У Харкові відкрився культурний форум, над яким працювали 300 митців Галичини та Слобожанщини

5 жовтня 2016
Редакція
4 жовтня у Харкові відкрився культурний форум "ПогранКульт:ГаліціяКульт", над яким працювали 300 митців Галичини та Слобожанщини. У програмі, розрахованій на два тижні, понад 80 культурних подій, головна мета яких познайомити Слобожанщину з Галичиною та за допомогою мистецтва налагодити між ними діалог. Усі заходи безкоштовні для відвідувачів.
                                              
Кінопокази та концерти, театральні вистави та літературні читання, художні виставки, лекції та дискусії відбуватимуться на найрізноманітніших локаціях — від Харківського художнього музею до заводу "Турбоатом".

Масштабний культурний форум, організований благодійним фондом DOFA.fund, працюватиме у 6 напрямках: кіно, література, музика, театр, візуальне мистецтво та лекційно-дискусійна програма.
 
ufest.in.ua
 
У рамках "ГаліціяКульт" покажуть близько 20 документальних і художніх фільмів — учасників міжнародних кінофестивалів в Україні, США, Франції, Канаді. Літературна програма буде складатися з творчих зустрічей з письменниками, серед яких Тарас Прохасько, Юрій Андрухович та Володимир Єшкілєв.

Гості форуму зможуть відвідати близько 15 музичних концертів і театральних вистав. 9 виставок представлять напрямок візуального мистецтва. Основна експозиція "ГаліціяКульт" у Харківському художньому музеї та "ЄрміловЦентрі" налічуватиме понад 200 творів живопису, скульптури, інсталяції та графіки зі Львова, Івано-Франківська, Києва та Харкова. В рамках лекційно-дискусійної частини форуму пройдуть обговорення із провідними істориками, соціологами та культурологами.

ТОП-8 подій форуму "ГаліціяКульт"

1. Виставка  "ГаліціяКульт"

Виставка "ГаліціяКульт" представить більше 200 експонатів, які розмістилися на двох майданчиках — у Харківському художньому музеї та центрі сучасного мистецтва "ЄрміловЦентр". Крім робіт провідних галицьких митців ХХ – початку ХХІ століття, куратори включили до експозиції архівні матеріали (документи, фотографії, відео), які допомагають глядачеві зрозуміти, як складалися старі та нові міфи про Галичину.

Дата: 4 -18 жовтня
Місце: Харківський художній музей (вул. Жон Мироносиць, 11), "ЄрміловЦентр" (пл. Свободи, 4)

 
kharkivoda.gov.ua

2. Концерт  "ГИЧ-оркестру" на площі

Слово "гич" у галицькій говірці — це вигук радості та захоплення. Львівський гурт "ГИЧ-оркестр" грає експериментальну  музику та співає пісні на вірші Павла Тичини та Володимира Сосюри, створює композиції на лірику Мар’яна Пирога, а також переосмислює усну народну творчість. У рамках "ГаліціяКульт" гурт зіграє просто неба на площі біля Харківського національного академічного театру опери та балету ім. Лисенка.

Дата: 16 жовтня о 15:00
Місце: Харківський національний академічний театр опери та балету ім. Лисенка, вул. Сумська, 25.

3. Презентація мультфільму "Фантастична країна"

"Фантастична країна" — результат спільної роботи групи дітей із Харкова та івано-франківського мультиплікатора Романа Дзвонковського. Під наглядом Романа діти написали сюжет, зліпили з пластиліну героїв та створили справжній анімаційний фільм. Це не перший досвід роботи Дзвонковського з юними митцями. В рамках культурного форуму "ДонКульт" діти з Луганська, Львова, Донецька, Харцизька, Самбора, Макіївки та Керчі розробляли та анімували власні урбаністичні проекти.

Дата: 15 жовтня о 17:00.
Місце: Інтелектуальний бар Lacan, вул. Пушкінська, 74.

4. Виставка "Забобони" Андрія Хіра

Львівський художник, номінант PinchukArtPrize Андрій Хір кілька років досліджує витоки українського фольклору та демонологію Карпат. Новим об’єктом його художніх інтерпретацій стали забобони. Сам митець називає проект "аматорською етнографією", за першооснову якої взятий текст більш ніж столітньої давнини, а також фрази, вибрані з етнографічних праць відомих фольклористів початку XX ст.: В. Гнатюка, А. Онищука та В. Шухевича.

Дата: 7 жовтня о 19:00
Місце: галерея Come.in

5. Концерт  "Чи складно вести коней"

Рок-гурт The Plastic People of the Universe виступить разом із молодіжним симфонічним оркестром "Слобожанський" на арені старого цирку, щоби привернути увагу до цього історичного приміщення. Наразі один із найстаріших цирків країни перебуває у напівзруйнованому стані.
 
The Plastic People of the Universe вважається в Чехії культовим рок-гуртом. Колектив з’явився через місяць після вторгнення радянських військ у Прагу в 1968 році. Коли через політичні переконання ув’язнили кількох музикантів The Plastic People of the Universe, група опозиційних інтелектуалів на чолі з Вацлавом Гавелом організувала на їхню підтримку кампанію, яка переросла у Хартію-77. Так рок-н-рольний гурт став основою для об’єднання демократичної опозиції різних поглядів - нічого подібного у тогочасних комуністичних країнах ще не було. Музиканти зблизилися з Вацлавом Гавелом і навіть зробили на його дачі в Градечеку два зі своїх напівпрофесійних незаконних записів.

Дата: 18 жовтня о 18:00
Місце: Старий цирк, площа Національної Гвардії, 17

 

6. Дискусія: "Нові контексти старих ідей: про націоналізм в Україні та Європі"

Європа переживає відродження націоналізму. У країнах колишнього соціалістичного блоку і СРСР особливо популярними стали радикально праві ідеї — держави звертаються до них у пошуках своєї ідентичності. За останні 25 років для українського суспільства націоналізм став одночасно як засобом позбавлення від російського впливу, так і прагненням стати частиною Європейського Союзу.

Які витоки та ідеї націоналізму в Україні? Яку роль відіграв націоналізм в українській історії? Яким є націоналізм сьогодні в Україні та Європі, і чи є загроза повернення моделі класичної національної держави початку ХХ ст.? На ці та інші питання спробують відповісти учасники дискусії — історики та філософи зі Львова, Харкова та Києва — Олександр Зайцев, Михайло Мінаков, Василь Расевич, Сергій Наумов. Модератором дискусії виступить Володимир Склокін.

Дата: 9 жовтня о 18:30
Місце: "Студія 42", пл. Конституції, 1, під'їзд 7, поверх 2.

7. Вистава "Осінь на Плутоні"

"Осінь на Плутоні" — документальна вистава, створена на основі бесід із мешканцями геріатричного пансіонату. Плутон — найвіддаленіша від Сонця планета. Як і у Сонячній системі, в соціальному просторі також є малодосліджені закутки. Геріатричні пансіонати належать до такої маловідомої для нас дійсності. Осінь — пора, що асоціюється зі згасанням життя та збором урожаю, який у проекті уособлює життєвий досвід людей.

Дата: 11 жовтня о 18:00
Місце: ART AREA "ДК", вул. Чернишевська, 13

8. Творча зустріч із письменниками Станіславського феномену

Представники Станіславського феномену – Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Володимир Єшкілєв – розкажуть про групу відомих письменників-постмодерністів з Івано-Франківська (у 1939 – 1962 роках місто називалося Станіслав). Всі вони приблизно одного віку, дружать один з одним, але їхні твори – це цілковите розмаїття тем, образів, засобів вираження. Станіславський феномен став справжнім мистецьким брендом, відомим не лише в Україні. На творчій зустрічі його головні герої розкажуть, які передумови цього явища, якою в їхніх творах постає Галичина, чому це більше проза і менше поезія.

Дата: 13 жовтня о 19:00
Місце: Інтелектуальний бар Lacan, вул. Пушкінська, 74

 
 
*"ПогранКульт:ГаліціяКульт" – третій із серії культурних форумів, що організовує DOFA.fund. Два попередні форуми "Донкульт" у Києві (2014) і Львові (2015) були присвячені культурі та мистецтву Донбасу. Їх відвідали близько 25 тисяч людей.

*DOFA.fund – український благодійний фонд, який займається втіленням культурних проектів. Був заснований у жовтні 2014 року. Фонд співпрацює з провідними українськими та європейськими культурними інституціями.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше