Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 3

9 березня 2015
UAPOST.US

Американський веб-сайт Examiner.com опублікував топ-факти брехні російських ЗМІ про Україну.

Російська агресивна пропагандистська машина продовжує штампувати вигадки, провокації і неприкриту брехню про ситуацію в Україні. Незважаючи на неодноразові викриття, потік дезінформації, без найменших ознак уповільнення ллється через край, виливаючись на різні форуми. Спрямований з Кремля, цей потік тече до головних російських ЗМІ, блогерів і далі - до дурнів, яких можна використовувати, і орд проплачених тролів, що, як сарана, наповнюють коментарі під новинами про Україну і сіють злобу, ненависть і явну брехню у всіх соціальних мережах.
 

Попередні частини серії статей, які розкривають брехню, можна переглянути за наступними посиланнями:
Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 1
Топ-факти російської брехні про Україну. Частина 2



41. РИА Новости (одне з найбільших інформаційних агентств Росії) опублікували статтю про гуманітарну кризу в Україні, цитуючи заяви проросійських терористів. Пряма цитата у статті свідчила, що нібито 180 бійців Національної гвардії України були знайдені мертвими з розпоротими животами, поряд з ними було виявлено ще 300 тіл - у всіх були вирізані внутрішні органи. Оскільки для підтвердження цього твердження не було фотографій 300 випотрошених тіл, РИА Новости використовували фотографію, яка насправді ніякого відношення до України не має.

Насправді, це була одна з багатьох фотографій жахливих злочинів Росії під час війни в Чечні.

Фейкові "новини" нібито з України (часто з все тією ж фотографією, що не має до цього відношення) продовжують поширюватися мережею як лісова пожежа.
 


42. Радісні "новини" про ще один український вертоліт, який нібито збили проросійські терористи/сепаратисти 22 червня 2014. Politicus.ru опублікував статтю з фотографією того, що нібито залишилося від вищезгаданого вертольота. Насправді фотографія показує результати повітряного зіткнення біля поселення Сармат в окрузі Джамнагар штату Гуджарат 30 серпня 2012.
 


43. Джен Псакі стала однією з улюблених тем російських засобів масової інформації. RG.ru опублікували статтю із заголовком "Джен Псакі знайшла гори в Ростовській області". Стаття містить прямі цитати про українських біженців в Росії, які нібито отримав журналіст Метт Лі і яких Псакі нібито ідентифікувала як "туристів, які відправилися подивитися ростовські гори". Метт Лі швидко спростував цю інформацію: подібної розмови не було і заяви в статті є помилковими.

Незважаючи на те, що Лі спростував інформацію в статті, ті ж заяви були підхоплені Комсомольською правдою та іншими новинними виданнями, деякі з яких приписали авторство помилкових цитат Ассошиейтед Прес. Lenta.ru принесла вибачення Джен Псакі за передрук згаданих неправдивих заяв. Інші видання не принесли вибачення, а замість цього почали розповідати про попередні коментарі Псакі, продовжуючи ставити під питання ступінь довіри до неї.
 


44. Більшість російських "новинних" вебсайтів, блогерів і користувачів соціальних мереж поширюють фейкову "новину" про 300 випотрошених тіл солдатів Національної гвардії України, яких нібито знайшли проросійські терористи/сепаратисти в масових похованнях. Фото, яке багаторазово використовувалося для ілюстрації цієї кривавої фантазії, було взято з архівів, в яких задокументовані звірства росіян у Чечні.
 


45. Головний казкар Росії Володимир Путін яро заперечував участь російських військ в анексії Криму. Однак після аншлюсу Путін зізнався, що збрехав і підтвердив, що збройні сили Росії взяли активну участь в незаконній анексії українського Криму.
 


46. Безліч російських джерел розповсюдили дезінформацію про спалення книг російською мовою в Києві 6 липня 2014 року. Насправді книги ніхто не спалював. На фотографіях, що використані в якості підтвердження цього домислу, зображено знищення нелегальної забудови в Києві.
 


47. Ця фотографія маленького хлопчика була представлена ​​в якості підтвердження поранення дитини в результаті бомбардувань українцями цивільного населення. Насправді фотографія дитини зроблена в Сирії.
 


48. Фотографія розірваної касетної бомби в Донецьку, що була використана в якості підтвердження того, що українські військові використовують касетні бомби. Насправді, це фото зроблено Ассошиейтед Прес. Ця касетна бомба використовувалася Ізраїлем в Лівані в 2006-му.
 


49. Фотографія палаючого пшеничного поля поширюється в Інтернеті із заявою, що українська влада штучно створює голод, спалюючи посіви на українському Донбасі. Насправді на фото - недавня пожежа на полі у ​​Вологодській області Росії.
 


50. Жарт, опублікований на українському сатиричному сайті UA Review в 2012 році, був використаний російськими ЗМІ для створення неймовірної історії про те, що у Львові вирубують берези для підриву російського культурного впливу в Україні.
 


51. Широко розповсюджувалась фотографія мертвої дівчинки під ім'ям "Юлія Ізотова" разом з віршами та підписами, які звинувачували в її недавній смерті українських військових. Насправді ця фотографія була взята з веб-сайту, створеного в пам'ять про смерть Анастасії Лучишин, яка була вбита злочинцем в Росії в 2013 році.
 


52. Російський президент Володимир Путін збрехав пресі в інтерв'ю, опублікованому в Russia Today (RT). Він заявив, що "Ніяких російських армійських підрозділів або військових інструкторів на південному сході України не було і немає". Ці заперечення такі ж, як і помилкові заяви Путіна про Крим. Існує безліч доказів, які доводять активну участь російських збройних сил в координації дій терористів/сепаратистів в Україні.
 


53. Russia Today (RT) безпідставно заявило про відправку 400 американських найманців в Україну. У своєму безвідповідальному сюжеті журналісти Russia Today говорили щось чи то про Blackwater, чи про Academi, і запевняли, що їх люди були відправлені в Україну для військової операції. Academi різко спростували звинувачення, вказавши, що заяви RT - нахабна брехня і що їх співробітники не діють на території України. Academi також відзначили, що навіть примітивна перевірка фактів і матеріалу дозволила б відрізнити Blackwater від Academi.
 


54. Масово поширюване фото маленького хлопчика, нібито убитого українськими військовими, насправді - фото 2010 року, на якому зображена молода жертва релігійного фанатика.
 


55. Російське суспільне телебачення (канал Росія 24) активно поширювало скандальну брехню про виймання внутрішніх органів з живих людей українськими військовими та закордонними лікарями. Насправді, цей плід хворої уяви з'явився в російській соціальній мережі ВКонтакте і не має нічого спільного з реальністю.
 


56. На фотографії дівчинки, нібито вбитої українськими військовими у Слов'янську, насправді зображена дитина, що загинула в Криму в 2013.
 


57. Це не "концентраційний табір" в Україні, це фото з Боснії, зроблене в 1995 році. Незважаючи на сенсаційні заяви російських ЗМІ і політиків, в Україні немає концентраційних таборів.
 


58. Ця маленька дівчинка - не жертва бомбардувань української армії на Донбасі. Вона австралійка, обожнює свою собаку і любить гратися в багнюці.
 


59. Russia Today виступили з помилковою заявою про те, що корпорація RAND запропонувала Україні "план", що містить низку нелюдських, драконівських рішень, які уряду України слід прийняти проти власного народу. Навіть після того, як корпорація RAND заявила, що не розробляла подібний план, Russia Today опублікувала статтю, в якій ведучий BlogTalkRadio висловив думку, що "Керівництво до геноциду" було головним експортним продуктом Америки. Керівник прес-служби організації RAND Джеффрі Хайдей дав коментар для Examiner: "Насправді, RAND не створювали подібний документ. Підробність меморандуму очевидна для будь-кого, хто знайомий з дослідженнями RAND. Можна помітити, що він критичний, не ґрунтується на фактах, а також має дивне форматування. Слід зауважити, що RT видалили як мінімум дві статті, в яких згадувався помилковий план".
 


60. Фото маленької дівчинки, яка нібито загинула через бомбардування Слов'янська українськими військовими. Зображення масово поширювалося, навіть було опубліковане журналістом Комсомольської правди Віктором Баранцем. Насправді на фото зображена дитина в сирійській лікарні Алхуррія.
 


Далі буде...

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як перетворити звичайну квартиру на інтер'єр «з обкладинки»? 10 лайфхаків від дизайнера
Щодня ми гортаємо стрічку інстаґраму або Pinterest, милуючись стильними інтер'єрами в тематичних профілях. Розпочинаючи ремонт у себе вдома, намагаємося відтворити вподобане, але результат нерідко розчаровує.
Читати більше