В Інкубаторі 1991 обрані антикорупційні сервіси, що ламають корупційні схеми

13 грудня 2016
Редакція
10-11 грудня в 1991 Open Data Incubator відбувся Антикорупційний Вікенд. В результаті було відібрано команди, які запропонували найкращі IT-рішення для зупинення можливості реалізації корупційних схем.
 
Deloitte Україна в партнерстві з Інкубатором 1991 та за підтримки Міністерства інфраструктури провела серію інтерв’ю, в результаті яких було викрито вісімнадцять корупційних схем. Вікенд став фінальним етапом відбору майбутніх резидентів до антикорупційного набору інкубаційної програми 1991 Open Data Incubator. Резиденти цього набору працюватимуть над інноваційними сервісами, що будуть презентовані наприкінці програми, через два місяці, та забезпечать прозорі процеси управління інфраструктурою країни, допоможуть наладити взаємодію між державними органами та громадськістю.
 
Під час відкриття Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України, розповів про подальші зміни в структурі міністерства, та плани відносно інтегрування сервісів після інкубаційної програми. "Я вірю, що IT-інструменти є чіткою відповіддю на проблему корупції. Ми зараз створюємо націю розумних людей. Нашими героями повинні бути науковці, айтішники, а не прокурори чи судді. За цим стоїть майбутнє. І те, що ми зараз спробуємо створити у Міністерстві інфраструктури, - це новий напрямок так званої цифрової інфраструктури. Я думаю, що нам це вдасться за доброї підтримки 1991 і багатьох інших друзів, які є тут".
 
Тетяна Пашина, старший менеджер відділу Форензік компанії "Делойт" (Україна) розповіла про деталі інтерв’ю зі співробітниками та аудиту процесів. Про вісімнадцять схем, які дозволяють осідати мілліонам гривень у кишенях корупціонерів: "За останні 2 місяці фахівці "Делойт" провели понад 20 інтерв’ю з учасниками транспортного ринку, представниками Міністерства, професійних і суспільних організацій. Це дало змогу окреслити найбільш значні корупційні проблеми, що стримують розвиток інфраструктурної галузі. Серед них маніпуляції в системі ProZorro, непрозорий розрахунок тарифів, неефективне використання державної власності та інші".

Саме впровадження інноваційних IT-технологій дозволяє припинити можливість реалізації схем, зазначила Наталя Бурлакова, менеджер з регіонального розвитку бізнес-групи Cloud&Enterprise, Microsoft.
 
"Замало мати численні дані, що відкривають панораму використання публічних коштів. Замало мати дані десятків, сотень тисяч електронних декларацій, які містять у собі кількісну інформацію. Ця величезна кількісна інформація для того, щоби працювати на громадянське суспільство, має бути оброблена і трансформована у консолідоване якісне знання, свідчення і показники для контролю за доброчесністю представників влади. Для ефективного виявлення корупції, конфлікту інтересів, закритих зон неефективного використання публічних фінансів. Те, на що націлений Антикорупційний Вікенд 1991 Інкубатора Відкритих Даних, - це вже реальний початок побудови та розвитку такого інструментарію" - відмітив Євген Бистрицький, виконавчий директор міжнародного фонду "Відродження".

В хакатоні прийняло участь більш ніж 60 учасників, які згенерували дев’ять ідей проектів для вирішення корупційних схем. У складі журі були як представники бізнесу (Тетяна Пашина, "Делойт", Олена Бєца, ментор 1991 та незалежний консультант), так і представники міністерства інфраструктури (Дмитро Роменський, заступник міністра інфраструктури, та Єгор Стефанович, директор департаменту з питань інформаційних технологій); стартап ком’юніті, інвесторів (Євген Саранцов) та донорів (Лілія Баран). Це дозволило розглядати пропоновані ідеї з різних боків.
 
Як відмітив Денис Гурський, засновник ГО SocialBoost та співзасновник Інкубатора 1991: "Цей набір стане першим, направленим на розробку сервісів для вирішення вузьких проблем міністерства. З одного боку для інших міністерств це приклад того, як можна активно змінювати структуру взаємодії з громадянами, краще розуміти потреби, та об’єднати зусилля представників державного сектору та активістів для вирішення внутрішніх проблем та більш ефективного управління інфраструктурою".

Переможцями хакатону стали:

  1. BI Bot - система оцінки звя'зків між підприємствами, що використовують бюджетні кошти та державні закупівлі
  2. Seven red lines - пристрій для контролю залізничних вагонів або морських контейнерів
  3. DRevenueBoost - комплекс заходів, який допоможе підвищити ефективність управління укрзалізницею
  4. Uleak - платформа на основі великих даних для легкого виявлення корупційних ризиків
  5. e-service Vagon (BussPass, ACy) - система контролю вагонів

Протягом інкубаційної програми більш ніж 40 менторів будуть працювати над вибудовуванням проектів, які зможуть продемонструвати прототипи під час Демонстраційного дня. Подібні сервіси вже створювалися у інкубаторі та наразі успішно працюють (аналітично-моніторингова система 007, АКМ - Анти корупційний монітор та інші). Проект відбувається при фінансуванні міжнародного фонду "Відродження".
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше
Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше