В Києві пройде перший регіональний івент Burning Man. Що це і як туди потрапити...

6 квітня 2018
Редакція
Українці все більше цікавляться західною поп-культурою, приймаючи в ній участь і копіюючи її на своїй території. Так в Києві вже третій рік поспіль успішно проводиться фестиваль Comic Con, а цього року до нього додасться ще один цікавий захід - перший регіональний івент Burning Man - офіційний Precompression Kyiv. Він відбудеться 26 травня в Києві на ВДНГ. Редактор AIN.UA поговорила з одним з ініціаторів івенту і довідалася, яким буде перший локальний Burning Man та як на нього потрапити...

Що таке Precompression

Precompression - це один з офіційних форматів локального об'єднання фестивальників Burning Man, який проводиться відповідно до філософії фестивалю: жодних глядачів, тільки учасники. Це означає, що ви не зможете купити квиток в касах або приїхати на ВДНГ 26 травня і купити квиток на вході - квитки будуть розповсюджуватися лише серед людей, які беруть участь в організації: волонтери, художники, музиканти, перформери і т.д.

Фото тут і далі надані Uburners
ain.ua​

"Якщо ви хочете потрапити на івент - вам потрібно поділитися частинкою своєї енергії для його організації", - кажуть ініціатори Precompression Kyiv.

Ініціатором івенту в Києві виступає громадська організація "Спільнота Бернер України" (Uburners). Це люди, які неодноразово бували на Burning Man, а минулого року створили там перший український кемп Kurenivka. Серед них - представники найрізноманітніших професій і сфер діяльності: айтішники, юристи, будівельники, арт-директори, діджеї та архітектори.

ain.ua​

"Зараз модно використовувати слово "холократія", і хоча мені особисто воно не дуже подобається, все ж наша управлінська структура має абсолютно схожий формат", - розповів один з представників Uburners Ярослав Корець.
Для проведення офіційного Precompression в Києві потрібно мати спеціальний дозвіл оригінального фестивалю. Precompression - це торгова марка, яка належить LLC Burning Man та охороняється по всьому світу. Тому організація Uburners попередньо уклала договір з Burning Man, який дозволяє спільноті проводити цей захід і використовувати їхню ТМ на території України.

ain.ua​

"Це нескладно фізично, але потрібно бути "бернером" і розуміти, як працює організація, яку відповідальність ми на себе беремо, представляючи культуру настільки потужної глобальної організації. Крім того, є ряд дуже важливих і досить специфічних вимог, які ми зобов'язуємося виконати, а найголовніше з них - дотримання 10 принципів Burning Man", - пояснив він.

Яким буде Burning Man в Києві

Цього року тема Burning Man - "Я, робот". Оскільки Precompression Kyiv буде своєрідною репетицією напередодні оригінального фестивалю в Black Rock City, ініціатори вирішили направити спільну творчу енергію в неминуче майбутнє і заримувати тему першого українського Precompression з нинішнім Burning Man. Отож, темою київського Precompression 2018 стала "AI думкою багатіє".

ain.ua​

За словами Ярослава, цілей в Uburners кілька. "Глобальна місія нашої ком'юніті - розкрити творчий потенціал в кожній людині. Локальна місія українського регіонального ком'юніті - допомогти українським артистам вийти за рамки своєї майстерні і бути ширше представленими у світі. Мета самого Precompression - звичайно ж, just for fun.
Нам цікаво, як закінчиться цей експеримент. Ніколи раніше в Україні не проводилося нічого подібного. І ми вже бачимо як людям складно зрозуміти концепцію, в якій немає кураторів, комерційного інтересу, гонорарів та інших атрибутів івент і арт-бізнесу", - пояснив Корець.
Бюджет буде прямо залежати від кількості учасників і ціни за квиток, яка поки обговорюється. Передбачається три цінових варіанти: стандартний, low income ticket - для людей з низьким доходом, і patron ticket - для людей з високим доходом. Примітно, що незалежно від того, скільки коштує квиток, всі отримують вхід на один і той же захід - на Precompression Kyiv не буде VIP-зон або інших переваг для тих, хто заплатив більше.

ain.ua​

ВДНГ вибрали з кількох причин. "По-перше, нам хотілося знайти незвичайне місце, де раніше не було фестивалів і вечірок, і саме таким є павільйон №13. Це дуже автентичний будинок, в якому раніше була виставка досягнень гірничодобувної промисловості.
По-друге, ми переслідуємо соціальну місію: згідно зі стратегією розвитку ВДНГ, в цьому павільйоні буде розташована АРТ-резиденція. Це некомерційна територія для художників, де вони зможуть творити, проводити виставки, воркшопи. Зараз будівля в занедбаному стані й потребує як фінансових, так і волонтерських ресурсів для приведення її в порядок. Ми сподіваємося, що "бернери" зможуть стати тією іскрою, яка запалить це місце і допоможе організаторам запустити локацію в повному масштабі", - пояснив Ярослав.

ain.ua​

Частину зібраних коштів від продажу квитків планують направити на реставрацію павільйону.

Масштаб заходу

На думку Ярослава, сьогодні в Києві на бренд Burning Man можна зібрати тисячі людей. Однак перший івент планують зробити спокійним і ламповим - на 200-500 учасників.

"Якби ми хотіли зробити ще один фестиваль або рейв, напевно, це була б широка реклама, лайнап з іноземними діджеями, арт-проекти з Сан-Франциско. Але цей івент для ком'юніті, і його масштаб буде відображати реальний розмір ком'юніті в Україні", - пояснив Корець.

ain.ua​

На сьогодні бажання взяти участь в Precompression Kyiv, за словами Ярослава, вже виявили 150 осіб.

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше
Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше