Українські розробники запустили сервіс доставки ліків Liki24 з цінами нижче аптечних

5 лютого 2018
Редакція
Купуючи ліки, багато українців стикалися з тим, що в різних аптеках їхня вартість може дуже сильно відрізнятися, а дорогих препаратів просто немає в наявності. Тому іноді доводиться обійти з п'ять аптек у пошуках потрібного препарату за доступною ціною. Сервіс Liki24.com обіцяє зробити це замість вас і доставити ліки додому в зручний для клієнта час. При цьому сума покупки з урахуванням вартості доставки вийде навіть нижчою, ніж якби ви самі купували все в аптеці.

Сервіс створили українські айтішники на чолі з Антоном Аврінським. Співзасновники проекту: Антон Аврінський, Дмитро Лятамбур, Сергій Клебанов, Володимир Зубенко, Андрій Костанецький. На сьогодні в команді 19 чоловік. На аутсорсі працює тільки колл-центр, розробники і кур'єри - штатні співробітники.
 
ain.ua

Аналітична система Liki24, яку команда створила з нуля, знаходить максимально низькі ціни на препарат по Києву (на сьогодні в базі близько тисячі аптек, серед них система вибирає найкращу вартість з урахуванням оптимізації логістики), після чого співробітник сервісу об'їжджає ці аптеки, купує потрібні ліки, потім замовлення комплектується і доставляється за адресою.

З аптечними мережами команда працює на партнерських умовах. Самим аптекам юридично не можна доставляти ліки - покупець повинен фізично прийти і придбати їх. Але люди, які не можуть зробити це самі, можуть делегувати повноваження про покупку стороннім особам. Юридично Liki24 виступає як раз в ролі такого посередника: при оформленні замовлення користувач підписує договір про делегацію повноважень на покупку кур'єром ліків для нього. Завдяки цій схемі, яку команді підказали юристи, сервісу не потрібна ліцензія, щоб доставляти з аптек ліки додому клієнтам і при цьому не порушувати чинне законодавство України.

Основна цінність сервісу в тому, як запевняють розробники, що підсумкова сума покупки з урахуванням оплати за доставку приблизно на 30% нижча, ніж якби клієнт сам купив усе в найближчій аптеці.

"Середній чек у нас близько 900 грн, при цьому економія становить близько 200 грн. Іноді на етапі складання замовлення виявляється, що ми купили ліки навіть дешевше, ніж вказано в замовленні - ми дзвонимо і повідомляємо про це клієнтам", - розповідає Антон.
 
ain.ua

Часто аптеки готові запропонувати через Liki24 ціни нижче закупівельних. "Для них важливий обсяг - тоді вони отримують заохочення від постачальника у вигляді відсотків від продажів. Грубо кажучи, аптеки продають нам ліки на 8% дешевше, ніж закуповують, бо ми даємо їм клієнтів, яких вони б самі не отримали. Постачальник виплачує аптекам 20% з продажів - з яких 12% аптека заробила", - пояснив Аврінський.Сам сервіс Liki24 заробляє переважно на доставках. Вартість коливається від 49 до 69 грн в залежності від часу і завантаженості. Доставляти намагаються день в день, якщо замовлення зроблено до обіду.
 
ain.ua

"Ми як Uber для ліків, тільки там водій відвозить за раз одного пасажира, а ми - 5-10 замовлень. У нас все автоматизовано: ми розробили систему, яка прораховує маршрути, таймінг таким чином, щоб зробити процес максимально ефективним", - пояснив Антон. В основі сервісу лежить IT-розробка (аналітична система, внутрішня CRM), і підприємець не виключає, що в майбутньому команда буде заробляти ще й на її ліцензуванні.

Ще невелике джерело монетизації - доплати від аптек за обсяг продажів. "Думаю, через кілька місяців ми вже вийдемо в плюс", - говорить Антон. Команда розвиває сервіс на власні кошти - без залучення сторонніх інвестицій. Суму вкладень Антон не розкрив.

Першу версію відкритої бети запустили в листопаді 2017 року, з тих пір обробили близько 3000 замовлень - доставив майже 9000 препаратів. За словами Аврінського, сервіс щотижня показує зростання на 20%. Сьогодні команда обробляє близько 50-70 замовлень в день, після досягнення 100-150 замовлень в день розробники планують вийти з бети. За їхніми розрахунками, цього показника вдасться досягти орієнтовно до квітня.

"Більше 20% замовлень - повторні, тобто люди до нас повертаються. Я вважаю, це дуже важливий показник", - розповідає Антон. Мета - вийти на тисячу замовлень в день у 2018 році.

Сервіс поки особливо ніде не рекламували - загалом користувачі приходять з пошуку за запитом "доставка ліків". Також команда поширює промокоди на -20 грн через лікарні та своїх клієнтів, яким вже зробили доставку. Цільова аудиторія найширша: молоді мами, літні люди, яким важко самим ходити в аптеку. Часто ліки замовляють в офіси і навіть в лікарні. Часом трапляються кумедні "пакетні" замовлення: наприклад, "Алкозельцер" і 8 пляшок "Боржомі" на ранок суботи або "Віагра" + пачка презервативів ближче до вечора.

Джерело: ​ain.ua
Зображення-обкладинка: BigHerbs.com

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше
Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше