В Києві пройде перший регіональний івент Burning Man. Що це і як туди потрапити...

6 квітня 2018
Редакція
Українці все більше цікавляться західною поп-культурою, приймаючи в ній участь і копіюючи її на своїй території. Так в Києві вже третій рік поспіль успішно проводиться фестиваль Comic Con, а цього року до нього додасться ще один цікавий захід - перший регіональний івент Burning Man - офіційний Precompression Kyiv. Він відбудеться 26 травня в Києві на ВДНГ. Редактор AIN.UA поговорила з одним з ініціаторів івенту і довідалася, яким буде перший локальний Burning Man та як на нього потрапити...

Що таке Precompression

Precompression - це один з офіційних форматів локального об'єднання фестивальників Burning Man, який проводиться відповідно до філософії фестивалю: жодних глядачів, тільки учасники. Це означає, що ви не зможете купити квиток в касах або приїхати на ВДНГ 26 травня і купити квиток на вході - квитки будуть розповсюджуватися лише серед людей, які беруть участь в організації: волонтери, художники, музиканти, перформери і т.д.

Фото тут і далі надані Uburners
ain.ua​

"Якщо ви хочете потрапити на івент - вам потрібно поділитися частинкою своєї енергії для його організації", - кажуть ініціатори Precompression Kyiv.

Ініціатором івенту в Києві виступає громадська організація "Спільнота Бернер України" (Uburners). Це люди, які неодноразово бували на Burning Man, а минулого року створили там перший український кемп Kurenivka. Серед них - представники найрізноманітніших професій і сфер діяльності: айтішники, юристи, будівельники, арт-директори, діджеї та архітектори.

ain.ua​

"Зараз модно використовувати слово "холократія", і хоча мені особисто воно не дуже подобається, все ж наша управлінська структура має абсолютно схожий формат", - розповів один з представників Uburners Ярослав Корець.
Для проведення офіційного Precompression в Києві потрібно мати спеціальний дозвіл оригінального фестивалю. Precompression - це торгова марка, яка належить LLC Burning Man та охороняється по всьому світу. Тому організація Uburners попередньо уклала договір з Burning Man, який дозволяє спільноті проводити цей захід і використовувати їхню ТМ на території України.

ain.ua​

"Це нескладно фізично, але потрібно бути "бернером" і розуміти, як працює організація, яку відповідальність ми на себе беремо, представляючи культуру настільки потужної глобальної організації. Крім того, є ряд дуже важливих і досить специфічних вимог, які ми зобов'язуємося виконати, а найголовніше з них - дотримання 10 принципів Burning Man", - пояснив він.

Яким буде Burning Man в Києві

Цього року тема Burning Man - "Я, робот". Оскільки Precompression Kyiv буде своєрідною репетицією напередодні оригінального фестивалю в Black Rock City, ініціатори вирішили направити спільну творчу енергію в неминуче майбутнє і заримувати тему першого українського Precompression з нинішнім Burning Man. Отож, темою київського Precompression 2018 стала "AI думкою багатіє".

ain.ua​

За словами Ярослава, цілей в Uburners кілька. "Глобальна місія нашої ком'юніті - розкрити творчий потенціал в кожній людині. Локальна місія українського регіонального ком'юніті - допомогти українським артистам вийти за рамки своєї майстерні і бути ширше представленими у світі. Мета самого Precompression - звичайно ж, just for fun.
Нам цікаво, як закінчиться цей експеримент. Ніколи раніше в Україні не проводилося нічого подібного. І ми вже бачимо як людям складно зрозуміти концепцію, в якій немає кураторів, комерційного інтересу, гонорарів та інших атрибутів івент і арт-бізнесу", - пояснив Корець.
Бюджет буде прямо залежати від кількості учасників і ціни за квиток, яка поки обговорюється. Передбачається три цінових варіанти: стандартний, low income ticket - для людей з низьким доходом, і patron ticket - для людей з високим доходом. Примітно, що незалежно від того, скільки коштує квиток, всі отримують вхід на один і той же захід - на Precompression Kyiv не буде VIP-зон або інших переваг для тих, хто заплатив більше.

ain.ua​

ВДНГ вибрали з кількох причин. "По-перше, нам хотілося знайти незвичайне місце, де раніше не було фестивалів і вечірок, і саме таким є павільйон №13. Це дуже автентичний будинок, в якому раніше була виставка досягнень гірничодобувної промисловості.
По-друге, ми переслідуємо соціальну місію: згідно зі стратегією розвитку ВДНГ, в цьому павільйоні буде розташована АРТ-резиденція. Це некомерційна територія для художників, де вони зможуть творити, проводити виставки, воркшопи. Зараз будівля в занедбаному стані й потребує як фінансових, так і волонтерських ресурсів для приведення її в порядок. Ми сподіваємося, що "бернери" зможуть стати тією іскрою, яка запалить це місце і допоможе організаторам запустити локацію в повному масштабі", - пояснив Ярослав.

ain.ua​

Частину зібраних коштів від продажу квитків планують направити на реставрацію павільйону.

Масштаб заходу

На думку Ярослава, сьогодні в Києві на бренд Burning Man можна зібрати тисячі людей. Однак перший івент планують зробити спокійним і ламповим - на 200-500 учасників.

"Якби ми хотіли зробити ще один фестиваль або рейв, напевно, це була б широка реклама, лайнап з іноземними діджеями, арт-проекти з Сан-Франциско. Але цей івент для ком'юніті, і його масштаб буде відображати реальний розмір ком'юніті в Україні", - пояснив Корець.

ain.ua​

На сьогодні бажання взяти участь в Precompression Kyiv, за словами Ярослава, вже виявили 150 осіб.

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше