У Чорнобилі випробували установку для очищення води в умовах радіоактивного забруднення

30 березня 2018
UAPOST.US

Польська компанія "Partner Systems" разом з українською Центральною аналітичною лабораторією (ЦАЛ) провели випробування мобільної установки для очищення води в умовах радіоактивного забруднення. Місцем для дослідження було обрано озеро Азбучин, що розташовується в Чорнобильській зоні відчуження і вважається однією з найбільш забруднених водойм місцевості. 

Про це на своїй Facebook-сторінці розповіло Державне агентство України з управління зоною відчуження.

uapost.us

"Фахівці польської фірми "Partner Systems" спільно зі спеціалістами Центральної аналітичної лабораторії, яка входить до складу ДСП "Екоцентр", провели випробування мобільної фільтрувальної установки FPW-50, призначеної для очищення води від забруднюючих речовин, в тому числі радіонуклідів, та одержання води, придатної для вживання. Об'єктом випробування було обрано воду з озера Азбучин — однієї з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження", — йдеться в повідомленні.

За словами керівниці ЦАЛ Юлії Балашевської, цю технологію не варто вважати новацією, адже вона  поєднує класичні методи очищення стічних вод та підготовки води до вживання, зокрема коагуляцію, механічну фільтрацію, іонообмінну сорбцію та дешеві способи знезараження. 

"Проте вражаючим є оформлення установки, її ергономічність та зручність, простота використання і чимала потужність", — зазначила вона.

Зараз процес випробування знаходиться на етапі дослідження отриманого фільтрату. 

"Фахівці сподіваються, що дослідження матимуть позитивний результат і дозволять успішно використовувати установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення", — поділилися в держагентстві.

(via)
UaPost

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Модним бути зручно: про бренд Birkenstock в Ostriv
Американський модельєр домініканського походження Оскар де ла Рента писав: "Ходіть завжди так, ніби за вами йдуть троє чоловіків". Сьогодні поговоримо про бренд із кількасотлітньою історією - Birkenstock. Його заснували ще в 1774 році.
Читати більше
Як біоритми впливають на продуктивність впродовж дня
Якщо правильно вибудувати графік активності та відпочинку, можна значно підвищити свою продуктивність впродовж дня. Для цього достатньо прислухатися до власних потреб і ритмів сну.
Читати більше
Квіткова дівчина: як юна візажистка створює ніжні композиції просто на обличчі
Юна мешканка Лондона створює власний тренд просто зараз. Вона покриває очі квітковими конструкціями, виконаними із живих, нещодавно зрізаних, квітів. Така тенденція обов'язково знайде своїх прихильників. У її роботах простежується стиль та певна естетика. Зазирніть і ви у світ юної феї.
Читати більше