Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 5

17 березня 2015
Редакція

Американський веб-сайт Examiner.com опублікував найбільші фальсифікації Росії про Україну.

Машина російської пропаганди не подає ніяких ознак уповільнення. Навпаки, вона досягла нового рівня істерії у своїй нахабній дезінформації, так як проросійські терористи в Україні швидко втрачають свої позиції.

З метою заманити вимушених "добровольців" в пастку оманливої військової машини, Росія веде збочену інформаційну війну, пускаючи в хід свої головні мас-медіа та використовуючи корисних дурнів на Заході і легіон проплачених тролів. Російський локомотив дезінформації перекручує факти і вигадує абсолютно фальшиві історії, які супроводжують оманливі картинки. Коли ж їх розкривають, вони атакують своїх викривачів, піддаючи сумніву їхні мотиви.

Російські головні мас-медіа не працюють за журналістськими стандартами цивілізованого світу. Часто російські мас-медіа використовують соціальні мережі як єдине джерело термінових новин. У більшості випадків російські новинні ресурси не прибирають сфальсифіковані або повністю вигадані новини навіть після того, як ці новини були ґрунтовно перевірені і викриті. Кремлівські тролі працюють за такими ж принципами, умисно поширюючи фальшиву інформацію з метою заразити громадську думку і пропагувати розпалювання війни і ненависті. Важливо розпізнавати інформаційну війну в усіх її потворних проявах.

Ви можете подивитися попередні частини із серії статей, які викривають ці фальсифікації, натиснувши на наступні посилання:

Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 1

Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 2

Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 3

Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 4

Пропонуємо до вашої уваги підбірку з ще 20-и фабрикацій і навмисних спотворених фактів.

81. Російські пропагандисти часто показують фотографії дітей, що страждають, з метою просування своєї антиукраїнської пропаганди. Відомо, що вони використовують фотографії, абсолютно не пов'язані з обговорюваним регіоном.

Наприклад, один кремлівський троль з поганою славою дійшов до крайньої ницості. Він відредагував фотографію української дитини, підмінивши напис на малюнку дівчинки "Я не хочу війни" на "Я хочу війни".
 


82. Росія збрехала, що Червоний Хрест схвалив її пропозицію з гуманітарної допомоги для Східної України.

Червоний Хрест спростував ці заяви, сказавши, що вони лише підтвердили отримання російського пропозиції про допомогу.
 


83. Телеканал RT ("Россия Сегодня") звинуватив Біологічний дослідний центр США у Форт Детрік в тому, що ця організація винна в недавньому спалаху вірусу Еболи, який піде на руку фармацевтичній індустрії.

Дослідники вважають, що цей спалах вірусу пов'язаний з місцевою практикою поїдання кажанів. Про це заявив Джонатан Епстейн, епідемолог з EcoHealth Alliance.

Цей пропагандистський трюк дуже нагадує дезінформаційну компанію КДБ, яка звинувачувала ЦРУ у створенні СНІДу.
 


84. Фото записки нібито з проханням про прощення, переданої російському туристові американським прикордонником, швидко поширилося російськими мас-медіа.

Проте, насправді, ця записка була написана російською туристкою, яка вибачилася перед французьким прикордонником за дії президента Путіна.
 


85. Багато російських ЗМІ помилково стверджували, що 438 українських військових стали дезертирами і попросили притулку в Росії.

Насправді, українські військові попросили про тимчасовий гуманітарний коридор, і всі вони після цього повернулися в Україну.

Жоден з цих 438 українців не подав прохання про притулок в Росії.
 


86. Російська нав'язлива і хвороблива одержимість нападками на Джен Сакі (Psaki) триває. Телеканал TВЦ заявив, що Державний Департамент США виділить $500 000 доларів для того, щоб "навчити Джен Псакі новому мистецтву красномовства" нібито через її "промахи" під час інформаційних нарад з російськими мас-медіа.

Насправді, курс, який вони мають на увазі, називається "Спілкування з Конгресом" і створений для всіх співробітників Державного Департаменту США, які дають свідчення перед представниками американського Конгресу.
 


87. RT ("Россия Сегодня") процитувала малазійську газету New Straits Times (без надання посилання на джерело), ​​стверджуючи: малайзійська влада підозрює, що українські винищувачі СУ-25 збили малайзійський авіарейс MH17, і малайзійські офіційні представники нібито активно вивчають цю версію.

Газета New Straits Times спростувала це звинувачення словами малазійського міністра оборони Датук Сері Хішаммуддін Хуссейн. Він заявив про незаперечний факт авіарейс MH17 був збитий снарядом земля-повітря, випущеним із зенітно-ракетного комплексу Бук.
 


88. Газета "Московський Комсомолець" опублікувала відео, яке нібито показує крах малазійського авіалайнера Боїнг 777 рейсу MH17.

Пізніше вони прибрали це відео. Насправді воно показувало крах вантажного літака (Boeing 747) в Афганістані в 2013.
 


89. ИТАР-ТАСС (рос.), RT ("Россия Сегодня"), та інші провідні російські ЗМІ заявили, що НАТО нібито підтвердило використання балістичних ракет українською армією в Східній Україні.

НАТО спростувало відомості про те, що вони коли-небудь надавали таке підтвердження. Міністр закордонних справ України також спростував використання балістичних ракет українськими військовими у Східній Україні.
 


90. Російські медіа заявили, що "активісти" вимагають розслідування через те, що Україна нібито використовує "солдат-дітей" у Східній Україні. Цими "активістами" насправді виявилися представники Громадської палати.

У той час як діти не використовуються в якості солдатів в Україні, Росія хвалиться своїми п'ятнадцятирічними "командирами".
 


91. Російські мас-медіа помилково звинуватили українських націоналістів в тортурах і вбивстві двох священиків нібито за їхню допомогу сепаратистам.

Але все було навпаки: ці священики були вбиті проросійськими терористами за їх підтримку української антитерористичної операції.
 


92. Російський "Перший канал" показав жахливу історію нібито розп'яття дитини в Україні. Єдиним "свідком" цієї приголомшливої ​​публічної страти була Галина Пишняк, яка дала інтерв'ю в Росії.

Її захоплююча дух історія містила наступні твердження: "Центр міста. Площа Леніна. Наш Міськвиконком - це єдина площа, куди можна зігнати всіх людей. На площі зібрали жінок, тому що мужиків більше немає. Жінки, дівчатка, старі. І це називається показова страта. Взяли дитину трьох років, хлопчика маленького в трусиках, у футболці, як Ісуса на дошку оголошень прибили".

У всьому місті Слов'янську не знайшлося жодного свідка, який зміг би підтвердити цю дику історію жахів. Очевидно, вона була створена під "натхненням" від четвертого сезону телесеріалу "Гра престолів", де було описано публічне розп'яття 163-х дітей.
 


93. "Комсомольская Правда" спробувала спростувати правдиву історію безславної "дівчини з тушшю" - Катерини Пархоменко з Тореза, Україна.

Комсомольская Правда некоректно зробила висновок, що фотографії Катерини Пархоменко зображують іншу дівчину. Насправді, навіть мінімальна перевірка фактів підтвердить, що на фотографіях дійсно зображена Катерина Пархоменко і вони були взяті з її сторінки у соціальних мережах перед тим як її сторінка була вилучена.
 


94. Російські медіа-мережі з гордістю заявили, що так звані "повстанці" знову успішно збили український літак. Ця подія відповідала загальній схемі атак терористів на українські літаки. 13-го червня терористи збили український транспортний літак, убивши 40 десантників і 9 членів екіпажу. 24-го червня терористи збили український вертоліт, убивши весь склад екіпажу, що складався з 9 чоловік. 14-го липня терористи збили український військовий транспортний літак. 16-го липня терористи збили український винищувач. Російські центральні канали з похвалою відгукувалися про ці атаки і називали їх перемогами фантомної "Новоросії" над урядом України.

Канал LifeNews, чиї кореспонденти гордо служать на фронті пліч-о-пліч з терористами, поспішно кинувся на місце події. У той же самий час, LifeNews заявив, що ще один український літак був збитий "повстанцями". Вони також опублікували відповідну новину на своєму веб-сайті. Але після того, як кореспонденти LifeNews виявили, що літак, збитий терористами, був насправді цивільним авіалайнером, стаття і відео були тут же вилучені (хоча вони досі доступні, разом з подальшим суперечливим висвітленням подій).

У першому відеокліпі LifeNews гордо повідомило, що "повстанці" успішно збили ще один український літак АН-26. У подальшому висвітленні цих подій (в той же самий день, з тим же ведучим в тому ж одязі), LifeNews заявило, що цивільний малайзійський авіалайнер був збитий українськими військовими.
 


95. Одна з найдивніших спроб звинуватити українських військових в тому, що вони нібито збили малайзійський авіалайнер, була заснована на тому, що українська армія намагалася вбити президента Росії Володимира Путіна.

Телеканали повідомили, що 17-го липня президентський літак полетів дуже дивним маршрутом - по круговій через Україну по дорозі з польської Варшави в російську Москву. Ця версія була кілька разів озвучена RT, а також низкою інших російських центральних медіа каналів.

Джерела з російських авіаційних служб стверджують, що літак Путіна ніколи не літав через український повітряний простір (особливо після того як Росія стала розпалювати безлади на Сході України цього року).
 


96. Російські мас-медіа рішуче налаштовані переконати свою аудиторію в тому, що американські найманці воюють на боці України.

Під час однієї з таких спроб вони використовували фотографію, зроблену в 2008 році десь у Південній Осетії.
 


97. Газета "Московский Комсомолец" повідомила про вигадану історію, опубліковану на німецькому сатиричному веб-сайті, яка заявляє про те, що пілот винищувача СУ-25 з'явився і зізнався в тому, що збив авіарейс MH17.
 


98. Російські центральні мас-медіа гордо хвалилися, що терористи мають у своєму арсеналі ракетні системи SA-11, також знайомі під назвою ракетні комплекси "земля-повітря" Бук-М1.

Наприклад, 29-го червня, новинне агенство ИТАР-ТАСС повідомило, що "повстанці" захопили ракетну установку Бук.

Після того, як ця ракетна система імовірно була використана для того, щоб збити малайзійський авіалайнер 17-го липня 2014 року, ИТАР-ТАСС тут же повідомило, що ні в кого з "повстанців" самопроголошених "республік" Східної України не було смертельних ракетних установок Бук.

Недавні звіти розвідки показали, що жодна з цих версій не є правдою, так як зброя і команда операторів цієї ракетної системи були завезені з Росії і пізніше були повернені туди.
 


99. Російські мас-медіа сфабрикували дивну історію, повідомивши про якісь вбивства кількох американських "інструкторів", які нібито працювали в Україні.

А саме: вони заявили, що четверо "чорношкірих" найманців з 180 інших таких же найманців, які прибули з США, були вже вбиті.

Один з них був нібито убитий снайпером під час купання на нудистському пляжі. Для ілюстрації цієї повністю сфабрикованої історії російські мас-медіа використовували фотографію зі спільних військових навчань "Rapid Trident", які проходили в 2012 в Україні.
 


100. Російські центральні мас-медіа вибухнули цілою низкою статей і телепрограм, в яких заявили, що український журналіст Богдан Буткевич закликав вбити 1,5 мільйона людей на Донбасі в Східній Україні.

Горезвісний LifeNews заявив, що "київський журналіст запропонував убити 1,5 мільйона людей Донбасу. Відомий прихильник Майдану виявився екстремістом." LifeNews повідомило, що "Україна не потребує жителів Донбасу", а також пішло ще далі, звинувативши Буткевича в "оксамитовому фашизмі".

Газета "Вести" заявила, що Буткевич безсердечно заохочує масове вбивство в Донецькій і Луганській областях. Газета "Взгляд" пішла тією ж дорогою, використавши те саме відео.

Щоб не дати себе обігнати, "Комсомольская Правда" пішла ще далі й вибрала знімок екрана з абсолютно іншого відео для того, щоб створити помилкове враження, що Богдан Буткевич зробив нацистський жест рукою. Газета провела паралелі з 1930-ми роками в Німеччині, стверджуючи, що Буткевич запропонував вчинити з людьми Донбасу по-варварськи.

"Московский Комсомолец" не зупинився на цих звинуваченнях і додав, що Богдан Буткевич "проливає світло на стратегію українського уряду".

Насправді, така заява була б украй образливою - якби вона була правдивою. Відео було грубо нарізане та змонтоване з метою створити хибне враження з приводу того, що говорив Буткевич.

Богдан Буткевич спочатку обговорив високий рівень безробіття на Донбасі. Він висловив думку, що безробіття в цій густонаселеній частині України призвело до того, що більшість місцевих людей не могли знайти своє місце в суспільстві. Ця частина інтерв'ю була поєднана з іншим відрізком відео, на якому Буткевич обговорює необхідність рішучих дій проти терористів на Східній Україні. Звертаючи увагу на те, що спроба провести переговори була відкинута озброєними бандитами, Буткевич підсумував, що існує деяка категорія людей, з якими можна боротися, тільки вбивши їх.

Повторне редагування, суміщення, вирізання і копіювання цього відео було виконане непрофесійно і досить очевидно для неозброєного ока. Російські новинні агентства знали або повинні були знати, що вони публікували грубу і брехливу пропаганду.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше