Українські IT-cупергерої створюють цифрову країну

4 жовтня 2016
Редакція

В Україні почався бум електронних сервісів на відкритих даних – результат запуску і втілення в життя відповідної реформи. Інкубатор 1991, ініційований IT-активістами, став рушійною силою, що змінює життя українців шляхом впровадження інноваційних технологій у ключових галузях економіки України.

У нових сервісах вже використовуються реєстри відкритих державних даних
МінАгро, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства енергетики, Міністерства інфраструктури, МОЗ та МВД, МінФін, КМДА тощо.
 


З січня до вересня з’явився й успішно працює 21 сервіс, що оцифровує агропромислову та енергетичну сфери економіки, покращує інфраструктуру міст. Держпосадовці, активісти та журналісти використовують аналітичні системи для контролю прозорості державного управління. З’явилося 100 робочих місць у нових бізнес-нішах, а понад 40 найкращих спеціалістів на волонтерських засадах вчили резидентів інкубатору, щоб їхні ідеї і технології змін могли втілитися у життя.

1991 Open Data Incubator – перший успішний приклад взаємодії IT-активістів, NGO, великого бізнесу та державного сектору, який працює на території країн СНД та світу для впровадження електронних сервісів у ключових галузях і реформування країни. 22 вересня відбулася панельна дискусія, де представники всіх сторін зірвали маски з супергероїв, що розпочали четверту технологічну революцію в Україні.

Дмитро Шимків, заступник Голови Адміністрації Президента України (АПУ), закликав стартапи:
 


"Створюючи нові ідеї будьте обережними із переведенням певних корупційних процесів у цифрові корупційні процеси. Нам не потрібна електронна корупція, нам потрібні прозорі та спрощені цифрові послуги, які створюють рівні можливості для всіх.  Світ продукує величезну кількість даних, і надалі їхня кількість буде зростати дуже швидко. Я хочу, щоб саме в Україні виникали компанії, в основу бізнесу яких будуть покладені саме технології обробки цих даних. Зараз дуже важливо щоб Україна розвивала не лише класичну індустрію з великими підприємствами, яка вже ніколи не зможе давати щорічний приріст у десятки відсотків, а саме зараз зробила велику ставку на сучасні компанії, що здатні вивести нашу економіку на новий світовий рівень."

Ірина Озимок, керівник Програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund, говорила про важливість підтримки стартап екосистеми, та зокрема такого проекту, яким є Інкубатор 1991. Окрім комерційних стартапів, надзвичайно цінними є соціальні інноваційні проекти в Україні в сфері охорони здоров’я, безпеки та ін. Це дає змогу залучити активних громадян до системного вирішення проблем. 
 


"Коли команда усвідомлює труднощі на шляху до результату  і шукає способи їх усунення, то такий досвід стає додатковою мотивацією. У Western NIS Enterprise Fund є формальні критерії до відбору проектів. Водночас, ми шукаємо агентів змін, людей, які горять ідеєю, мають бачення та вміють будувати партнерства. Ми раді, що секторальний профіль стартапів розширився, крім агро сектору, державних послуг, з'явилися стартапи у сфері охорони здоров'я, безпеки. Вирішуючи соціально важливі проблеми, команди стимулюють відкриття даних та долучаються до реформ".

Надія Васильєва, генеральний директор "Майкрософт Україна", поділилася подальшими планами Майкрософт щодо підтримки стартапів, що стали або стануть його випускниками.
 

womo.com.ua

"Я дуже хочу, щоб команди залишалися частиною України. Навіть якщо ви будете виходити на глобальний рівень – ніколи не забувайте, звідки ви, звідки ваші ідеї та знання. Думайте, як залишити свій слід тут і змусити ваш проект працювати на благо вашої рідної країни".

Денис Гурський, громадський активіст, співзасновник Інкубатору 1991 та ГО SocialBoost, розповів про власний досвід створення Інкубатору як стартапу та шляху, який він пройшов протягом чотирьох років.
 

ukranews.com

"Громадянські інновації у поєднанні з відкритими державними даними можуть змінювати цілі сектори економіки. Реформа відкритих державних даних надала друге дихання проекту запуску електронного управління в країні. На прикладі Інкубатора 1991 вдалося винайти унікальну модель взаємодії бізнесу, держави та ІТ-активістів, яку можна використовувати як у масштабі цілої України, так і одного міста".


Лівія Туркану, координатор ініціативи з OGD (Open Government Data, далі OGD) у Молдові, зазначила, що країни СНД вивчають та планують використовувати досвід України в якості кейсу для подальшого розвитку IT-інновацій. Також вона повідомила, що в Молдові планують відкривати інкубатор для розвитку проектів на відкритих даних. 

Орсола Де Марко, стартап менеджер Open Data Institute, розповіла, як розвиток стартапів на основі відкритих даних змінює економіку Європи. Вона зазначила, що вихід на глобальні ринки та людей з інших країн дозволяє робити фантастичні проекти, про які на початку проекту стартапери навіть не могли подумати. 

Також відбулася презентація випускників другого набору 1991 Open Data Incubator, де стартапи було представлено Алеєю інновацій, і кожен гість мав можливість протестувати нові сервіси. 

Стартап "Medics" - онлайн-платформа, що дозволяє трансформувати паперові дані в електронні файли та відстежувати динаміку медичних показників, відкрили справжню ординаторську. Вони демонстрували процес конвертації паперових карток в електронний вигляд за кілька хвилин.  
 


Учасники проекту "Поліклініка без черг" розробили систему контролю за потоком пацієнтів в медичних установах.  Ініціатива Kyiv Smart City впроваджує проект в Києві, зараз відбулася тестова перевірка сервісу.  Команда готується до офіційного запуску в інкубаторі для міських проектів 1991 року в Kyiv Smart City HUB.
 


Присутні на ДемоДні також скуштували генетичні цукерки від стартапу "MyHelix" - сервісу, здатного аналізувати генетичний код людини, оцінювати ризики та фізичні можливості. Сміливці, що наважилися на новий досвід, відразу змогли підбирати для себе найкращу систему харчування і навантажень для продовження здорового життя. 
 


Засновники сервісу "Ліки Контроль" - додатку, що дозволяє перевіряти препарати на підробки та уникати маніпуляцій з боку фармкомпаній, підбираючи аналоги лікарських засобів - провели тотальну інспекцію серед добровольців з числа присутніх у залі. Найцікавіше, що безпосередньо під час демонстрації сервісу було виявлено заборонений препарат, придбаний в офіційній аптеці.  
 


Стартапери "Штрафи.ЮА" - сервісу для водіїв, що дозволяє миттєво перевіряти наявність штрафів, легко оплачувати їх та уникати нарахування пені - продемонстрували, як буде працювати їхній сервіс у реальних умовах. Вони показали, що їхній сервіс дозволяє уникати сюрпризів, відомих серед водіїв як "листи щастя".
 


Нагадаємо, що 12 січня 2016 року громадська організація SocialBoost, підтримана Western NIS Enterprise Fund та компанією "Майкрософт Україна", оголосила про запуск 1991 Open Data Incubator – першого в Україні некомерційного інкубатору ІТ-проектів на основі відкритих даних. 

Мета проекту – трансформація великих обсягів відкритих даних у ресурс для створення стартапів, здатних надавати сервіси українським громадянам, компаніям і державним органам. Проект покликаний "оцифрувати" такі сектори економіки як агробізнес, енергетика, інфраструктурні проекти, медицина, державні послуги для громадян і внутрішні аналітичні системи у державі, налагодивши взаємодію ІТ-розробників, громадських організацій та аналітичних центрів з органами державної влади. 
 


У квітні відбувся перший випуск 12 стартапів на відкритих даних. П’ять із них отримали інвестиції, а два проходять інкубацію у топ-3 бізнес-інкубаторі Digital International Zone Fellowship Program від Ryerson University (Торонто, Онтаріо). 

Літня інкубаційна програма почалася в червні. Наразі відкрито новий набір на осінню програму 1991.vc/fall2016

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше