Українці створили фоторедактор, який покращує фото за один клік

15 грудня на Product Hunt з'явився фоторедактор Photolemur. Він обійшов апаратний гаманець з підтримкою біткоінів і став продуктом №1 на майданчику. Як виявилося, Photolemur - український стартап. Технологію розробляють близько року, і цей продукт - вже друга ітерація фоторедактора.
 
Photolemur працює на базі штучного інтелекту - програма вдосконалює фотографії, робить кольори яскравішими, деталі чіткішими, вирівнює баланс кольору і насиченості. Загалом все, що можна виконати вручну у Photoshop або Instagram, тільки автоматично і за кілька секунд.
 

 
ШІ аналізує фотографію за об'єктами: небо, зелень, горизонт, особи, а також за гістограмою та різними даними фотографії (баланс білого, експозиція, шум, колір, і тд). Після цього до різних частин фото застосовуються різні набори алгоритмів поліпшення з різною силою. Жодна фотографія не обробляється однаково, підкреслюють розробники.
 
"У нас є окрема база бета-тестерів і професійних фотографів, а також дослідницький відділ, який працює над постійним поліпшенням алгоритмів. Всі нові фотографії та кейси додаються в базу. На їх основі алгоритми поліпшуються. І під час релізів, які ми робимо раз в 1-2 місяці, всі користувачі отримують оновлення з поліпшеним алгоритмом. Особлива увага акцентується на тому, щоб не зіпсувати фото (особливо ті, які вже й так є гарними та якісними)", - заявили розробники.
 
Звичайно, оброблене фото буває неідеальним. Наприклад, на ньому можуть проявитися небажані ефекти, якщо під час зйомки було багато світла. Втім, це практично неминуче при непрофесійній обробці фотографій, зроблених на камеру середньостатистичного смартфона.
 
ain.ua
 
Основні функції редактора платні та коштують досить недешево: $30 з активацією продукту на одному пристрої або $50 - на п'яти пристроях. Але є і безкоштовна версія з обмеженим набором функцій, яка також непогано обробляє фотографії, але розміщує логотип стартапу на отриманому результаті.


 
ain.ua
 
Обробка займає кілька секунд. Отриманий результат можна зберегти на диск або опублікувати у Facebook і Twitter прямо з редактора.
 
ain.ua
 
Заснували стартап українці Дмитро Ситнік та Олександр Цепко. У ролі CMO виступає Назар Беген, який раніше обіймав аналогічну посаду в іншому українському стартапі Cliccky. На сьогодні в команді 15 чоловік.
 
Технологію, яка лягла в основу Photolemur, розробляли рік. Запуск першої версії відбувся в грудні 2016 року. Однак потім команда повністю переробила інтерфейс, і програмі провели перезапуск в квітні 2017-го.

"Протестувавши алгоритм на 1М + фотографіях, ми кардинально переробили технологію. Оскільки користувачі хотіли мати хоч якийсь контроль над штучним інтелектом, ми додали The Opacity Sider. І в листопаді цього року випустили Photolemur 2.2 Spectre. Зараз це 20% від того, що ми плануємо реалізувати (і можемо реалізувати з нашими технологіями)", - кажуть в стартапі.
 
За словами засновників, у Photolemur немає інвесторів, проект розвивають на власні кошти. Всього в технологію вклали $1,5 млн.
 
Нагадаємо, раніше Олександр Савсуненко і Владислав Пранскевічус запустили безкоштовний онлайн-сервіс поліпшення фотографій Let's Enhance. За допомогою нейронних мереж він дозволяє збільшити роздільну здатність зображень в чотири рази, мінімізуючи втрати в якості.

Джерело: ain.ua 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше