Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 4

10 березня 2015
UAPOST.US

Американський веб-сайт Examiner.com опублікував топ-факти брехні російських ЗМІ про Україну.

Російська агресивна пропагандистська машина продовжує штампувати вигадки, провокації і неприкриту брехню про ситуацію в Україні. Незважаючи на неодноразові викриття, потік дезінформації, без найменших ознак уповільнення ллється через край, виливаючись на різні форуми. Спрямований з Кремля, цей потік тече до головних російських ЗМІ, блогерів і далі - до дурнів, яких можна використовувати, і орд проплачених тролів, що, як сарана, наповнюють коментарі під новинами про Україну і сіють злобу, ненависть і явну брехню у всіх соціальних мережах.


Попередні частини серії статей, які розкривають російську брехню, можна переглянути за наступними посиланнями:
Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 1
Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 2
Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 3


61. 7 липня 2014 російські засоби масової інформації вибухнули потоком статей про Олександра Скрябіна, нібито героя неіснуючої Новоросії. Псевдо-"героїчні" казки збройного сепаратизму були опубліковані Комсомольською правдою, газетою Вести, порталом Комуністичної партії Російської Федерації, НТВ, Газетой.ру і багатьма іншими. Нікого, здавалося, не бентежив той факт, що Олександр Скрябін помер від раку легенів 27 вересня 2011. Навіть після викриття тільки Россия Сегодня зняла статтю і опублікувала спростування. Решта видань лише видалили фото Скрябіна зі своїх статей, але залишили вигадану розповідь про його посмертний "тероризм".

Статті Комсомольської Правди поховали вже покійного Скрябіна двічі. У першій статті померлий від раку хворий підірвав себе і український танк зв'язкою гранат, щоби врятувати своїх товаришів, колег-сепаратистів.
 


62. У другій статті (опублікованій через 3 години після першої) Скрябін їхав у вантажівці, коли раптом потрапив у засідку Національної Гвардії України. Поки солдати Національної Гвардії на нього нападали, Скрябін знайшов час зателефонувати сепаратистам і прокричати, що він не здасться. Потім він підірвав себе і солдатів Національної Гвардії однією гранатою.
 


63. Те ж джерело з соціальних мереж, яке хвалилося тим, що змусило російські ЗМІ поширити фальшиву історію про Скрябіна, також опублікувало фотографію з його передбачуваним похороном. Насправді в цьому похороні не було абсолютно нічого спільного з похороном Скрябіна. На фотографії було зображено похорон донбаських шахтарів, які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві.
 
64. Відомий пропагандист Олександр Дугін, російський божевільний ідеолог, який кричав, що українці мають бути "вбиті, вбиті, вбиті", бреше про події в Україні регулярно. Він поширює дезінформацію і заохочує насильство не тільки у своїх виступах у ЗМІ, але і в соціальних медіа. Ось скріншот посту Дугіна на його Facebook-сторінці, який побачили 16 719 підписників. Три з цих зображень були вже викриті в попередніх частинах цієї серії статей як фальшивка, яка не має жодного відношення до подій в Україні.

Фотографія під червоною стрілкою зображує дитину, яка, за твердженням Дугіна, була "вбита Порошенком" за те, що вона з Росії. Насправді цю дитину вбив власний батько в Росії. В 2013 році та ж фотографія неодноразово використовувалася російськими ЗМІ для ілюстрації інших історій жорстокого поводження з дітьми. Вона аж ніяк не пов'язана з поточними подіями в Україні.
 
65. Центр з координації допомоги (неіснуючої) Новоросії, відповідальний за забезпечення військової, фінансової та матеріальної допомоги терористам, що спрямовується з Росії в Україну, опублікував фотографію жінки, нібито вбитої в Україні, з попередженням, що такий вид насильства може незабаром охопити і Росію. Насправді це фотографія 2013 року, що зображає жінку, яка протестує проти кориди в Іспанії.
 
66. Ця фотографія супроводжує жахливу чутку, в якій український депутат парламенту Олег Ляшко нібито катує матір сепаратиста, спалюючи її спину запальничкою. Насправді це фото було зроблено в 2010 році, на ньому зображена спина 3-річної дитини, на якій її власні батьки - пара російських релігійних фанатиків з Челябінська, випалили "Крила".
 
67. Це не Національна Гвардія України, начебто озброєна хімічною зброєю. Те ж фото було поширене деякими найвідомішими проросійськими тролями. На фотографії - навчання російської армії 11 жовтня 2013.
 
68. Ця фотографія катастрофи поїзда в місті Lac-Megantic особливо популярна серед анти-українських шахраїв, що підробляють новини у всьому світі. Раніше вона нібито зображала Слов'янськ, а тепер - боротьбу за аеропорт в українському місті Краматорську.
 
69. Дана публікація брехливо обурюється тим, що всі жителі Слов'янська були поміщені в концентраційні табори, де їх катують, б'ють і примушують співати гімн України. Насправді, нічого подібного не відбувалося. Фотографія, що ілюструє таку вигадку, насправді є фотографією концтабору Дахау, побудованому в Німеччині в 1933 році.
 
70. Цей неонацист, що поїдає цуценят, не є членом Національної Гвардії України. Насправді це Олексій Мільчаков з Санкт-Петербурга. Він прибув до України, щоби битися разом з терористами/сепаратистами.
 
71. Міністерство закордонних справ Росії необґрунтовано висловило "стурбованість" про начебто появу американських найманців/підрядників в Україні. Зображення зліва неодноразово було показане російським телебаченням. Воно було оброблене у фотошопі, щоби видалити американські вуличні вивіски, оскільки оригінальне зображення було опубліковане Reuters і демонструвало найманців Blackwater в Новому Орлеані, штат Луїзіана. Ці факти були розглянуті послом Даніелем Баером на засіданні Постійної ради ОБСЄ (хоча посол Росії вибіг в цей момент з кімнати).
 
72. Ця жахлива картина називається "Події на Донбасі". Насправді це одна з численних фотографій, що зображують військові звірства Росії в Чечні.
 
73. Росіяни стверджують, що на цій фотографії зображені американські контрактники, які воюють в даний час в Краматорську в Україні. Це зображення (з пальмою на задньому плані, хоча пальми не ростуть в Краматорську) використовувалося російськими ЗМІ принаймні з 2012 року.
 
74. Іван Охлобистін, російська актор/пропагандист і російський православний священик є горезвісним гомофобом, який ганебно заявив, що гомосексуалісти повинні бути спалені живцем в крематоріях. Він затятий прихильник насильства щодо українців і знищення України. Охлобистін розмістив відредаговану у фотошопі фотографію у своєму Твіттері з 991 000 підписників, стверджуючи, що вона зображує святкування виборів мера в Києві. Насправді фотографія була зроблена на гей-параді в 2008 році в Парижі.
 
75. Основні російські засоби масової інформації помилково стверджували, що український пілот Надія Савченко була заарештована російською владою, коли "намагалася в'їхати до Росії як біженець". Це було грубою фабрикацією фактів, оскільки Савченко була захоплена терористами в Україні приблизно 19 червня 2014 і залишалася в полоні, будучи таємно перевезеною до Росії і незаконно посадженою у в'язницю.
 
76. Телеканал Росія 24 у випуску новин Вести брехливо стверджував, що одна з кращих художніх галерей Чехії відкрила виставку про трагедію в Одесі. Насправді виставка проходила в холі офісу Комуністичної партії в Празі.
 
77. Засоби масової інформації Росії помилково стверджували, що Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) погодилася з тим, що повітряний простір окупованого Криму належить Росії. ІКАО категорично спростувала цю навмисну ​​брехню. Навіть при тому, що Росія захопила Крим, ІКАО вважає, що повітряний простір Криму як і раніше належить Україні.
 
78. Вірний своїй справі російський випуск новин LifeNews стверджує, що фотографія зліва зображує битву між сепаратистами і українською армією на кордоні з Росією 12 липня 2014. Насправді фотографія, яку вони використали як скріншот, є частиною відео, знятого 5 липня 2014 близько Савур-Могили, яка не перебуває біля кордону з Росією.
 
79. Тема нацизму дуже популярна серед антиукраїнських шахраїв. Фотографія зліва підписана як зображення українців в 2014 році. Насправді це фото російських нацистів-скінхедів в Москві.
 
80. Ця дитина не стала жертвою обстрілу, вчиненого українськими військовими у Донбасі. Насправді це смішне фото пустотливого хлопчиська, виставлене на російському сайті.
 
Далі буде...
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше