Українці запустили безкоштовний сервіс для вивчення англійської за допомогою фільмів

1 грудня 2016
Annie
Знати англійську - ще не означає вміти нею розмовляти. Це твердження знайоме більшості українців, які вивчали мову за традиційною системою.

Кияни Назар і Наталія Бартосік вирішили дати співвітчизникам можливість вивчати саме розмовну мову. Вони створили сервіс "КіноМова", покликаний навчити говорити англійською з допомогою кінокласики. Поки сервіс в альфа-версії, тому доступних фраз всього 16, але якщо користувачам сподобається ідея, розробники обіцяють запустити проект повноцінно.
 
ain.ua
 
Сервіс орієнтований на людей, які тільки починають вивчати англійську і відразу жахаються граматичного підходу в традиційній освіті. Англійська мова в ньому подається не у вигляді друкованих слів, діалогів і текстів, а у вигляді уривків з відомих англомовних фільмів, що дозволяє бачити конкретні життєві ситуації, відчувати емоції акторів, чути різні діалекти. А головне, фрази з фільмів регулярно зустрічаються в повсякденному житті, на відміну від абстрактних слів і текстів у книгах або онлайн-курсах.
 
Назар і Наталія вважають, що вивчення мови максимально наближеної до реального життя є ключовою умовою ефективного засвоєння. Наявність зразків вимови різними голосами і в різних формах (американській і британській) навчить краще розуміти мову на слух, а також зменшить ризик появи слов'янського акценту. Так вчаться люди, які живуть в країні-носії: чують, що говорять інші, і повторюють, поступово опановуючи мовою. Але замість аборигенів тут - улюблені кіногерої: Форест Гамп, Тайлер Дерден, хоббіт Фродо, рибки з "В пошуках Немо" та інші.
Поки сервіс в альфа-версії, в ньому є всього 16 фраз із 15 фільмів. "Ми відібрали близько 20 фільмів і написали алгоритм для аналізу їхніх субтитрів. Потім на базі пакету для статистичного аналізу великих даних відібрали найчастіше вживані фрази і вже для них відбирали найцікавіші уривки", - розповів Назар.
 
Сервіс повністю безкоштовний і таким залишиться, обіцяють Назар і Наталя. Втім, вони не виключають, що в майбутньому додадуть якісь "плюшки" за моделлю freemium. А поки сайт вдається підтримувати завдяки гранту від Red Hat Openshift, в рамках якого протягом півроку стартапам виділяють $100 в місяць на хостинг і обслуговування. "Ми подали заявку з описом проекту і вони взяли нас в свою грантову програму. Потім можна подати нову заявку, і якщо проект не порушує їхніх норм, то вони можуть продовжити грант", - розповів Назар.
 
ain.ua
 
Поки в команді лише дві особи, але розробники готові прийняти будь-якого, хто хоче допомогти. В остаточній версії буде більше 400 фраз з понад 100 фільмів, які повинні забезпечити основну частину повсякденної лексики. Також автори проекту планують дати можливість користувачам озвучувати фрагменти фільмів власним голосом, щоби практикуватися у вимові та змагатися з іншими користувачами. "Це буде схоже на такий собі міні-Coub. Повинно бути весело", - пообіцяв Назар.
 
Для персоналізації процесу навчання розробники дадуть можливість кожному створювати власні плейлисти з найбільш актуальними фразами, які можна буде повторювати більш концентровано.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше