Україна. Одна із найбільш недооцінених країн світу

23 березня 2016
Ostap
Україна. Напевне, найбільш недооцінена країна планети. Про це дивно писати, але про таке повинні писати українські медіа щодня, замість всіляких тупих історій про те, хто, як і коли обізвав Путіна. 

Трохи статистики. Реальний ріст ВВП на 2015-й в Республіки Україна -11% - це абсолютна катастрофа, що ставить країну на 222-ге місце із 225-ти держав світу. У Сирії та Венесуели показники кращі, гірші тільки у країн стилю Сьєра Леоне. Однак, тут варто зважати на Крим та Східний Донбас, які мінус росту українського ВВП збільшують в рази.

Я, напевне, скажений оптиміст, але мені здається, що маючи на увазі руїну сільського господарства, до вбивства паскудні дороги, майже неіснуючу продукцію та купу всього іншого, Україна, за умов вдалих інвестицій та розумної державної політики, може бути країною де річний ВВП зростає на 11%. У бідності є свої переваги, одна із найбільших - це те, що втрачати немає чого. 

ВВП на душу населення. Україна на 133-му місці із 188-и країн, поміж В'єтнамом, Узбекистаном, Конго та Нікараґуа. Тут варто зауважити, що Україна знаходиться на Сході Європи, звідки рукою подати до найрозвиненіших країн світу. Вже тільки це може дати колосальну перевагу у торгівлі, за умови, що Україна щось буде виробляти, звичайно. Плюс, за рівнем освіти, якою би паскудною не була вкраїнська система освіти, громадяни України вцілому є значно розвиненішими за Узбекистан із В'єтнамом.

Ще одна перевага, я буду зараз расистом, але живучи в Азії це однозначно реальність, Україна є однією із небагатьох країн із однорідним білошкірим населенням. Це може дати гігантську перевагу у відносинах із неєвропейськими країнами, чисто через бренд білого кольору, який є, на горе чи щастя, реальністю цієї планети. Це дасть перевагу, звичайно, тільки якщо країна по-справжньому відкриється світу.

І ще, зі сфери казки, Україна є північною країною. Я особисто знаю тільки кілька країн півночі з паскудним рівнем життя. От вони: Білорусь, Монголія, Росія та Північна Корея. Це країни-винятки, світовий же тренд зазвичай показує, що країни півночі живуть краще, ніж країни півдня.

За номінальним ВВП Україна на 59-у місці. Поряд з тим же В'єтнамом, Бангладешем, Угорщиною (котра в рази менша територіально та за населенням) і Анголою. Чули колись про БРІКС? Він давно немодний, Next Eleven - от, що круто. 11 країн із найбільшим потенціалом стати великими економіками після 2020-го. Так от, В'єтнам і Бангладеш поміж Next Eleven, разом із Туреччиною, Пакистаном, Єгиптом і so on. Не бачу причин, чому Україна не може перетворити Next Eleven у Next Twelve. 

HDI - індекс людського розвитку. В України він високий. Хоча вона й на 81-му місці, однак за більшість мешканців країн Next Eleven громадяни України освіченіші. 

Варто також сказати, що Україна є 46-ю за розміром територіально і, що є важливішим, 32-ю за населенням. Плюс, це країна із унікальною історією, багатими природними ресурсами та, як би безглуздо це зараз не звучало, вигідним географічним розташуванням. В України є усі шанси стати найбільш швидко-зростаючою економікою Європи та світу. Це статистична реальність, не вигадки і не мрії.

В України є ціла купа переваг, які вона успішно ігнорує вже десятиліттями. Десятиліттями, які після краху країни-лузера, СРСР, поки що дарують нам тільки іншу країну-лузера. Зважаючи на те, хто був і є при владі та наскільки великою є і була консервативна, закрита до всього нового, нетолерантана та непрагматична частина суспільства. До біса їх усіх. Вони повинні стати минулим, і хоч минуле і має значення, воно далеко не настільки важливе як майбутнє. 

Ми не просто зобов'язані стерти клеймо лузера, ми повинні здобути вінок лідера, ті покоління українців, що були до нас, зробили все для того, щоб нам це було максимально складно. Це ок, коли стріли закривають сонце, то або вмирай, або бийся у темряві. Втрачати й так вже немає чого. 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше