також представить 100 головних новин України.
 
Експозиція музею налічуватиме 10 залів з інтерактивними зонами, кожна з яких присвячена окремій темі. Так, в одному з залів відвідувачі музею дізнаються, як створюються новини, яким чином  люди стають героями сюжетів і як змінюється їхнє життя після виходу матеріалу в ефір, побачать ролі ведучих і журналістів у цьому процесі. У музеї також передбачена інтерактивна зона — телестудія, де кожен зможе спробувати себе у ролі ведучого чи репортера та створити власну телевізійну новину: від запису стендапу до фінального монтажу.
 
Окрім цього, у музеї заплановані голосування та тести, під час яких глядачам запропонують відповісти на запитання з журналістської етики: вирішити, як має діяти журналіст у тій чи іншій ситуації, яка новина достовірна, а яка ні.
 
Окрема частина експозиції зосереджена навколо ста головних новин незалежної України. Над їхнім вибором працювало журі з понад 30-ти експертів: істориків, політологів, соціологів, журналістів, громадських діячів та лідерів думок. Відвідувачі також зможуть проголосувати за 10 найвизначніших новин в історії незалежної України.

"Ми раді, що Мистецький Арсенал стає частиною Музею новин, адже ми усвідомлюємо важливість новин для суспільного життя і змін у ньому, — говорить заступник генерального директора Мистецького Арсеналу Юлія Ваганова. — Цей проект дозволить відвідувачам розібратися у складному процесі творення новин і у їхніх наслідках для життя кожного громадянина і держави в цілому. Кураторська група Арсеналу відповідає за дослідження взаємозв’язків між подіями, їх висвітленням, відповідальністю та культурними явищами у суспільстві".
 
Зал, присвячений незалежності України, розповість не тільки про відображення цієї визначної події у новинах, але й представить цінні експонати — від чернетки Акта проголошення незалежності України з особистого архіву Левка Лук’яненка до транспарантів, з якими українці виходили на вулиці столиці в пам’ятні дні.
 
"Ми часто сперечалися, коли відбирали експонати, — зізнається головний редактор проекту Гліб Гусєв. — Пір’яна ручка, національний прапор, футбольний кубок або боксерський пояс — гідними музею їх роблять не краса, вартість або розмір, а те, що люди, які тримали їх в руках, змінили спосіб життя країни та її самосвідомість. Серед кількох сотень предметів ми намагалися вибрати найголовніші. Ті, що найголосніше нагадують: останні 25 років новітньої історії України нам не наснилися, вони були насправді; наші вчинки визначили, як ми живемо зараз і як будемо жити в майбутньому"​.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше